Voivod vévodili Chmelnici.

Voivod vévodili Chmelnici.

datum: 18.10.2012
místo: Nová Chmelnice – Praha

Už si ani nepamatuju, kdy jsem byl naposledy v klubu Chmelnice, takže návštěva koncertu byla i trochu s nostalgickým nádechem. Proč se Chmelnice jmenuje Nová netuším, ale o tom to ten večer nebylo.

První informace při příchodu na místo nebyla z nejlepších, že avizovaní finští Unkind nepřijeli a nevystoupí. Důvod netuším, ale i to se stává. První kapelou večera tak byli čeští EXORCIZPHOBIA a musím říct, že to byl nástup jako z partesu. Kluci se s tím vůbec nemazali a sázeli do lidí dost ostrý songy podle mého gusta. Velmi fajnová záležitost, která nesklouzávala k nudě a i když zatím bylo lidí poskrovnu, tak to perfektně do sálu zapadlo. Co se týká návštěvnosti, tak nebyla z nejsilnějších, což je škoda, ale dobrých koncertů bylo tou dobou hodně a vidět všechny je asi na další bankovní úvěr. Zpátky k muzice. Opravdu mě kluci z Krkonoš přesvědčili, že na horách se kove velmi ryze a doufám, že se s nima na nějaké další akci potkám. Stejně tak je doporučuju pořadatelům, protože to opravdu bylo dost dobré.

Rád bych řekl, že večer dál příjemně plynul, ale asi se tak nestane. Nevím v čem a kde se to zakouslo, ale další v pořadí italští ENDOVEIN byli pro mě zkrátka nepřesvědčiví. Nevím, zda to bylo muzikou nebo dokonce zvukem, kdy se z beden ozývalo i nějaké podivně se linoucí pískání, ale zkrátka jsem to nějak nezkousnul. Kluci se snažili, zpěvák tančil, lákal lidi k podiu, ale marnost. Situaci katastrofy na chvilku odvrátila celkem slušně zahraná Caught In A Mosh od Anthrax. Ale další vývoj byl opět někde za hranicí poslouchatelna. Ale snad to alespoň zvedlo tržby u baru. Kluci prominou, ale ve mě fanouška nezískali. Snad příště s větší měrou tvůrčí invence.

Jiná situace nastala po drobné přestavbě podia, setmělo se a příchozivší Denis“Snake“ Belanger  zařval do mikrofonu refrén úvodní skladby. VOIVOD na to skočili hned jedním ze svých největších hitů a dalo to rozhýbat s celým sálem. Přeběhly mi pralinky po zádech a dalo to hned zavzpomínat na léta s x-krát přehranou Emgetonkou na kazeťáku s oranžovými tlačítky. Neztratilo to nic na své živelnosti a síle a skladba totálně vyčistila zmíněný bar. Všichni šli jak za svojí píšťalou a sál byl náhle plný. Kapela všechny přikovala k pódiu a už je od něj nepustila. Dokonce si po několika skladbách přizvala členku svého týmu, aby si „zaplavala“ na fans a bylo to velmi vtipné, pobavilo mě to. Skladba večera byla vyvážená, kdy se střídala starší tvorba s tou novější a musím říct, že jsem se v žádném případě nenudil. I když je muzika Voivod trochu složitější pro poslech, má svoje kouzlo a to se navíc koncertně ještě umocnilo. Dokonce se i umoudřil zvuk, takže to bylo opravdu perfektní. Šlapalo to jak hodinky ze Švajcu a dost rychle to uteklo. Když po krátké pauze k nadechnutí kapely přišly přídavkové Tribal Conviction a závěrečná, neskutečná Astronomy Domine s děkovačkou Piggimu, tak mi přišlo i líto, že večer končí. Bylo to suprové. Co Vy na to? Tradičně, názory, postřehy. Dost by mě i zajímal názor na druhou v pořadí Endovein.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalová akce roku se blíží

! Na Folimance nebudou chybět ani knihy o Brutal Assaultu ! Vrchol letošní koncertní sezony

Čtyři metalové legendy na jednom koncertu v Praze

Carcass (UK), Napalm Death (UK), Obituary (USA), Voivod (CAN) Support: Herod (CH) 5. 11. 2015,

Nářezový koncert chystá Obscure Promotion

Nářezový koncert chystá Obscure Promotion

Opravdu výjimečné turné se chystá na milovníky extrémního metalu letos na podzim. Pod taktovkou Obscure

Brutal Assault 2013 – čtvrtek

Brutal Assault 2013 – čtvrtek

Short summary in english comming soon… Mind blowing Decrepit Birth hned po obědě, očekávaná ultimátní

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved