XIII. ročník festivalu Masters of Rock

XIII. ročník festivalu Masters of Rock

9. – 12. července 2015

Vizovice, areál likérky R. Jelínek

Už XIII. ročník jedné z největších kulturních akcí v republice, mezinárodního open-air festivalu Masters of Rock, proběhne v důvěrně známém a oblíbeném prostředí ve Vizovicích. Tradičně v průběhu druhého prázdninového víkendu – od čtvrtka 9. do neděle 12. července 2015.

Kromě hudebních zážitků jsou pro návštěvníky připraveny další „atrakce“, které jen dokreslí odpočinkový (a zároveň aktivně prožitý) prodloužený víkend na Zlínsku – upravený festivalový areál s WC a sprchami, desítky stánků s tím nejširším výběrem občerstvení, pivní stany, hospůdky, kavárny, čajovny, obchůdky se suvenýry, tetovací studia, piercing, body-painting, zábavní a herní zóny, adrenalinové sporty, bungee jumping, exkurze Likérky R. Jelínek s ochutnávkami a mnoho dalších lákadel pro každého. WiFi připojení k internetu je samozřejmostí. Opět se budete moct vyblbnout v Radegast Adrenalin parku – lezecká stěna, bungee running pro dvojice, kohoutí zápasy v ringu, moucha na zdi, silový buchar ad. K zajímavým cenám můžete přijít i na střelnici Buffalo Bill, oddechnout pak u speciálního drinku v Urban Zone – Chill-Out Relax zóně. Každoročním největším lákadlem jsou organizované autogramiády hvězd na Prosperita Meet & Greet Stage, pro prvních 15.000 příchozích fanoušků bude opět připraveno kompilační CD s hity hvězd, které na festivalu zahrají. Stanování zdarma bude k dispozici i v průběhu nadcházejícího ročníku.

Mezi doposud potvrzené účinkující patří:

NIGHTWISH (FIN), POWERWOLF (GER), GAMMA RAY (GER), SONATA ARCTICA (FIN), GOTTHARD (SUI), KAMELOT (USA), KROKUS (SUI), LEGION OF THE DAMNED (NED), DELAIN (NED), BLUES PILLS (SWE/USA/FRA), CREMATORY (GER), SEPTICFLESH (GRE), VOODOO CIRCLE (GER), GUS G. (GRE), XANDRIA (GER), CRUCIFIED BARBARA (SWE), MERCENARY (DEN), AVATAR (SWE), LACRIMAS PROFUNDERE (GER), SERIOUS BLACK (GER), NEONFLY (ENG) a další přibývají každým dnem.

Čtyřdenní permanentky za 950,- Kč (za cenu platnou do konce října nebo do vyprodání limitované edice) jsou zatím k dostání na dobírku přes www.mastersofrock.cz neb osobně v centrále Pragokoncertu – ul. U Bulhara 3, Praha 1, popř. v Masters of Rock Café, Zlín-Čepkov. Taky na tel. 577 432 580, mailu mikeskova@pragokoncert.com.

Fenomenální finská kapela NIGHTWISH potvrdila první koncert pro příští rok – bude hlavní hvězdou festivalu Masters of Rock!

Je nám ctí oznámit, že svou účast na festivalu Masters of Rock potvrdila současná nejpopulárnější metalová kapela NIGHTWISH! Tato fins parta vypravěčů v těchto dnech usilovně finišuje s nahráváním nové, doposud nepojmenované desky. Vyjít by měla na jaře r. 2015. Cely rockový a metalový svět očekává vydání tohoto alba a dá se říci, že se jedná o jednu z nejočekávanějších desek příštího roku. Důvod je jednoduchý. Bude se jednat o vůbec první album kapely s hlasem nové zpěvačky Floor Jansen. Po třech a půl letech od poslední desky „Imaginaerum“ se fandové symfonického metalu dočkají novoty, která vzniká ve studiu na samotě uprostřed finských lesů. Bude se tak jednat už o osmý řadový počin party, kterou v roce 1996 poskládal kapelník, skladatel a klávesista Tuomas Holopainen. „Jsme velmi šťastní, že Masters of Rock je naším prvním potvrzeným festivalem pro příští rok. Vždy zde rádi hrajeme, těšíme se na skvělé české publikum! Taky se těšíme, až si užijeme jedinečné festivalové zázemí, potkáme se s přáteli. Milujeme zdejší posezení v zákulisí obklopené šatnovými kontejnery“ komentuje Tuomas.

NIGHTWISH v podobě nové stálé zpěvačky Floor Jansen zcela jistě získali něco, co se jen těžce hledá. Mladou, krásnou, atraktivní a přitom skvělou a zkušenou zpěvačku. Floor Jansen (*1981) – zpěvačka a skladatelka – se už v 16 letech stala členkou symphonic metalové skupiny AFTER FOREVER, s níž vytvořila pět studiových desek. S progressive metalovou partou REVAMP pak vydala dvě alba. Floor v říjnu r. 2012 v Seattlu nastoupila jako „záskok“ do pořádně rozjetého vlaku s názvem „Imaginaerum World Tour“ výborně se osvědčila a úspěšně pokračuje v cestě dál. Vloni v létě byl pak celý rockový svět mile překvapen, když NIGHTWISH oznámili, že Floor se oficiálně stává členkou jejich týmu. Příští rok se tedy můžeme těšit na to, jak její soprán zní ve spojení s hudbou NIGHTWISH, která má u nás v republice nespočet oddaných příznivců.

Floor je určitě i jednou z nových inspiraci pro hlavního skladatele NIGHTWISH Tuomase. A tak celý hudební svět čeká, jak bude znít nová již osmá studiová deska. Všichni členové kapely byli toto léto tři měsíce na tzv. kempu uprostřed překrásné finské divočiny, kde v dřevěném srubu vytvořili provizorní studio a skládali zde nové písně. O toto jedinečné a překrásné prostředí a své pocity ze skládání songů se pak NIGHTWISH pravidelně dělí se svými fanoušky. Kapela na svých stránkách zveřejňuje krátké filmy z natáčení, které však neobsahují žádnou muziku z připravované desky. V poslední reportáži se můžete dozvědět, co tomuto prostředí říká Troy Donockley (dudy, píšťaly, zpěv): „Je to tady tak těžké popsat, ten klid, to ticho, geologii, biologii tohoto místa. A ten podivný hmyz všude kolem. Nikdy jsem nic takového neviděl. Je to úžasné místo“. A Floor Jansen se přidává: „Na životní prostředí kolem jsem velice citlivá. Být nacpaná v centru města, v super nablýskaném studiu, to není nic pro mě – inspiraci bych hledala týdny. Ale toto místo inspiruje hned. Miluju přírodu a mám ráda klid. Tady můžeme pracovat dlouhé hodiny a pak si užívat odpočinku“. Z toho všeho je cítit, že nová deska NIGHTWISH vzniká v jedinečném prostředí a práce doprovázejí úžasné souznění a harmonie mezi všemi muzikanty.

Fanoušci festivalu Masters of Rock mohou být hrdí. Jejich festival si NIGHTWISH vybrali jako první, kterému řekli „Ano“ a na kterém se vším nasazením zahrají nejenom staré hity, ale hlavně představí své nové, očekávané album! Budete jedni z prvních v Evropě! Na vás, fanoušky Masters se těší:

Floor Jansen – zpěv

Tuomas Holopainen – klávesy, zpěv

Marco Hietala – baskytara, zpěv

Emppu Vuorinen – kytara

Troy Donockley – dudy, píšťaly, zpěv

Kai Hahto – bicí (dočasná náhrada za Jukku Nevalainena, t.č. na nemocenské)

nihtwish aa

NIGHTWISH (zleva): E. Vuorinen, T. Donockley, T. Holopainen, F. Jansen, M. Hietala, J. Nevalainen.

Další, doposud potvrzení účinkující XIII. ročníku Masters of Rock 2015:

POWERWOLF (GER/ROU/NED) – power metal (2003-dodnes) – www.powerwolf.net
Poté co Švédové SABATON pro festival Masters of Rock (mimochodem jako pro jediný festival na světě!)složili píseň, je zde další kapela, která zaznamenává obrovský vzestup ve všech zemích, a pro
Masters chystá zcela unikátní „release album show“. Stále populárnější POWERWOLF pracují na nové desce. Její vydáni je načasováno tak, aby vyšla těsně před Masters of Rock a tento festival si kapela vybrala k celosvětové live premiéře nového alba. Ano, všichni fanoušci POWERWOLF z celého světa budou moct poslechnout si nové skladby live vůbec poprvé právě na Masters! Album vyjde s největší pravděpodobností den před show POWERWOLF a fanoušci si je budou moct koupit přímo ve festivalovém shopu. POWERWOLF vám pak budou moct na ještě „horkou“ placku napsat osobní věnování na extra dlouhé podpisovce! Pozor, POWERWOLF pro Masters připravují doposud největší pódiovou show v historii kapely. Koncert se bude nahrávat a celosvětově vyjde na DVD! POWERWOLF si vybrali Masters of Rock jako festival, kde se chtějí světu prezentovat s novým studiovým albem a velkolepou novou show.

 

GAMMA RAY (GER) – power / speed metal (1989-dodnes) – www.gammaray.org
S velkou radostí potvrzujeme účast jedné z nejvýznamnějších kapel německé metalové scény. Na Masters of Rock to do nás naperou Kai, Henjo, Dirk, Michael a Alessio, tedy GAMMA RAY – skupina, která si letos připomíná už 25. výročí vzniku. O tom, že oslavy byly famózní, jsme se přesvědčili přesně před půl rokem, a to při poslechu nové, jedenácté řadovky „
Empire of the Undead“. Vzhledem k tomu, že se dostala až na pátou příčku české albové hitparády, ji má doma hodně z nás, ale komu (náhodou) unikla, může si zásadní hity z ní poslechnout naživo ve Vizovicích.

 

SONATA ARCTICA (FIN) – power metal (1995-dodnes) – www.sonataarctica.info
Po dlouhých sedmi letech se na místo činu vracejí fenomenální Finové, kteří v historii tohoto festivalu zanechali nesmazatelnou stopu. Skupina kolem sympaťáka Tonyho Kakko dělá dobré jméno power metalu letos už dvacátým rokem. A v tom příštím bude tedy naživo i u nás. Je tomu půl roku, co SONATA ARCTICA přišla s osmou řadovkou
„Pariah’s Child“ a zanedlouho, ke konci října, nám znova nabídne (dle mnohých) to nejlepší ze své dosavadní diskografie. Debutové album „Ecliptica“, od začátku až do konce plné melodických speed / power metalových šleh, které kapela po 15 letech vydá v nové verzi pod názvem „Ecliptica – Revisited; 15th Anniversary Edition“. Těšme se na ni, stejně jako na zcela speciální show pětice SONATA ARCTICA, exkluzivně na Masters of Rock 2015!

 

GOTTHARD (SUI) – hard rock (1992-dodnes) – www.gotthard.com
Před dvěma lety spolu s námi ve Vizovicích oslavili svůj velký comeback a s novou deskou jsou zpět! Na Masters of Rock si opět vychutnáme emotivní, melodický, klasický hard rock zahraný mistry oboru, kterým skupina rozdává radost už 22 let. GOTTHARD – to je kvintet sympaťáků, jehož všech 11 desek se dostalo na nejvyšší příčku domácí albové hitparády – včetně té poslední, letošní
„Bang!“, čímž se volba zpěváka Nica Maedera potvrdila jako správná.

 

KAMELOT (USA) – progressive / melodic power metal (1991-dodnes) – www.kamelot.com
Další skvělá kapela, kterou se podařilo potvrdit pro příští ročník
Masters. Kapela kolem Thomase Youngblooda, hlavního skladatele a mozku symphonic metalové bandy, je teď ve studiu, skládání a nahrávání nových skladeb je v plném proudu. Nové album vyjde na přelomu března a dubna 2015. Poté KAMELOT vyrážejí na 18měsíční světové turné. Za jedinou exkluzivní zastávku v Česku k představení nového alba si populární KAMELOT vybrali právě festival Masters of Rock! Buďte u toho!

 

KROKUS (SUI) – hard rock / heavy metal (1975-dodnes) – www.krokusonline.com
Na uplynulém ročníku festivalu jsme se těšili na teprve historicky druhé vystoupení švýcarské legendy v České republice! Bohužel, kvůli zranění baskytaristy, jemuž lékař v den začátku
Masters nařídil naprostý klid do konce července, těšili marně. Slíbili jsme, že uděláme vše proto, abychom KROKUS přivezli na XIII. ročník a slib plníme – kapela, která letos bigbít dělá 40. rokem, do Vizovic přijede!
Žádný jiný švýcarský umělec neprodal po celém světě tolik alb (více než 14 milionů), neprocestoval celý svět a nezískal tolik platinových a zlatých desek jako právě KROKUS. Naživo nám zazpívá Malťan Marc Storace svým drsným tří-oktávovým hlasem stoupajícím neuvěřitelně vysoko, jehož při zpěvu doprovázejí kytaristi Fernando von Arb, dlouholetý, navrátivší se člen a Mark Kohler, který se stejně jako Chris von Rohr, basák a zakladatel skupiny, zase po dlouhých letech přidal ke svým někdejším spoluhráčům. Třetí kytaru hraje další „nalezený“, Mandy Meyer, kterého důvěrně známe od GOTTHARD nebo UNISONIC. Mladou posilou bandy je bubeník Flavio Mezzodi. Klasický hard rock – to jsou KROKUS!

 

LEGION OF THE DAMNED (NED) – death / thrash metal (2004-dodnes) – www.legionofthedamned.net
Velké jméno metalové scény… Tato holandská čtveřice (která to naživo dělá v pěti) vždy patřila ke spolehlivým zdrojům prvotřídního thrash metalu, o čemž nás ve Vizovicích přesvědčí vybraným setem ze svých šesti řadových desek. Ta poslední „Ravenous Plague“ vyšla na samém začátku tohoto roku a je plná agresivního, ale melodického metalu. Těšme se na brutální pařbu s LEGION OF THE DAMNED na Masters of Rock 2015!

DELAIN (NED) – melodic / symphonic metal (2002-dodnes) – www.delain.nl

Symfonický metal dneška má znít jako DELAIN… říká nejeden fanda žánru, který si potrpí na drtivých kytarách, silných klávesách, ale zároveň na chytlavých melodiích a zpěvných refrénech. To vše zabaleno do symfonické bombastičnosti. Na Masters of Rock přijede i holandská parta DELAIN, kterou před dvanácti lety založil někdejší člen WITHIN TEMPTATION Martijn Westerholt a rozkošná Charlotte Wessels (*1987). Skupina má od letošního jara venku novou, silnou desku „The Human Contradiction“ (pozvání na ni přijali i Marco Hietala z NIGHTWISH nebo Alissa White-Gluz z ARCH ENEMY), která potvrzuje, že DELAIN jsou na vrcholu sil.

 

BLUES PILLS (SWE/USA/FRA) – psychedelic / blues rock (2011-dodnes) – www.bluespills.com
Mezinárodní  kvartet, hudební senzace současné rockové scény. Elin Larsson, Dorian Sorriaux, Cory Berry a Zack Anderson vydali letos o prázdninách debutovou desku, kterou do nejvyšších pater nebes vychválili kritici prestižních hudebních časopisů a která ohromila mnohé fandy poctivého rocku na celém světě. Což dokazuje aktuální umístění v žebříčcích prodeje desek ve světě – do Top 10 se CD dostalo v Británii, Německu, Švýcarsku nebo ve Švédsku! Hippie parta BLUES PILLS nás zavede zpátky v čase – do dob Janis Joplin, Jimiho Hendrixe nebo FLEETWOOD MAC.

 

CREMATORY (GER) – industrial / gothic metal (1991-2001, 2003-dodnes) – www.crematory.de
Příští rok do Vizovic zavítají taky vyhlášení industrialisté. Tento německý kvintet patří po dvaceti letech existence mezi nejdéle hrající evropské gothic metalové kapely. Parta kolem
Felixe (Gerharda Stasse), která má od letošního jara novou, už 12. řadovku „Antiserum“, je nezaměnitelná  – i díky silným synťákům ji bezpečně poznáte hned po prvních tónech. Melodický gothic metal od CREMATORY jistě potěší nejednoho fanouška stylu na XIII. ročníku Masters of Rock!

 

SEPTICFLESH (GRE) – symphonic death metal (1990-2003, 2007-dodnes) – www.septicflesh.com
Nejednomu návštěvníkovi XIII. ročníku festivalu jistě udělá radost, že program
Masters obohatí i extrémnější metalové bandy. Pořádně tvrdou muziku do nás z Ronnie James Dio Stage naperou Řekové SEPTICFLESH – temná metalová čtverka, která letos v červnu svět ohromila albem „Titan“ (opět vznikalo v Praze s tamními filharmoniky a dětským sborem). Originální symphonic death té nejvyšší jakosti dělají Seth a spol. už přes 25 let a nejen u nás mají mraky fandů.

 

VOODOO CIRCLE (GER) – hard rock / heavy metal (2008-dodnes) – www.voodoocircle.de
To se bude hodně líbit… Mezinárodní supergroup z Německa, hrající podobný styl muziky jako WHITESNAKE, DEEP PURPLE nebo RAINBOW. Její historie se datuje do roku 2008, kdy vznikla jako boční projekt kytaristy PRIMAL FEAR a SILENT FORCE Alexe Beyrodta. Dnes s ním hrají neméně zkušení muzikanti Mat Sinner (PRIMAL FEAR, SINNER), Alessandro Del Vecchio (EDGE OF FOREVER, HARDLINE) a Tim Husung (DORO, DIE TOTEN HOSEN). Hlas na už třech albem skupiny zanechal David Readman (PINK CREAM 69). Pokud jste ještě neměli to štěstí se s VOODOO CIRCLE setkat, tak vězte, že její tvorba se dá charakterizovat jako melodický klasický rock s nádechem osmdesátkového hair metalu, ochucený o bluesové prvky. Kapela chystá na začátek léta příštího roku vydat nové studiové album, které hodlá představit jako jedněm z prvních právě fanouškům Masters of Rock!

 

GUS G. (GRE) – heavy metal (*1980) – www.gusgofficial.com
Ten, kterého si před pěti lety do své kapely osobně vybral Ozzy Osbourne, ten, který se svou skupinou FIREWIND a jako host mnoha jiných kapel (mj. ARCH ENEMY nebo DREAM EVIL) procestoval celý svět a ten, co svůj um zanechal už na více než tuctu desek – to je kytarový virtuoso Gus G. Tento nesmírně talentovaný sympaťák na festival přiveze nejenom skladby ze své debutové desky „
I am the Fire“, ale i skvěle vyvážený mix současného rocku, klasického hard rocku, tradičního metalu a kytarových instrumentálek. I několik dalších „vypůjčených“ hitů.
Na album, které vyšlo letos na jaře, si Gus G. sám nahrál kytary a klávesy a s dalšími hudebními party mu pomohli přátelé jako Dave Ellefson (MEGADETH), Billy Sheehan (MR. BIG, THE WINERY DOGS), Marty O’Brien (WE ARE THE FALLEN, LITA FORD), Daniel Erlandsson (ARCH ENEMY) nebo Jeff Friedl (A PERFECT CIRCLE). O vokály se postarali mj. Mats Levén (ex-YNGWIE MALMSTEEN, THERION), Michael Starr (STEEL PANTHER), Tom S. Englund (EVERGREY) nebo Jeff Scott Soto (ex-JOURNEY, YNGWIE MALMSTEEN, TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA).

 

XANDRIA (GER) – symphonic metal (1999-dodnes) – www.xandria.de
Soupisku účastníků příštího festivalu zkrášlí další nádherná diva – Holanďanka
Dianne van Giersbergen. Ta před necelým rokem nastoupila na uvolněný post zpěvačky u kapely XANDRIA, kterou díky jejímu dechberoucímu hlasu a šarmu posunula zase o pomyslný stupínek výš. Německá symphonic metalová parta dělá muziku už přes patnáct let a za tu dobu vydala šest řadovek. Ta poslední „Sacrificium“ vyšla letos v květnu a např. v britské Rock & Metal Albums Chart obsadila 10. místo!

CRUCIFIED BARBARA (SWE) – hard rock / thrash metal (1998-dodnes) – www.crucifiedbarbara.com

Naše pozvání přijala a svou účast na příštím festivalu potvrdila švédská dámská čtverka CRUCIFIED BARBARA. Pro neznalé – holky, které na svět přišly začátkem 80. let, začaly ke konci milénia s punkem, ale dnes hrají férový hard rock. Po světě koluje příměr, že dělají muziku, která by se řítila z beden při společném koncertu MOTÖRHEAD a THE RUNAWAYS. Solidní, melodická divočina…

Je tomu měsíc, co dračice Mia Coldheart, Klara Force, Ida Evileye a Nicki Wicked vydaly novou desku, čtvrtou řadovku „In The Red“. Na světě není nic víc sexy než holka, která ví jak na rock. Na Masters budou na hlavním pódiu hned čtyři – CRUCIFIED BARBARA!

 

MERCENARY (DEN) – melodic death / power metal (1991-dodnes) – www.mercenary.dk
Na pódiu se zjeví a mnohé vyznavače metalu potěší čtyřka z Dánska MERCENARY. Její historie se píše už 23 let a za tu dobu vydala sedm desek. Tu zatím poslední vloni v létě, pod názvem „
Through Our Darkest Days„. Na konci minulé dekády MERCENARY prožili revoluci, když jedna z nejúspěšnějších kapel severské melodic death metalové scény zásadně změnila sestavu a o třetinu snížila počet členů (tedy na kvartet), ale dál je na ni maximální spolehnutí. O čemž svědčí úspěch posledních dvou jejich studiovek a což bez debaty potvrdí i plný kotel v areálu likérky R. Jelínek.

AVATAR (SWE) – hard rock / groove / death metal / nu-metal (2001-dodnes) – www.avatarmetal.com

Historie ukázala, že co vznikne v Göteborgu, to stojí za to… Nejinak tomu je v případě metalové party kolem Johannese Michaela Gustafa Eckerströma – bandy AVATAR. Ta svou specifickou verzi melodického death metalu / nu metalu dělá od začátku tisíciletí a v diskografii už má pět studiovek. Tu poslední vydala letos na jaře pod názvem „Hail the Apocalypse“. Hodně fandů a kritiků její tvorbu charakterizuje jako dokonalý mix RAMMSTEIN, SYSTEM OF A DOWN a ALICE COOPERA, ovšem dotažený po svém. O tom, že v současném světě moderního rocku mají AVATAR už své pevné místo svědčí i to, že jako hlavní support si je na turné vybrali samotní AVENGED SEVENFOLD. Další premiéra na Masters of Rock!

 

LACRIMAS PROFUNDERE (GER) – hard / gothic rock (1993-dodnes) – www.lacrimas.com
Sraz všech vyznavačů melancholické gotiky ve Vizovicích! Ano, dalším potvrzeným účastníkem festivalu je německá kapela hrající už 22. rokem – LACRIMAS PROFUNDERE. Její název se z latiny dá přeložit slovy
ronit slzy, což se úžasně hodí k muzice, kterou tento dnes čtyřčlenný band tvoří. Skupina dříve hrála gothický death / doom metal, ovšem později vynechala growl i ženské vokály, začala ubírat hutnosti kytar, upravila tempo a dnes dělá goth‘n’roll. A jejích příznivců jen přibývá – i díky hlasu zpěváka jménem Rob Vitacca, který mnohým připomíná ten co má Ville Valo (HIM) nebo měl Peter Steele (TYPE O NEGATIVE). Vloni vydala už 10. řadovku „Antiadore“. Fandové tmavšího odstínu černé barvy – kapely LACRIMAS PROFUNDERE – buďte u toho, až to vaši oblíbenci rozbalí na pódiu Masters of Rock!

 

SERIOUS BLACK (GER) – power metal (2013-dodnes) – www.serious-black.com
Začalo to vloni v létě nezávazným pokecem kytaristy Rolanda Grapowa (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN) a basáka Mario Locherta (EMERGENCY GATE, ex-VISIONS OF ATLANTIS) u piva. Pokecem o tom, že by to chtělo změnu. A pár týdnů nato byla na světě nová mezinárodní metalová kapela SERIOUS BLACK, která je složená ze zkušených veteránů žánru. S Rolandem a Mariem ji dál tvoří další kytarista Dominik Sebastian (EDENBRIDGE), bicmen Thomen Stauch (ex-BLIND GUARDIAN, COLDSEED), dále klávesák – český rodák – Jan Vacík (ex-DREAMSCAPE) a o vokální party se stará Urban breed (TRAIL OF MURDER, ex-BLOODBOUND, TAD MOROSE).
Těchto šest muzikantů, které spojuje láska k metalové muzice, v současné době dělá na první desce. Ta by měla vyjít začátkem roku 2015 a nečekejme od ní nic jiného, než vynikající aktuální hard rock / power metal.

 

NEONFLY (ENG) – melodic power metal (2007-dodnes) – www.neonfly.net

Pětičlenná kapela NEONFLY debutovala na festivalu ve Vizovicích v roce 2012 a už tehdy sklidila obrovské uznání a ovace. Není divu, tato parta kolem výborného vokalisty Willyho Nortona dělá už osmým rokem melodický power metal, který po několika tónech chytí za ucho. Nejen toho pod pódiem, ale i na něm. Skupina z Londýna měla to štěstí, že hned po studiové prvotině – „Outshine the Sun“, 2011 – ji jako hosta na turné vzaly takové hvězdy jako Alice Cooper, MAGNUM, SONATA ARCTICA nebo PAGAN’S MIND. A letošní podzim stráví na tour s krajany DRAGONFORCE.

Heavy riffy z nové desky NEONFLY, jejímž producentem je profík Dennis Ward, budeme mít možnost slyšet už na konci listopadu – to se na svět dostane druhé album „Strangers in Paradise“. Příští léto pak (kromě nových hitovek) i zbrusu nové pecky. Prvním reprezentantem Britských ostrovů pro XIII. ročník Masters of Rock jsou NEONFLY.

Vstupenky – čtyřdenní permanentky za 950,- Kč (za cenu platnou do konce října nebo do vyprodání limitované edice) – jsou zatím k dostání na dobírku exkluzivně přes www.mastersofrock.cz nebo osobně v centrále Pragokoncertu – ul. U Bulhara 3, Praha 1, popř. v Masters of Rock Café, Zlín-Čepkov. Taky na tel. 577 432 580, nebo na e-mailu mikeskova@pragokoncert.com.

Více informací a aktualit naleznete denně na www.mastersofrock.cz. Neváhejte ze stránek jakkoliv čerpat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Letošní ročník hlásí program

Letošní ročník hlásí program

Program Ronnie James Dio Stage Čtvrtek 14. 7. 12:00 – 12:45 VÍTĚZ SOUTĚŽE Z POLSKA

ZAZ přijede před Vánocemi do Prahy a Zlína

ZAZ přijede před Vánocemi do Prahy a Zlína

  Po loňském fenomenálním úspěchu, kdy – stejně jako v roce 2014 – dvakrát vyprodala

Na konci roku se těšte na metalový megakoncert

 ICED EARTH, ENSIFERUM, KATAKLYSM a UNEARTH – MTV‚s Headbangersball Tour 2016! Turné metalových velikánů nás

Zlín čeká na Delain a spol

Zlín čeká na Delain a spol

DELAIN, EVERGREY a KOBRA AND THE LOTUS přijedou do Zlína! Delain je již po boku

Hardrocková „all stars“ kapela The Dead Daisies poprvé na Masters of Rock!

  Kapela THE DEAD DAISIES má pro vás pravděpodobně nic neříkající název, ale při poslechu


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved