Večer temných norských vikingů ve ZLÍNĚ! ENSLAVED + STONEGARD + KRAKÓW

  • Zveřejněno: 4 listopadu 2008, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

Jediný, exklusivní koncert známých norských metalových vikingů v rámci Evropského turné k nové desce „Vertebrae“ se uskuteční v Mecce metalu v ČR – ve ZLÍNĚ a jeho Masters Of Rock Café 7.12.2008!

První prosincová neděle tak bude ve Zlíně opravdu žhavá! Speciálními hosty koncertu jsou totiž další chladem žhnoucí norové STONEGARD a mladí KRAKÓW.

ENSLAVED brázdí norskou metalovou scénu již od počátku 90. let a hned od začátku pilně rozvíjeli black metalovou odnož, zvanou Viking metal. Dodnes patří ke klíčovým seskupením tohoto žánru. Název Enslaved (zotročený, pokořený) byl údajně inspirován skladbou „Enslaved In Rot“ legendárních Immortal z jejich prvního dema „The Northern Upins Death“. Za dobu své existence se v kapele vystřídalo několik známých hudebníků, působících v dalších legendárních black metalových uskupeních (např. Emperor, Borknagar či Gorgoroth). Dnes jsou Enslaved jednou z nejuznávanějších a zároveň i nejpopulárnějších black metalových kapel (Za album „Isa“ dokonce obdrželi norskou cenu Grammy).

Výrazněji na sebe upozornili v roce 1994, kdy vydali své druhé album – dnes již legendární opus „Frost“, který je nabyt majestátními blackovými hymnami. Již od počátků se v tvorbě Enslaved objevuje jakási vesmírná nálada a atmosféra, která je na prvních albech nenápadně evokována klávesovými „space“ vsuvkami. Kapela postupem času zdokonaluje svůj zvuk, až se z ní stává nezaměnitelný originál. Velký zlom přichází v roce 2001 s albem „Monumension“ – naplno zde propuká to, co bylo decentně naznačeno už na předchozím „Mardraum“. Velkolepé black metalové hymny zde tvoří rovnocennou symbiózu se space – artovými zasněnými vsuvkami. Ortodoxnější fanoušci skupinu po tomto albu zavrhli, alternativněji smýšlející metalisté naopak začali bystřit smysly. Kapela zjemnila black metalové ingredience, ubylo sypaček a mnohem více se „jelo“ ve středním tempu, což umožnilo určité pročištění zvuku, zvýraznění jednotlivých elementů a mnohavrstevných zvukových koláží. Ve stejném duchu pokračuje i „Below The Lights“. Poté přichází album „Isa“, které je mnohem více orientováno do progresivně metalových vod a navíc zde dosáhl dokonalosti velmi specifický zvuk, který Enslaved mnoho let utvářeli. V roce 2006 spatřila světlo světa nahrávka nesoucí název „Ruun“. Opět se jednalo o nadstandartní záležitost, která si nese pečeť vysoké kvality s potenciálem uspokojit i nejnáročnější metalové posluchačstvo.

Letošní, novinková deska „Vertebrae“ ukazuje Enslaved v tom nejlepším světle a upevňuje jejich výsadní pozici na špičce bohaté severské metalové scény. Progresivní a black metalová složka se zde setkaly v dokonalé symbióze. Nebudete ochuzeni o mrazivé black metalové vichřice, majestátní vikingské nápěvy, progresivní vizionářství a v neposlední řadě ani o neproniknutelně psychedelickou atmosféru. Jednoznačně jde o jednu z nejrozmanitějších a nejzajímavějších desek tohoto roku!


Připravte se! Vynikající Dark Viking Metalová delikatesa v podání norských ENSLAVED, spolu se Stonegard a Kraków se podává ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café v neděli 7.12. od 20 hod.!!!

Vstupenky k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 420, 777 701 591, e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal a ve všech obvyklých předprodejích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved