UFO přistáli v Praze

  • Zveřejněno: 13 listopadu 2006, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Koncert
  • Témata:

Když jsem 6. listopadu přicházel k Retro music hall, věděl jsem, že jsem něco nevychytal. Už z venku bylo jasné, že první přistání kapely UFO na území České republiky si chystalo užít opravdu hodně lidí. Bohužel jsem přišel těsně před osmou. Po protlačení do sálu jsem zjistil, že pravděpodobně kapelu ani neuvidím. Prošel jsem celý klub a než jsem zaujal aspoň nějak přijatelnou pozici, už začala hrát předkapela, Američané KREISOR.
Nutno podotknout že KREISOR byli dost našlápnutí. Jejich klasický rock se před UFO výborně hodil. Myslím, že nikdo v sále se rozhodně nenudil a KREISOR sklízeli jeden potlesk a druhým. Přistávací plošina byla připravena na výbornou. Jediná vada na dokonalé kráse bylo ne moc dobré nazvučení, trochu se ztrácely basy a taky bubeníkovi nebyly skoro slyšet přechody. Bohužel to nebylo v Retru poprvé.

Následovala pauza nijak překvapivě dlouhá a za chvíli už znělo z beden překvapivě dlouhé intro. Někdy v polovině už dav nevydržel a začal nepřetržitě pískat. Nakonec se přeci jenom všichni dočkali a UFO napochodovali na pódium a spustili. Celý koncert byl krásně nadupaný energií. Pánové hráli čistě, bez chyb a bylo vidět, že do hudby dávali úplně všechno. Krom starých klasik zazněly také písně z nového alba The Monkey Puzzle. Těsně před koncem jsme se dočkali i pěkného, i když mám pocit, že místy lehce zdlouhavého, kytarového sóla, bohužel bylo jediné. Nikdo jiný se sám nepředvedl. Po dvou hodinách pánové odešli a nechali se ještě vytleskat na dvě písně. Pak už se skončilo definitivně.

Koncert řadím k velice povedeným jak ze strany muzikantů, tak ze strany publika. Atmosféra byla velice příjemná. Dopomohlo k tomu také to, že to bylo premiérové vystoupení, a většině se tímto koncertem splnil jistě dlouho očekávaný sen. Spokojených fanoušků bylo zajisté maximum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved