Wohnout Olmeca Tour

Chlapci „wohnutí“ si nejspíš dali závazek, že koncertováním strhají těla nejen sobě, ale i všem svým fanouškům v naší krásné zemi. A protože Brňané si to po rocích nezájmu zaslouží nejvíc, potěšila tato pražská partička jejich uši i oči hned 2x po sobě. Tak se tedy stalo, že brněnská Fléda ve dnech 12. a 13. prosince slyšela hity jako Sejko No Pí nebo V Mostecký hned několikrát během pouhých 48 hodin. Pokud vás zajímá, jak koncert probíhal a jaká byla atmosféra ve srovnání pondělka s úterkem, stačí se semnou vrátit na začátek minulého týdne…..

Ne zbůhdarma letošní podzimní šňůra této kapely nese název Wohnout Olmeca Tour. Olmeca na vás totiž číhala na každém kroku. Už z dáli na mě od červené budovy klubu mrkala zlatá vstupní brána s logem tohoto destilátu z agáve, za dveřmi mi mladík u pultíku nabízel ochutnávku „zlaté“ nebo „stříbrné“, všude kolem pobíhaly lidičky s tímto logem na prsou, na zádech, na hlavě, na kalhotách….až mě napadalo, jestli se ten večer bude dít taky něco jiného, než jen ochutnávka lihovin. Ale dělo se!!!

Wohnouti si s sebou přivezli na každý den jinou předkapelu, aby skalní fanoušci, kteří si koupili lístky na oba dva dny, ochutnali více druhů hudby. V pondělí předskakovala pražská skupina Prowizorium, kterou jsem slyšela poprvé a musím říct, že to klukům pěkně šlapalo. I když mi písničky nepřišly až tak chytlavé, ve srovnání se skupinou Nikde Nikdo, která byla hostem v úterý, bezpochyby je mezi kluky spousta nadaných muzikantů a hlavně zpěvák s krásným charismatickým hlasem. Sama se moc těším na vydání jejich prvního CD. Kluci odehráli asi půlhodinový koncert v nepříliš zaplněném sále, ale Brno je za to odměnilo pěkným potleskem, který si později sami vychvalovali.

Kapela Wohnout na sebe nenechala dlouho čekat a přivítala Flédu téměř mimozemským způsobem, kdy se za světelné show a znějící hudby vynořily 4 postavy z mlhy. Čím pomalejší byl výstup na podium, tím rychlejší byl rozjezd hned při první písničce U nás na Nouzově. Poté následoval standardní set starších i novějších kousků – musím říct, že pánové jistě potěšili větší část publika tím, že zahráli více starých pecek, mezi něž patří např. Blázni, Cundalla Ryschawa, Ryba shnilá, Pedro se vrací, Volali, atd. Bratři Homolové skákali a střídavě se na publikum šklebili, Jirka Zemánek tradičně přišel o své mužství, když v úvodu písničky Muflon odzpíval pár taktů ryze ženským hlasem a Fenek nezapomněl v závěru několika písniček vstát ze své bubenické židličky a poklonit se publiku. Brno nepřišlo ani o vystoupení dnes již známého tanečního Dua Egon, které ve svých toreadorských oblečcích předvedlo nádherné baletní vystoupení, se kterým se právě vrátili z náročného turné po nejprestižnějších baletních klání po celém světě. Právem si s sebou do Brna přivezli několik zlatých pohárů a medailí.

Netradičním zpestřením obou koncertů bylo křtění nově vydaného alba kapely Wohnout, trefně nazvaného Nevydáno. Obsahuje 6 písní, které se nikdy nedostaly na žádné z regulérních CD a prodává se pouze na koncertech nebo vybraných místech. Křtu se zúčastnil i flekatý psík v lidské velikosti, který měl nelehkou úlohu už jen proto, že si musel povinně po každém křtu loknout tequily, která v tomto případě posloužila místo klasického šampaňského. Zbytek tequily poté koloval sálem a většinou nedošel ani do třetiny!

Wohnouti tradičně zakončovali své vystoupení písní Blázni, která se po desetileté kariéře této bývalé punkové kapely dá považovat za hymnu jejich fanoušků. Samozřejmě, že se rozloučili, samozřejmě, že odešli z podia a samozřejmě se přidávalo!!! A to starými fláky jako Banány, Na horách a jedním úplně novým…Še-ve-le-ní.

Po dlouhém pondělku následoval dlouhý úterek a s ním druhá v pořadí předkapel, černo-kostelecká bigbeatová formace Nikde Nikdo. I přesto, že se prohlašuji za špatného kritika, musím uznat, že jsem byla trošku zklamaná. A to tím, že jsem měla možnost poslechnout si nahrávku této partičky a ač tomu většinou bývá naopak, z CD pro mě zněly jejich věci energičtěji, než působilo celé živé vystoupení. Hmm, nechci být ukamenovaná, a proto přísahám, že na ně zajdu někdy příště, abych porovnala, jestli to bylo jen zdání nebo pravda.

Čekáte na popis pokračování úterního koncertu? Ale to bychom tu měli starou známou: „Pes jitrničku sežral, docela maličkou,…Mám lepší nápad! Popojeď te kolečkem na své myšce směrem nahoru a …… Kapela Wohnout na sebe nenechala dlouho čekat a přivítala Flédu téměř mimozemským způsobem……………

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Wohnout slaví sladkých dvacet

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Samotná kapela

Wohnout slaví 10 miliónů zhlédnutí svých Bohémů

Před třemi lety skupina Wohnout představila klip k písni Svaz českých bohémů. Tento týden přesáhl magickou

Kapela Wohnout si našla dvojníky

  Skupina Wohnout, která příští rok oslaví dvacáté výročí, natočila další videoklip k písni z posledního alba

Wohnout vyhlašuje šťastné pondělí

Skupina Wohnout se rozhodla zpříjemnit fanouškům začátky týdne a nabízí jim dokumentární seriál o vzniku

Wohnout nakreslil Kreténa

Skupina Wohnout přichází s dalším klipem k písni z posledního alba Laskonky a Kremrole. Tentokrát je opět domácí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved