Winter Assault v čele se Satyricon na obzoru!

Winter Assault v čele se Satyricon na obzoru!

Letní festival Brutal Assault slaví své 15. narozeniny sice až příští rok, ale první zahřívací párty proběhne již v polovině letošního prosince, kdy se uskuteční dva koncerty s názvem „Winter Assault“.

Poslední dva roky jsme v rámci Winter Assault Tour křižovali po českých a slovenských městech s britskou legendou NAPALM DEATH a proto je nyní ten správný čas změnit žánrové zaměření zimního „Assaultu“.

Začínáme 11.12. ve Spišské Nové Vsi, kde se představí kapely SATYRICON, SHINING, DARK FORTRESS a POSTHUM. Na druhý den se celý ansábl přesouvá do Prahy, kde se k němu připojí ještě kapely ENTOMBED, MERAUDER a DEVIOUS!

Oba koncerty Winter Assault však nabízí kromě skvělého line-upu i další lákadla:

Odstartován zde bude prodej limitované série zlevněných vstupenek na Brutal Assault festival 2010 a premiérově představíme DVD, které shrnuje Brutal Assault festival v letech 2007, 2008 a 2009.

Vstupenky na oba koncerty kupujte již nyní ve všech obvyklých předprodejních sítích. Více informací naleznete na webu www.obscure.cz .

Hlavním tahákem obou koncertů Winter Assault budou bezpochyby norští démoni SATYRICON. Satyr a Frost vydali před tímto turné prohlášení, že si hodlají dát časově nespecifikovanou koncertní přestávku, takže pokud jste příznivci této kapely, rozhodně v prosinci nezůstávejte doma!

SATYRICON v devadesátých letech povstali z norského blackmetalového undergroundu a vyrazili na cestu, během níž se vypracovali v jednu z nejznámějších a nejvlivnějších blackových formací. Za vrchol jejich klasického blackmetalového období je považována deska „Nemesis Divina “ s nesmrtelnou hymnou „Mother North “. SATYRICON poté dokázali překvapit příklonem k temnému a chladnému industriálnímu zvuku, kdy se skutečně extravagantní album „Rebel Extravaganza “ stalo na konci 90. let zároveň jedním z prvních pilířů nově se rodící post-blackové vlny. Nebyli by to ale SATYRICON kdyby nepřišlo překvapení v podobě dalšího stylového úkroku, nebo chcete-li posunu, v podobě alb „Volcano “ a „Now, Diabolical “. Podařilo se jim totiž propojit jednoduchost, přímočarost a šlapavost špinavého rocku s temnotou a extrémem black metalu. SATYRICON se tak stali i z hudebního hlediska mírně kontroverzní kapelou – na jedné straně jim byla vyčítána přílišná „hitovost“, na straně druhé vyzdvihována schopnost zpřístupnit tento styl hudby širším posluchačským vrstvám.

Ať tak či onak, nic to nemění na tom, že SATYRICON jsou zkušená, mazácká a naživo skvěle sehraná úderka soustředěná kolem Satyra a Frosta, kterou nerozhodí ani kontroverzní ohlasy a na koncertech vždy odevzdá maximum. Jejich sety, poskládané ze všech období tvorby, jsou velmi pestré a maximálně působivé. Na Slovensku a v Česku představí také materiál z poslední desky „The Age Of Nero “.

Letošní koncerty Winter Assault ale nabízejí i další taháky. Patřit k nim bezesporu budou i nestoři švédské deathmetalové scény ENTOMBED, američtí hardcoroví veteráni MERAUDER nebo holandští death/thrasheři DEVIOUS. Tyto tři kapely jedou své samostatné turné a proto se představí pouze na pražském koncertu.

Ze zmíněné trojice budou největší pozornost poutat průkopníci švédského death metalu ENTOMBED. Ačkoliv tito veteráni nepatří mezi formace, které se snaží neustále posouvat svůj styl někam dále, jsou jejich nová alba očekávána vždy s patřičným napětím. ENTOMBED patří mezi nejvýraznější představitele staré švédské školy a za dlouhých sedmnáct let na scéně mají za sebou skvosty jako „Clandestine “, „Wolverine Blues “ nebo „Left Hand Path “, což jsou všechno záseky, které sloužili a slouží mnoha jiným kapelám jako zdroj inspirace a ponaučení. V roce 2007 spatřila světlo světa dosud poslední placka s názvem „Serpent Saints – The Ten Amendments “, která zastihla ENTOMBED v naprosté tvůrčí a herní pohodě a z vyjádření kapely dokonce vyplývá, že ji považují za nejlepší desku od dob nedostižné „Wolverine Blues “. Zvuk celého alba se jako vždy opírá o stěžejní opěrné body, na které se ENTOMBED mohou vždy spolehnout – záhrobní vokál kazatele L.G.Petrova, drsné kytarové rify a sprintující rytmiku tvořící kompaktní celek, který má sílu parního bucharu. Při poslechu nového materiálu se zákonitě musí dostavit příjemný pocit nostalgie, neboť z podobným nadšením a upřímností zahraný severský death metal jen tak neuslyšíte. Společně se svými skandinávskými kolegy v podobě kapel DISMEMBER a GRAVE jsou právě ENTOMBED praotci a stále i hrdými reprezentanty metalového žánru zvaného „švédský death metal“.

Na obou koncertech ale vystoupí ještě další trojice kapel, které vévodí jméno fenomenální švédské kapely SHINING. Název „suicidal black metal“ je odjakživa spojován právě s touto kontroverzní kapelou, která kromě vynikajících hudebních děl poutá pozornost i svými četnými incidenty. SHINING vás zkrátka nikdy nebudou nudit. Do Prahy přivezou i svoji poslední desku „Klagopsalmer “.

Kompletní line-up koncertů WINTER ASSAULT uzavírají ještě němečtí melodičtí black metalisté DARK FORTRESS a jejich žánrově spříznění kolegové z norské kapely POSTHUM.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Koncerty Winter Assault již za měsíc!

Letní festival Brutal Assault slaví příští rok v létě své 15. narozeniny, ale první zahřívací

Napalm Death – Winter Assault Tour 2009

Napalm Death – Winter Assault Tour 2009

Když jsem poprvé uviděl letáček na Winter Assault Tour, bylo jasno, že u toho nemůžu

Winter Assault

„Dvě podia, a asi jedenáct kapel – nádhera až oči při pohledu na plakát přecházely


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved