US3 se po dvou letech vrátí do Prahy

US3 se po dvou letech vrátí do Prahy

US3 je kapela, jejichž koncerty patří vždy mezi neobvyklé a nezapomenutelné hudební zážitky. Naposledy jsme jejich koncert zažili v listopadu 2006 v pražském Lucerna Music Baru a že se jednalo o skutečně strhující koncert potvrdí všichni, kteří tam tenkrát byli.

Nyní, po více než 2 letech, se US3 opět chystají na místo činu, aby nás přesvědčili o tom, že i jejich připravované album, které vyjde v dubnu, bude albem, které si budete rádi pouštět zas a znovu.

Pro neznalé ale zvídavé Geoffa Wilkinson stručně svůj projekt představuje:

Us3 je vlastně mým hudebním dítětem. Narodilo se v roce 1992 jako experimentální fúze hip hopu a jazzu s využitím starých samplů z katalogu Blue Note Records. Nechtěl jsem ale, aby to bylo úplně retrospektivní, a tak jsem k tomu přimíchal americké rapery a řadu mladých jazzových hudebníků z rozvíjející se jazzové scény v Londýně. Mou původní myšlenkou bylo, že by se hudba Us3 měla skládat ze tří elementů: starých jazzových samplů, boom bapu s rapem a navrch sóla mladých jazzmenů. Tím jsem kvitoval minulost, přitom pevně stál v přítomnosti a zároveň hleděl do budoucnosti. Chtěl jsem lidem rozšířit obzory. Chtěl jsem předat pochodeň.

Co se stalo poté, je už hodně dlouhá historie…

Nyní vydávám hudbu nezávisle na svém vlastním labelu. Nové album je už připraveno a bude vydáno v dubnu tohoto roku. Us3 se také letos opět vydá na turné.“

Koncert US3 se odehraje 14.4. v pražském Lucerna Music Baru. Otevřeno bude od 20:00. Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,- Kč + poplatky, na místě za 500,- Kč. V pokladně Lucerna Music Baru za cenu bez poplatků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved