Votvírák 2011

Votvírák 2011

Tradiční otevírání festivalové sezóny letos připadlo na třetí červnový víkend a kapel chtiví fanoušci si tak konečně mohli poslechnout, jak se jejich oblíbení interpreti přes zimu připravovali. Na festival Votvírák na letiště u Milovic jich dorazilo podle pořadatelů v pátek přes třicet tisíc a v sobotu jen o něco málo méně. Kvalitní československý lineup a obří divácká kulisa tak opět vytvořili výbornou atmosféru.

Pátek

V pátek přálo počasí, proto se již od brzkých odpoledních hodin nahrnulo do areálu velké množství lidí. Tradiční fronta u vstupu do festivalového městečka měla opět megalomanské parametry, ale je pravda, že letos šlo odbavování o poznání rychleji. Kdo přijel včas, mohl stihnout La Spilku, Crossband nebo Legendy. První větší kotel se však vytvořil až na Mandrage, kteří zvesela naservírovali tradiční menu příjemných melodií.

Interpreti na žánrově oddělených pop a rock pódiích (a stranou se krčící hip hop stage) se překrývali jen částečně, proto se tentokrát běhání sem a tam za oblíbenými kapelami nekonalo. Během dne se tak na první popové scéně vystřídali Sto Zvířat, Wohnout, Mig 21, Monkey Bussines nebo UDG. Všechno to jsou osvědčení festivaloví harcovníci, proto byli všichni po zásluze odměněni aplausem několika ticíc párů dlaní.

Druhá stage si pro diváky připravila rockové hody, kde se k poslechu podávaly kapely Škwor, Citron, Harlej, Arakain, Doga a jako závěrečný moučník jsme si mohli počkat na Debill Heads. Cestou do spacáku jsem se ještě skočil zasmát Rytmusovi, abych si mohl odškrtnout, že jsem v pátek nezanedbal i třetí pódium ;-)

Sobota

Po nočním vydatném slejváku nás sobota přivítala jen menší přeháňkou, ale kdo neignoroval předpověď, nemohl být zakočen. Nakonec jsme se dočkali jen několika mrholivých epizod a ani druhý festivalový den tedy nedopadl zase tak špatně.

Hned po obědě mě čekalo překvapení v podobě neznámé skupiny Deratizéři. Jakmile jsem však zahlédl za kytarou Sváťu z Totálního nasazení, bylo jasné, odkud ten punk fouká… Sobota byla vůbec celá taková punkovější od rána až do večera. V odpoledních hodinách, podobně jako tomu bylo vloni, byla první stage zasvěcena známým sólo zpěvákům a jejich kapelám. Postupně před diváky vystoupil nemastný neslaný Miro Šmajda, legendární a stále kvalitní Janek Ledecký a do morku kostí mě iritující Xindl X. Tento blok pak završiil Marek Ztracený.

Ke druhé scéně se zatím stahovali vyznavači pořádného nářezu a ježatých účesů. Pro ty zde hrál vtipný rock´n´folk Ticho de Pre Cupé band, již výše zmínění Totáči, Civilní Obrana, Medvěd 009 a Rybičky 48.

Mně neznámí Enter překvapili příjemným projevem a velmi dobrou muzikou – zpočátku okolo chodili návštěvníci obloukem, ale ke konci jejich setu se i na ně přišlo podívat celkem dost lidí. To Desmod již neměli o diváky nouzi a tito slovenští Kabáti to rozjeli ve velkém stylu. Po nich se dojíždělo v pohodovém romantickém tempu kavalírů z No Name a před půlnocí konečně dostali prostor na propagaci své nové desky i „headlineři“ Chinaski. Kluci mají hitů v zásobě opravdu hodně, ale oproti dvěma slovenským hostům se mají ještě hodně co učit v oblasti komunikace s publikem. Nebo je hecování davu a obvyklé kejkle spíš přestaly bavit. Právě na tohle však přední řady čekají a Chinaski si u mě tedy připsali body jen za hudbu a zpěv.

Večer na druhé stagi zahájil Robert Nebřenský a pohodička s Vltavou. Tihle pánové výše zmíněné srandičky už ke svému vystoupení nepotřebují a k navození příjemné atmosféry jim stačí vtipné texty. Zbytek programu už se jen pařilo do strhání těla. Koho nezdolal démonický strýček Hájíček a jeho Krucipüsk, toho převálcovali Visáči, Punkfloid nebo NVÚ.

Opět parádní festival, který ponechal to kvalitní a osvědčené z minula a zase o fous vylepšil to, co mi na něm vloni vadilo. Rozhodně si příští ročník nenechám ujít – a co vy?…

Votvírák 2011 16 komentářů reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Citron přidávají další město

Jarní turné CITRON se rozrostlo o další město – těšte se na show v Tachově!

Předkapelou jarního turné Citron bude havířovský Bastard

  Nová comebacková sestava havířovské hard rockové kapely BASTARD, kterou po 20ti letech obnovili dva

Citron opět vyráží na turné

CITRON s Láďou Křížkem a Tanjou se vrací! Pro velký úspěch oznamuje jarní turné!  

Wohnout slaví sladkých dvacet

Málokdo by hádal, že skupina Wohnout je na české scéně již dvacet let. Samotná kapela

Nové EP kapely Citron pokřtily české legendy – Dominik Hašek, Miloš Dodo Doležal a Jakub Ludvík

  I včerejší pražský koncert české metalové stálice v rámci Rebelie rebelů Radegast tour byl


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved