Zadarmo fest 2015

Zadarmo fest 2015
  • Zveřejněno: 2 srpna 2015, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Koncert

Jak už název prvního ročníku festivalu napovídá, proběhl na Mácháči na pláži Klůček velmi zajímavý experiment. Díky sponzorům, včetně našeho webu, mohl vzniknout parádní večírek pro pár stovek po hudbě lačnících (a možná i hluboko do kapsy majících) fanoušků.

Nepochyboval jsem, že když dorazím, čeká mě opět skvěle fungující pořadatelský stroj, který se převléká do punkového hávu koorinovaného chaosu. Pánové z F.A.King totiž dokážou ukočírovat spousty rockerů tak, aby vše bylo včas a podle jejich představ. Když na to kouká ale někdo cizí, zdá se mu, že se pánové jen dobře baví spolu s diváky a mezitím si střihnou vlastní setík. Nějakým zázrakem to ale funguje. Tak to by byla trocha dobrovolného podlézání a jde se na kapely, jak jsem je slyšel já.

Na rozehřátí, dětem přístupná a se zajímavými texty nám otevřela odpoledne Krásná Práce. Pánové a slečna umí zaujmout, i když ne zrovna šaškováním na pódiu, ale k pivču dobrá zábava. To punkoví P.M.D (jak mi bylo vysvětleno PučMiDrát) už hrábli do strun poněkud hlasitěji a i trochu veseleji. Stagediving se opět nekonal, ale lidí přibývá a už takhle po šesté je vidět, že akce bude mít úspěch.

Deflect z Jablonce je první kapela, která mě hodně zaujala. Sice prý teprve páté vystoupení, ale pánové a dáma byli dostatečně sehraní na to, abych si souhlasně notoval. Crossover, který přirovnali bystří moderátoři ke Guano Apes, má fakt koule a díky velmi zajímavé barvě hlasu zpěvačky fakt trochu i GA připomínají. Přesto je vidět, že tahle banda jde vlastní cestou a songy jsou dostatečně zajímavé, že jsem se zaujetím poslouchal celý set (jak to jen při focení jde). Konečně je vidět i nějaký pódiový pohyb, bez kterého to na rockovém fesťáku není ono.

Následující Clox! trochu přibrzdili večer svým funkovým dýchánkem, ale když dali trochu rychlejší věci, nakonec se jim i pár přihlížejících podařilo rozskákat. Po nich už konečně přišli na scénu cirkusáci nejpovolanější, F.A.King. Pánové si dělají prdel ze sebe, z lidí (z lidí na kolemjedoucím parníku), ze své hudby… ale přitom mají fakt chytlavé songy a hlavně je ta pódiová šaškárna neskutečně vtipná a chytlavá. F.A.King jsou prostě z kategorie „tohle se musí vidět na živo“ a možná ještě „s těmi se musí zapařit“. Jo a taky to jsou výborný kamarádi.

Parádní hudební performance pokračuje i s Bikinishop. Pánové umí zařvat do mikrofonu, což moje uši vždycky ocení a kytarové melodie jsou taky hodně zajímavé. Když jsem si předem pouštěl songy z jejich alba na Bandzone, nostalgicky mi připomněli All That Remains, tak jsem se na ně celkem těšil. Na živo jsem zklamán rozhodně nebyl a jen tedy doufám, že se naše cesty zase brzo zkříží, abych si kluky mohl poslechnout trochu líp. Bohužel pokročilá hodina už přinesla mé pozornosti trochu trhliny…

První půlka setu DCRadio byla bohužel poznamenána zřejmě nepřítomností osvětlovače, čehož si všimne (a je naštvaná) pouze jediná osoba v areálu, fotograf. Jak jsem tak laboroval s technikou, abych vůbec něco vyfotil, hudbu jsem moc nedal a snažil se tedy spíš zachytit slušný počet věrných fandů skotačících pod stagí…

Jak jsem předeslal na začátku, já byl velmi spokojen a jsem rád, že jsem vážil dlouhou cestu na Mácháč a příští rok mám poznačen v kalendáři 6. srpen, abych se tam zase otočil… a že si hudební dobrodinci zaslouží pochválit, že pomohli vytvořit (doufám) víceletou tradici, přidávám je i sem:

TF-audio – parádní zvuk a světla František Voleman a Tomáš Thomas 
LAG podralsko luxusní pódium
GAMA RÁDIO 99,1FM mediální podpora
Občerstvení U Rákosníčka papu hamu drinky drink (všichni tam uvnitř)
Pivovar Cvikov vychlazené pívečko
Disco Bílý Kámen | Disco Myslivna finanční podpora
TAXI DOKSY 775 930 094 finanční a logistická podpora
Regata Máchovo jezero – místo konání
Restaurace Sklípek a Penzion u Duba finanční podpora
Krásná Práce | P.M.D. | Deflect | Clox! | F.A.KING | BIKKINYSHOP | DC Radio
Reklamy Doksy tisk
Dibo Fic s.r.o. palety
Vladimíra Pulcová Hralová and Sárinka Hodková – tisková a sociální kampaň
Faking Bookings pomoc s dramaturgií večera
Aleš Petráček and Lukáš Šefr moderování večera
Alois Fanda – zastřešení backstage

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved