Turné pro nízkoprahy

Hudební interpreti skupiny Tři sestry, Wohnout, Vypsaná Fixa a Jaroslav Uhlíř vyrážejí na Turné pro nízkoprahy. Nízkoprahový klub neboli nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Stačí jen přijít a strávit čas ve společnosti vrstevníků. Nízkoprahový klub je místem, kde vám porozumí. Turné pro nízkoprahy zavítá do Pardubic 27. 10. 2006, do Havlíčkova Brodu 28. 10. 2006 a do Opavy 3. 11. 2006.
Cílem nízkoprahových zařízení je minimalizovat rizika související se způsobem života dospívajících, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit jejich problémy. Hlavním cílem koncertů je především představení klubů veřejnosti. Na místě konání koncertů budou mít kluby informační stánky, během přestávek se budou promítat na velkoplošných obrazovkách krátké klipy ze života klubů. A protože v nízkoprahových klubech bývá také často hudební zkušebna, před hlavními hvězdami večera vždy vystoupí i jedna místní skupina, která právě v klubové zkušebně našla útočiště. Moderátorem jednotlivých koncertů bude Pavel Anděl. Hlavním partnerem turné je Nadace Vodafone ČR, dalšími partnery, vedle České asociace streetwork, jsou Nadace rozvoje občanské společnosti a Nadace VIA, které činnost nízkoprahových klubů podporují.

Nejblíže k nízkoprahovým klubům má skupina Wohnout, která již v minulosti vybavila nízkoprahové centrum Chrudimi nástrojovou aparaturou a má v plánu v této činnosti pokračovat. Skupina je po vydání nového alba Polib si dědu, se kterým okupuje první příčky žebříčků prodejnosti a úvodní singl Ganga úspěšně boduje v rádiích a hitparádách. Wohnout stejně jako další účinkující Turné pro nízkoprahy pardubická Vypsaná FiXa jsou mladé populární rockové skupiny, jejichž koncerty jsou v poslední době velice oblíbené a vystupují jako hvězdy českých festivalů. Vypsaná fixa je také po vydání nového alba se záznamem vystoupení a především netradičně zpracovaného koncertního DVD Před náma jedeme my.

Tři Sestry naopak patří mezi skupiny, o kterých ví i ti, kteří je neposlouchají, které plní sály po celé republice a to vše nejen bez toho, že by je dlouhodobě hrála rádia či televize. Jejich hudební počiny patří mezi špičku české scény již dvacet let, kapela za tu dobu vyprodukovala téměř dvacet rozmanitých alb a nespočetně hitů, které hrají s originálními texty v rytmu rocku, punku, hardcoru, ska a metalu. Ovšem ještě déle než tito nestoři na české hudební scéně působí umělec, skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř. Ten se svými písněmi jako Severní vítr bude příjemných zpestřením mezi rockovým programem.

Pro pobyt v klubu není potřeba registrace nebo zaplacená vstupenka. Zakoupením vstupenky na některý koncert z Turné pro nízkoprahy naopak návštěvníci kluby přímo podpoří, protože veškerý výtěžek ze vstupného z každého koncertu bude následně rozdělen právě mezi lokální kluby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved