Voivod ovládnou Prahu už příští týden

Voivod ovládnou Prahu už příští týden

VOIVOD (can)

UNKIND (fin)

ENDOVEIN (ita)

EXORCIZPHOBIA (cze)

 18. října 2012, Praha – Nová Chmelnice

VOIVOD byl kyborgem, vládcem mrtvých plání po nukleárním holocaustu v zemi nikdy nekončící války, Korgullem Vyhlazovačem, vesmírnou lodí nebo nukleárním upírem. VOIVOD byl thrash metalem, psychedelickým hard rockem, progresivním metalem, punkem, art rockem…

Od úvodní fascinace Venom a Motörhead a podílení se na budování vznikajícího žánru jménem thrash metal ušli VOIVOD opravdu dalekou cestu, a to s postupným zakomponováním progresivních a psychedelických prvků, cestu vlastní. Cestu, během které dokázali složit riffy a songy, které i po třiceti letech znějí moderně. Cestu, na které mnohokrát předběhli svou dobu o deset a více let, což z nich udělalo částečně i oběť vlastního génia, jak se stávalo velkým umělcům minulosti. Tvorba této vskutku kultovní formace se na hranice nikdy neohlížela, naopak byla vždy dílem a oslavou čisté a ryzí kreativity v dobách, kdy toto slovo nebylo pohřbeno pod nánosem patosu a patřilo do portfolia opravdových umělců a nikoliv bezpáteřních reklamních agentur. A tak se stalo, že zatímco na deskách VOIVOD bojoval s vesmírným anarchistickým teroristou, orwellovským technokratem nebo mimozemským parazitem, vysávajícím duševní sílu, ve skutečnosti pak musel překonat nepochopení, chudobu, šváby ve společném bytě, mnoho zdravotních komplikací, vážné dopravní nehody, nenasytnost hudebního průmyslu a nakonec i smrt. Nakonec ale ani smrt nenahraditelného hudebního génia Denise „Piggyho“ D´Amoura nezastavila tuhle kanadskou legendu od koncertování a skládání nových, zcela nezaměnitelných věcí. Kromě pěkné řádky fenomenálních desek totiž VOIVOD dokázali zplodit i fanouška, který dokáže nahradit Piggyho tak autenticky a s takovým nadšením, jak je jenom v lidských silách možné. Dan Mongrain, nyní překřtěn na Chevyho, je pravděpodobně jedinou možnou alternativou, se kterou mohou VOIVOD vystupovat živě a dokonce i nahrávat desky. Už jeho vlastní kapela Martyr byla VOIVOD silně ovlivněna, ale i přesto je jeho naprosto věrný přehled a lehkost, s jakou dokáže přehrávat originální Piggyho party, zcela neuvěřitelná! Všechny originální retrofuturistické riffy a figury dává tento kanadský mág s nezměrnou noblesou a jako bonus vytahuje své vlatní, ale přesto autentické VOVODí, jako kouzelník králíky z klobouku. VOIVOD Lives!

Jako support jsou s VOIVOD na turné finští zástupci stáje význačného undergroundového labelu Relapse records UNKIND, kteří se prezentují salvou temného hardcore/punku, ve kterém se však nespokojují s klasickým crustovým výrazivem a projevem a z možností žánru destilují esenciální dystopickou úzkost. Jejich poslední deska ‚Harhakuvat’ je nepěknou procházkou po temných stránkách lidské duše a staví na původních upřímných ideových základech, na kterých stojí hardcore/punk a na kterých VOIVOD postavili nejednu ze svých nepřekonatelných desek jako např. Killing Technology nebo Nothingface. Další stavební prvky VOIVODího univerza, totiž technický a syrový thrash metal, budou reprezentovat italští ENDOVEIN v případě prvním, resp. čeští EXORCIZPHOBIA v případě druhém.

Svátek hudby a oslava čisté kreativity proběhne 18. října v prostorech Nové Chmelnice (klub v místě původního Exitu na Koněvově 219) od 19.00h. Vstupenky kupujte v běžných předprodejích. Více informací na www.obscure.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalová akce roku se blíží

! Na Folimance nebudou chybět ani knihy o Brutal Assaultu ! Vrchol letošní koncertní sezony

Čtyři metalové legendy na jednom koncertu v Praze

Carcass (UK), Napalm Death (UK), Obituary (USA), Voivod (CAN) Support: Herod (CH) 5. 11. 2015,

Nářezový koncert chystá Obscure Promotion

Nářezový koncert chystá Obscure Promotion

Opravdu výjimečné turné se chystá na milovníky extrémního metalu letos na podzim. Pod taktovkou Obscure

obsadí brněnský Favál

obsadí brněnský Favál

EXODUS (usa) ARCANIA (fra) EXORCIZPHOBIA (cze) 14. června 2015, Brno – Favál V půli června

Brutal Assault 2013 – čtvrtek

Brutal Assault 2013 – čtvrtek

Short summary in english comming soon… Mind blowing Decrepit Birth hned po obědě, očekávaná ultimátní


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved