Znáte službu Last.fm?

Dnes bychom vám chtěli představit jeden unikátní internetový projekt, který si podle nás zaslouží pozornost, protože mění náhled na hudbu jako celek. Jedná se o server last.fm, který pomocí ID3 tagů integrovaných ve vašich MP3 skladbách, zjišťuje co, kdy posloucháte, co poslouchají přátelé a dělá z toho všeho přehledné statistiky. To není ale zdaleka vše…

V zásadě máme 2 možnosti jak tento server využívat. Jako internetové rádio nebo jako databázi, ve které najdeme, nestydím se říct, veškeré známé skupiny a zpěváky. Obě varianty jsou zcela legální a zcela zdarma, nemusíte se tedy bát stíhání za sdílení hudby. Možnosti této databáze jsou velice obsáhlé. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé funkce a zajímavosti pěkně popořadě.

Po registraci a stažení pluginu do svého hudebního přehrávače můžeme začít poslouchat naši oblíbenou skupinu (bez vlastního účtu se nebudou vytvářet naše statistiky, přesto všechny ostatní vychytávky zůstávají přístupné) a po dohrání první skladby se podívat, jestli nám to vše funguje. Po přihlášení první co nováčka napadne, je kliknout na název právě doposlechnuté kapely. Tímto se dostaneme na informace o našem oblíbenci. Zjistíme, kolik písní celkově posluchači na celém světě přehráli za dubu existence serveru, můžeme si přečíst krátké info, pod ním se nachází vybraná alba, která si můžeme koupit přes internetový obchod amazon.co.uk. Níže pak nejbližší akce, kterých se skupina účastní, názvy nejposlouchanějších skladeb v minulém týdnu a celkově. V pravé části pak vidíme název žánru, který – opět sestaveno podle uživatelů – skupina produkuje, uživatele, kteří jsou největšími fanoušky a můžeme zde také zanechat vlastní názor o kapele nebo jednotlivé písničce v chatu. Po levé straně je pak vygenerován seznam interpretů, kteří produkují nejpodobnější muziku. Tato funkce je opět vytvářena na základě preferencí uživatelů, respektive podle oblíbenosti dané dvojice kapel v playlistech uživatelů. Vše je propojeno odkazy, na vše se dá kliknout a popsat tak všechny další možnosti je téměř nemožné. Na ukázku je zde odkaz na kapelu In Flames nebo na moje statistiky.

Jednou z dalších vymožeností tohoto serveru je internetové rádio. Ne však obyčejné. Po pár kliknutích můžete poslouchat hudbu, která je Vašemu srdci, či jinému orgánu, nejbližší. Každému uživateli, skupině nebo žánru se totiž vytváří vlastní rádio, které si může kdokoliv spustit. Ať jste tedy vyznavači Mozarta, Mendelsona nebo Mõtorhead, stačí najít správného interpreta nebo člověka, který má stejný hudební styl jako Vy a můžete si notovat u oblíbených písní. Žádná Evropa 2, kde hrají 15 mainstreamových songů pořád dokola.

Tohle všechno a mnohem víc nabízí last.fm, pokud nejste přihlášení. Další dimenze hudebních zajímavostí se Vám otevírá, pokud se zaregistrujete a přihlásíte. Můžete psát články, tvořit diskuze nejen o hudbě Vytváří se Vám vlastní statistiky poslouchaných písní, můžete si přidat si své vlastní přátele nebo s nimi vytvořit skupinu, kde budete sdílet své názory. Uvidíte v reálném čase, co vaši kamarádi poslouchají nebo na jaký koncert půjdou, můžete se tedy přidat. Přihlásíte-li se na festival, jediným kliknutím můžete zjistit, které jiné kapely tam vystupují, kolik lidí z last.fm přijde a případně jim poslat soukromou zprávu, že byste se tam mohli potkat. Aby jste se v tak obrovském světě hudby neztratili, nabízíme Vám pomocnou ruku, v podobě volného vstupu do skupiny MusicFoto.net

Čím více lidí poslouchá a zaznamenává nové kapely na server, tím je hodnocení objektivnější. Přidejte se i vy k této rozsáhlé komunitě a pomáhejte tak vytvářet jednu z nejrozsáhlejších a nejpropracovanějších hudebních databází na internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved