UK Subs ve Futuru v únoru oslaví 40 let od svého vzniku

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí

UK Subs (UK) + support TV Smith (UK)

02.02.2016 – 20:00

Praha, Futurum Music Bar

330,- Kč + poplatky obvyklé předprodeje

330,- Kč v pokladně Lucerna Music Baru

400,- Kč na místě v den koncertu

V roce 2016 oslaví nestárnoucí U.K.Subs 40. výročí vzniku; tahle legendární punková legenda i nadále představuje opravdový duch punku. Dnes stejně legendární Charlie Harper založil Subs na troskách své R&B kapely The Marauders koncem roku 1976, když byl inspirován kapelou The Damned. Původně se jmenovali The Subversives, pak se jméno zkrátilo na The Subs a konečně na U.K. Subs.

V říjnu 1977 se k Charliemu přidal Nicky Garratt na kytaru a dvojka Harper/Garratt se stala tvůrčím zdrojem nejlepších skladeb kapely. V letech 1977 a 1978 kapela hrála po celém Londýně, včetně klubu Roxy, kde nahráli svou první desku ‘Farewell To The Roxy’.

Všiml si jich i slavný John Peel, který jim dokonce nabídl peníze na natočení prvního singlu. Kapela nicméně vydala první singl u City Records – skvělou skladbu C.I.D, v roce 1978. V roce 1979 podepisují smlouvu s Gem Records přes RCA a stávají se jednou z nejúspěšnějších punkových kapel se sedmi skladbami v britské Top 30 v letech 1979-81 – Stranglehold, Tomorrows Girls, She’s Not There, Warhead, Teenage, Party In Paris a Keep On Running. V Top Ten měli take dvě alba – Brand New Age a Crash Course.

Pod vedením jedenasedmdesátiletého Charlieho Harpera, kmotra britského punku, kapela procházela různými sestavami a vydávala alba u různých gramofirem.

V roce 2015 kapela vydává netrpělivě očekávané album ‘Yellow Leader’ na labelu Captain Oi! Records, kterému se dostává nadšeného kritického i fanouškovského ohlasu.

Od roku 2005 hraje v kapele vynikající sestava – Charlie, Jet na kytaru, Alvin Gibbs na basovou kytaru a Jamie Oliver na bicí.. Jsou jako archivní víno – U.K.Subs jsou pořád lepší a lepší.

UK Subs/ Photo by TINA KORHONEN/ www.tina-k.com © 2011 Please Note: No use without permission from the photographer

UK Subs/ Photo by TINA KORHONEN/ www.tina-k.com © 2011
Please Note: No use without permission from the photographer

TV Smith byl zakládající člen, zpěvák a skladatel Adverts, kteří vznikli v roce 1976 a stali se jednou z hlavních skupin první vlny anglického punk rocku. Počátkem roku 1977 vystupovali ve slavném punkovém londýnském klubu Roxy Club a stali se kultovní kapelou se singlem u labelu Stiff Records nazvaném „One Chord Wonders.“ Jejich další písnička „Gary Gilmore’s Eyes“ se stala obrovským hitem a hrála se v rádiích I v TV. Další skladba “No Time To Be 21” se také dostala do hitparád a kapela celý rok vystupovala, mimo jiné I na turné s The Damned a Iggy Popem. V roce 1978 vydávají album „Crossing the Red Sea with the Adverts,“ které je dnes již klasikou různých top ten punkových desek historie.

Před rozpadem v roce 1979 vydávají The Adverts album “Cast Of Thousands”. Mnoho hudebníků desku považuje za stěžejní dílo britského punk rocku a Henry Rollins hodnotí “Cast” jako jedno z jeho nejoblíbenějších alb té doby.

Počátkem osmdesátých let TV založil TV Smith’s Explorers, kteří v Británii bodovali se singlem “Tomahawk Cruise.” Pak se na deset dlouhých let stáhl do ústraní, psal a nahrával – některé z těchto skvělých písniček se objevily na desce “Sparkle In The Mud, Volume 1” (2010).

V osmdesátých letech TV občas koncertoval se svou kapelou Cheap, aby se v devadesátých letech osamostatnil a vystupoval sólo. Vydal řadu velmi dobrých alb, včetně “March Of The Giants” (1992), “Immortal Rich” (1995), “Generation Y” (1999), “Not A Bad Day” (2003), “Misinformation Overload” (2006), a “In The Arms Of My Enemy” (2008). Spolupracoval také s mnoha kapelami, mimo jiné i s Die Toten Hosen.

V roce 2011, 33 roků po vydání “Crossing The Red Sea With The Adverts”. TV Smith přišel se skvostným albem, které se svou energií a nesmlouvavě punkovým postojem vyrovná jeho debutu. “Coming In To Land” vzniklo v Berlíně za účasti jeho přátel – Vom Ritchie (Die Toten Hosen), BB Quattro (Suzy & Los Quattro, Bored Teenagers), Tim Cross (Adverts), Album bylo smícháno ve Finsku pod dohledem zvukového inženýra Jarkka Heiniöa (Tiger Bombs, King Of All The Animals), Deska “Coming In To Land” je pořádným nakopnutím další kariéry TV Smithe.

Na koncertech hraje TV Smith bez setlistu, každý koncert je jiný – jedno je ale společné – staré skvělé pecky prostřídané novými skvělými peckami. UK Subs a TV Smith v Praze vystoupili naposledy letos, na příští únor si do Prahy naplánovali další společnou cestu.

Poster

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 2.února v pražském Futurum Music Baru zakoupíte za 220,- Kč + poplatky na www.GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. V den koncertu na místě za 400,- Kč.

Více informací:

www.uksubs.co.uk

www.tvsmith.com

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Baroness se ve zdraví vracejí na pódia s novou deskou, v březnu přijedou i k nám

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Baroness / USA 17.03.2016 – 20.00

Lucerna Music Bar rozdovádí kalifornská kapela !!! – (Chk Chk Chk)

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí !!! (Chk Chk Chk) / USA

The Algorithm z Francie v Praze předvedou, jak smíchat drumandbass s metalem

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí The Algorithm (F) 07.04.2016 – 20:00

Protomartyr přivezou z Dallasu pořádnou dávku post-punku

Protomartyr přivezou z Dallasu pořádnou dávku post-punku

D Smack U Promotion uvádí PROTOMARTYR (USA) 21.04.2016 – 20.00 Praha, Basement Bar 200,- Kč

Soulfly přivezou v únoru svoji novou desku do Roxy

D Smack U Promotion a Red Triangle uvádějí Soulfly (BRA) + support: King Parrot (AUS)


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved