Vega – Hevězda z bodláků

Ve středu 26. října křtila skupina Vega v Lucerna Music Baru své nové album nazvané Vega – Hvězda z bodláků. Překvapivě i přes několikaletou historii to bylo první regulérní CD. Jak je ostatně Vega zvyklá, ozdobila její koncert celá řada hostů – kapela Divoký Srdce, Lenka Dusilová, Vladimír Mišík & etc., Cocotte Minute, Dan Bárta a slovenští Horkýže Slíže.

Na začátek by se slušelo kapelu Vega trochu představit, už jen proto, že je zajímavá, úspěšná a z určitého úhlu pohledu i kultovní (alespoň v tom smyslu, že o ní vědí i lidi co ji vlastně vůbec neznají, jako třeba já). Představování z mojí strany teda není tak úplně na místě, takže se radši mrkněte na www.vega-star.info (sekce O kapele, Aktuální projekt atd.). Je to zajímavý čtení, hlavně věci o jednotlivejch členech kapely sou prostě, musím to tak říct, dojemný a až si je přečtete, budete mít celou Vegu rádi i kdybyste ji nikdy neviděli (doufám, že si teď nemyslíte, jak sem přehnaně citlivej, naopak, sem ironie sama, černej humor je moje druhý jméno a tomuhle (http://www.novinky.cz/00/42/32.html) se směju u snídaně.)

Večer probíhal stylem tři písničky některý z hostů, potom společná píseň s Vegou a potom jednu písničku samotná Vega, takže celá akce probíhala pěkně svižně, to za prvé, a za druhé to byl spíš koncert všech hostů s Vegou jako občasným doplňkem (pravděpodobně až na závěr na který jsme už nebyli). Jako první vystoupila kapela Divoký Srdce, nejvíc se mi líbila hned první písnička Kajuvej, kterou znám z kompilace Umění proti cenzuře. Po vystoupení Divokýho Srdce s Vegou následovala kapela Cocotte Minute, která mě osobně oslovila úplně nejvíc, takže vám tady všem radím, jestli Cocotte Minute neznáte a máte aspoň trochu rádi tvrdší muziku, tak na nějakej jejich koncert rychle běžte (a pak si sežeňte cdčko, ne obráceně!). Pak se všechno trochu zklidnilo s vystoupením Lenky Dusilové v doprovodu pouze dvou muzikantů (bubínek a kytara, plus ona sama kytara) a Dana Bárty, který vystupoval tuším pouze s kytarou (Jaroslav Friedl), i když na nějaký bubínek sem možná zapomněl. Oba hlavně zpívali, muzika to jen tak dobarvovala (hlavně u Dana Bárty). Po vystoupení Dana Bárty s Vegou se na podium nastěhoval Vladimír Mišík s etc. bandem, kterého jsme nafotili a odešli do hospody (opíjení se s kamarádama je opíjení se s kamarádama, navíc sme to chtěli stihnout než budou všichni pod stolem). Takže jsme přišli o Horkýže Slíže, když tak sem někdo napište jaký to bylo.

A co řeknu na závěr? Na závěr neřeknu nic! ( Snad jen, že doufám, že to nebyl poslední koncert Vegy na který sem se podíval, dal bych si nejmíň ještě jeden)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Blue Fest přiveze do pražského Lucerna Music Baru špičku současné bluesové scény

Hudební fanoušky a speciálně příznivce bluesové scény potěší druhý ročník festivalu Blue Fest. V pražském Lucerna

K 20.narozeninám Lucerna Music Baru popřeje i beatboxer Dub FX

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Dub FX (AUS) 07.10.2015 – 20.00

Kvelertak předvedou ve Futurum Music Baru metalovou smršť v norštině

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Kvelertak (NOR) 11.11.2015 – 20.00 Praha,

Irští Kodaline si na únor naplánovali cestu do Prahy

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Kodaline (IRL) 20.02.2016 – 19:00 Praha,

Americká kapela Interpol vyhlašuje pátrání po svých fanoušcích v České republice

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Interpol (USA) 12.08.2015 – 20:00 Praha,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved