16. ročník hudebního festivalu Benátská noc

16. ročník hudebního festivalu Benátská noc

Po roce se znovu otevřou brány jednoho z nejtradičnějších hudebních festivalů v Česku. Je jím 16. ročník festivalu Benátská noc 2008, který se koná na Malé Skále v Českém ráji

Poslední červencový víkend, od pátku 25. do neděle 29. července, vystoupí na Malé Skále na 4 pódiích více než 130 kapel a interpretů. Vedle široké plejády hudebních legend i zajímavých interpretů z Čech i Slovenska se mohou návštěvníci benátské noci těšit na zajímavé zastoupení zahraničních interpretů.

Pořadatelé festivalu chtějí potěšit nejen příznivce heavy metalu a hard rocku, ale i všechny návštěvníky letošní benátské na Malé Skále vystoupením finské skupiny Lordi.

Mr. Lordi, Kita, Awa, Amen, Ox, kteří se na veřejnosti neobjevují bez svých masek a nalíčení, reprezentovali roku 2006 Finsko ve finále evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest. A zde, k velkému překvapení, suverénně vyhráli se skladbou Hard Rock Hallelujah.

Organizátoři festivalu věří, že se pětice latexových monster – Mr. Lordi (bezbožný Pán otřesů, syn bastarda, biomechanický muž), Kita (mimozemská bestie s hrůzostrašnými čelistmi), Awa (posedlá kouzelnice, dračice, had opatřený okem ženského spektra, královna šílenství), Amen (mumifikovaný starověký vrah, nezadržitelný mstitel) a Ox (pekelný býk, obří parní stroj na kopytech) v pátek večer 25. 7. postarají o kvalitní show a zábavu, která bude festivalu s názvem benátská noc slušet.

Pořadatelé se letos, stejně jako v posledních letech, rozhodli překvapit. Po loňském úspěchu interpretů české popové scény pozvali britskou zpěvačku Kim Wilde. Ta na Malé Skále vystoupí v sobotu 26. 7.

Kim Wilde, která patřila v 80. letech mezi nejpopulárnější anglické zpěvačky a pohybovala se ve stejné lize popkulturních ikon jako její vrstevnice Madonna. Hned první singl Kids In America (1981) se stal hitem a bodoval v americké i britské hitparádě. Po úspěšném albovém debutu Kim Wilde následují hity You Keep Me Hangin´ On (1. místo v US hitparádě), Let It Be (1987, 1. v Anglii). Nezapomenutelným hitem je duet Anyplace, Anywhere, Anytime, který nazpívala se zpěvačkou Nenou. Posledním hudebním počinem Kim Wilde je deska Never Say Never, jejíž nahrávání probíhalo pod taktovkou zkušeného producenta Uwe Fahrenkroga.

I když byla Kim Wilde typickou hvězdou anglického popového nebe osmdesátých let – proslavila se líbivými elektropopovými skladbami, koncertovala i s takovými představiteli nové vlny jako byli Duran Duran, Adam Ant a Belinda Carlisle.

Vedle kvalitního programu připravili letos pořadatelé pro návštěvníky opravdovou vychytávku a přímo proti hlavnímu podiu postaví dvoupatrový mega stan s pevnou podlahou a terasou.

Mega stan, který používají organizátoři závodů F1, velkých golfových turnajů apod., zavítá do České republiky vůbec poprvé. Doprava stanu o rozměrech 15×30 m a výšce bezmála 8 m představuje několik kamionů a stavba vyžaduje použití velkého jeřábu.

Při této příležitosti vydali pořadatelé festivalu limitovanou edici 600 ks tzv. Golden Tickets, které budou držitele opravňovat ke vstupu na terasu do horního patra stanu, kde bude dále umístěn velký bar a zázemí pro návštěvníky. Cena jednoho Golden Ticket je 2100 Kč. Jako bonus obdrží každý držitel tohoto ticketu speciální festivalové triko. Prodej omezené série začal 3. března 2008 v síti Ticketstream.

Součástí festivalu je zmíněný doprovodný program – tradiční neckyáda i prestižní utkání místních fotbalistů s mužstvem 1. RFC Spark. V G-City najdou návštěvníci vodní fotbal, horolezeckou plechovku, stolní fotbálky, bungee jumping a bunge trampoliny.

I doprovodný program chtějí pořadatelé oživit. Tradiční fotbalové utkání, které se koná pravidelně v sobotu (tentokrát 26. 7.) od 13 hod. na místním fotbalovém stánku, proběhne netradičně.

V jedinečném fotbalovém zápasu se soupeřem věhlasných rockerů stane mužstvo složené z návštěvníků benátské!

Zájemci se mohou hlásit do dvou mužstev pod vedením Pepy Vojtka z Kabátů nebo Aleše Brichty. Podmínkou je vlastnit vstupenku na festival Benátská noc 2008, zaslat emailem fotografii s informací o sobě a vlastnit kopačky a ručník.

Z přihlášených vyberou a vylosují organizátoři 14 „fotbalistů“, kteří vytvoří mužstvo fanoušků.

Pro festivalové vstupenky si mohou zájemci dojít do sítě Ticketstream.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská noc se řadí k jedněm z nejlepších hudebních festivalů, které v České republice za posledních 20

Přehledný program Benátské Noci 2013

Přehledný program Benátské Noci 2013

Projděte si program letošního ročníku Benátské Noci. Je opět z čeho vybírat… V barvě ho

James, Nightwish, Sabaton a další hvězdy na Benátské Noci 2013

James, Nightwish, Sabaton a další hvězdy na Benátské Noci 2013

James, Nightwish, Sabaton, Sunrise Avenue, Miro Žbirka a desítky dalších vystoupí na letošním 21. ročníku

Nightwish ve speciálním dvouhodinovém setu na Benátské Noci 2013

Nightwish ve speciálním dvouhodinovém setu na Benátské Noci 2013

Nenechte si ujít jejich jediné vystoupení u nás, stejně tak jako první vystoupení britských James.

Do Čech dorazí Nightwish i s novou zpěvačkou

Do Čech dorazí Nightwish i s novou zpěvačkou

Do Čech dorazí Nightwish! Úplně poprvé s novou zpěvačkou Floor Jansen – nenechte si ujít jejich


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved