Zpověď naštvané redaktorky

Zpověď naštvané redaktorky

Chcete platit pokutu v MHD v Táboře? Kupte si lístek!

Ano tak přesně tento slogan by si měla vzít za svůj COMETT Plus, společnost, která provozuje MHD v Táboře.

Jako v každém městě i v Táboře máte automaty na jízdenky MHD. Protože jízda „na černo“ se mi opravdu příčí, koupila jsem si i já lístek do městské hromadné dopravy v Táboře. Na automatu stálo, že jízdenka, kterou si kupuji, platí 18 minut, což na mou cestu bohatě stačilo. Po nástupu do přepravního prostředku jsem si lístek klasicky označila, a když nás na cestě asi po 10 minutách zastavila přepravní kontrola, jenom jsem si tiše mnula ruce, platnou jízdenku jsem si přece koupila a označila! Jaké bylo moje překvapení, když velmi milá paní revizorka chtěla vidět můj občanský průkaz a začala mi vypisovat bloček. A víte proč? Místo jízdenky za 14 korun jsem si koupila lístek za 12Kč. V Táboře totiž platí, že noční jízdné začíná od 14ti korun. Rádi byste věděli, jak se k této informaci dostanete? Na žádném automatu MHD nestojí, že si máte v nočních hodinách zakoupit lístek, který stojí minimálně 14 korun, jen časové pásmo. Když jsme argumentovali minimální časovou platností jízdenky, paní nás odkázala na „pana vedoucího“, který se akce také účastnil. Pan vedoucí byl velmi milý pán, který nebyl schopen nám na dotaz ani říct vlastní jméno (nejspíš se obával další osobní konfrontace). Odkázal nás na přepravní podmínky MHD v Táboře, kde jasně stojí, že noční jízdné se pohybuje od 14ti korun. Přepravní podmínky jsou vypsané ve všech dopravních přepravcích MHD (ano i já, když jsem si jista časovou platností své jízdenky, pravidelně čtu dopravní podmínky v autobuse – vy to neděláte? Potom v Táboře byste měli začít!) a také na všech zastávkách. Já, rozhořčena minulou událostí, jsem si chtěla podmínky přečíst aspoň druhý den ráno. Bohužel na zastávce na sídlišti nad Lužnicí podmínky vyvěšeny nejsou, našla jsem jen pár plakátů na místní kulturní akce. Jak máte tedy vědět, kolik máte za jízdenku zaplatit? Na automatu na jízdenky tuto informaci nečekejte! Argument pana bezejmenného revizora, že neznalost neomlouvá, mě opravdu dojala. Asi zrovna chybí peníze v rozpočtu, proto i když se snažíte plnit podmínky přepravy, nakonec dostanete pokutu 400Kč, protože jste si koupili jízdenku o 2 koruny levnější než je „standard“, který v Táboře v noci platí! Divíte se? Až příště pojedete městskou hromadnou dopravou v Táboře, neváhejte si přečíst přepravní podmínky, které by měly být vyvěšeny na všech zastávkách (jestli tomu tak je necháme na bezejmenném revizorovi MHD). Velmi zvláštní mi připadalo, že pán si byl velmi jistý. Nakonec kdo by také nebyl, když mu za zády stojí minimálně 6 městských policistů!

A poučení z této události? Buďte poctiví a kupujte si lístky MHD v Táboře, jen se před tím ujistěte, kolik za jízdenku máte zaplatit. Kde tuto informaci získáte, nechávám na Vás, sama zatím nevím. A ještě jedno poučení na závěr. Až budete potřebovat ve městě Tábor městskou policii, buďte si jisti, že je právě zaneprázdněna lukrativnějšími záležitostmi. Jak že zní ten slogan, pomáhat a chránit? Děkujeme!

Lenka Šustrová

Zpověď naštvané redaktorky 5 komentářů reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved