Zrní křtili CD v Akropoli

Zrní křtili CD v Akropoli

místo: palác AKROPOLIS
datum: 22.3.2011
čas: 19:30

Nikdy nevím čím začít článek a navíc, když jsem před příchodem na koncert skupinu vůbec neznal, je to o trošku složitější. Pozvánka na křest CD byla poměrně stručná, ale zaujala natolik, že moji lenost přemohla zvědavost. A musím nyní přiznat, že v žádném případě nelituji. Kladenská parta ZRNÍ mne velmi příjemně překvapila. Kluci jsou dobří muzikanti. Navíc jejich křížení hudebních stylů a žánrů mi příjde poměrně fajn. A to jsem sám ve zcela jiné posluchačské škatulce. Nevím jak přímo jejich muziku definovat, zda se vůbec na to nějaká „škatulka“ hodí, navíc to nemám rád. Muzika je buď dobrá nebo ne, ta jejich ano. A není to jen můj názor, protože si na křest našlo cestu a čas přes zhruba 500 lidí. Což si myslím, že je na klubovou návštěvnost celkem dobrý počet.
Kluci představili celé CD v plné parádě. Výčet skladeb by byl totožný s bookletem, takže jej vypustím, ale kapelu představit se sluší. Ondřej SLAVÍK – bicí, beatbox, Jan CAITHAML -basa, Jan JUKLÍK – kytara, Jan FIŠER – housle, Jan UNGER – zpěv, kytara. Již jsem zmínil, že pánové jsou dobří muzikanti, tak jen doplním, že jsou i instrumentálně zruční. A sloučení houslí a beatboxu mě osobně přišlo velmi zajímavé. Po čtvrté skladbě AUTOBUS, kterou si s kapelou zapívala i RADŮZA, došlo na křest CD, takže špunty, gratulace, děkovačky, sál tleská, klasika. Myslím si že nejen já, ale další přítomní se dobře baví.

Zpěvák skupiny je poměrně showman, takže to nejen hudebně, ale i vizuelně není vůbec statické. Zbytek setu jede dál a já jen musím vyzdvihnout dle mého názoru nej skladbu a tou jsou JABLONĚ. Přeju tímto klukům, aby se jim povedlo dostat ji do médií, protože dle mého soudu má hitové ambice. Ale přeji to i celému jejich CD, aby si našlo co nejvíce fans, protože je to opravdu dobrá muzika. Název CD jsem si záměrně nechal na závěr, protože mi příjde úsměvný a snažil jsem se díl o jejich kapele napsat vážně. Tak název křtěného CD je – HRDINA POČÍTAČOVÉ HRY JDE DO SVĚTA. Nevím proč, ale vyvolává to mě mnoho protichůdných emocí. Možná by mi mohl někdo rozklíčovat o jakou game se jedná. Zatím jsem co se týká muziky a její pestrosti tak u SUPER MARIA alá MAFIA. Ale baví mě to a klukům držím palce v dalším hudebním růstu a postupu.

—–přestávka——

Druhá část večera se nesla v hudbě Radůzy. A jelikož jsem její koncert popisoval poměrně nedávno, nosil bych jen dalšími superlativy vodu do studny. Myslím si, že její muziku už zná snad každý. Ať fanda – nefanda, mě se její muzika líbí a to z mnoha důvodů. Texty pak především. Jen změna proti minulému koncertu je v tom, že sál je ke stání, nikoliv k sezení. Ale tím se ukázalo, že muzika je nejen k poslechu ale i k tanci a sál se poměrně vlní, vrtí, skanduje, tleská, pochvalně píská. Super. Též se dobře bavím. Složení bandu je stále to samé, takže netřeba představovat. Kdo by také měnil složení vítězného týmu?

I Radůza měla hosta a toho já nyní trošku záměrně „vytáhnu“ na světlo Boží. To mne velmi zaujalo a to z několika důvodů. Na duet na skladbu Radůzy – DE NIMES, si pozvala Terezu MIROVIČOVOU, která jí zpívala v jazyce chichewa. To je jazyk, kterým se mluví v Malawi, ve střední Africe, ona tam Tereza vede neziskovou organizaci boNGO. Nevím všechno, to mi bylo sděleno a když jsem koukl na stránky organizace boNGO, je to činnost velmi záslužná. Takže tímto pomyslně smekám, i když klouboček měla na koncertě Tereza a slušel jí, ale smekám, protože si myslím, že pomáhat lidem kdekoliv po světě je velmi záslužné. A smekám ještě jednou, protože když jsem tu písničku poslouchal, tak mi moc nejde do hlavy jak se dá jazyk chichewa naučit. A znělo to velmi roztomile – i v tříjazyčném podání. I Radůza se začla loučit, protože v paláci Akropolis je striktně držena hodina nočního klidu. Jako přídavek tradiční skladbička na gajdy a pak ještě jedna nová na klavír. Tleská se, děkuje se, koncertní večer končí. A před barákem, kdy fouknul do vlasů už konečně trochu jarní vzduch, jsem si řekl dobré to bylo. Dost dobré.

Zrní křtili CD v Akropoli 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Reedice alba skupiny Zrní.

Reedice alba skupiny Zrní.

  Zrní chce s pomocí Katalyzátoru a s podporou fanoušků vydat na vinylu rozšířenou verzi nového alba

Wabi a Ďáblovo stádo vypráví příběhy písní.

Wabi a Ďáblovo stádo vypráví příběhy písní.

PŘIDALI SE K NIM JAROMÍR NOHAVICA A RADŮZA Po dvou letech se s novou deskou Příběhy

Australští Karnivool míří do Akropole.

Australští Karnivool míří do Akropole.

 KARNIVOOL (aus) + support: The.Switch (cze)  18.6.2014, Praha – Palác Akropolis  Před necelým rokem se

Norští Ulver zněli Akropolí

Norští Ulver zněli Akropolí

datum: 7.2.2014 místo: palác Akropole – Praha Pročítání promo-materiálů člověka vždy postaví před malé dilema,

vizionáři Ulver zvou do Akropole.

vizionáři Ulver zvou do Akropole.

 ULVER (nor) 07.02.2014, Praha – Palác Akropolis Norští ULVER nás po celou svou kariéru přesvědčují


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved