Tři Sestry

Téměř před měsícem se konal koncert Tří Sester v Kardašově Rečici. A já vám s omluvou za zpoždění přináším pár postřehů z této akce.

Myslím, že skupinu Tři Sestry není potřeba nějak představovat. Možná jen několik slov o místě konání. Kardašova Řečice je menší obec ležící asi 15km východně od Veselí nad Lužnicí. Jeden kostel, menší nákupní středisko, náměstíčko, pár hospod a jeden proflákej kulturák. A právě v něm se odehrávají jedny z největších koncertů na jihu Čech. Sestry tady pravidelně vystupují +- ve stejný datum již pěknou řádku let, a tak se tato akce stala pro nemalou skupinu fandů tradiční podzimní „zábavou“.

Na akci jsem se dostal až po 10h. V okolí kulturáku, mimochodem nalézajícím se v těsné blízkosti místního hřbitova, byla spousta zaparčených aut a zábava se rozjížděla nejen v objektu, ale i v přilehlém parčíku. Uvnitř dohrávala spřátelená supportní skupina Doktor P.P. a já se směle mohl připojit k davu mířícímu k pípám. Fronty na pivo, to´t asi největší problém takovýchto velkých akcí v nevelkých kulturácích. I přesto, že se majitelé snažily tyhle neduhy odstranit a za poslední dva roky udělali spoustu práce. Téměř kolem celého parketu vybudovali dlouhý bar a zvýšili několika násobně počet personálu, tak se jim to úplně nepodařilo. Ale ono to ani nejspíš nejde, když většina návštěvníků je schopna držet krok s pípou (objem kapaliny odtočené pípou se rovná objemu kapaliny protýkající hltanem). Dal jsem si taky jeden kousek, domluvil úschovnu fotobatohu za barem hned vedle parketu a hledal vhodné místo k focení. Tady jsem trochu narazil. Nejsem zrovna velkého vzrůstu a pořadatelé na mě připravili větší zábranu než jsem čekal v podobě mohutné konstrukce na repráky od země až po strop, ale hlavně zamezující přístup ze strany k pódiu a železný plůtek sahající k úrovni hlavy z čela pódia. No, zalez sem si mezi repráky a bojoval o nějaký ten úlovek pro vás.

Již dostatečně zahřáté pípy si mohli trochu odpočinout, neb na pódiu to rozjížděla formace Tři sestry v plném složení. Krákora Lou Fanánek Hagen, basák Ing. Magor, harmóně Supice Veronika, kytarista Ronald Seitl a Zdeněk Petr, bubeník Franta Vrána, saxofónista Jaroušek i houslista Franta Kacafírek. Bohužel vypadl mi pisálek, a tak se musíte obejít bez výčtu písní toho dne odehraných. Foťák chytající světlo na pódiu to prostě nestíhá. Ale i tak vám mohu potvrdit, ze to byla pěkná mela co předváděli ti na i pod pódiem. Důkazem tomu byly i přídavky, které snad trvaly déle než samotný koncert i s přestávkou, v polovině koncertu, která je již také tradiční. Všimněte si jedné z fotek Lou Fanánka jak už zoufale kouká na hodinky. To bylo asi po třetím přídavku. Nakonec byly snad všichni spokojeni a sestry si mohly dát taky své zasloužené orosené. A co jsem zaslechl, tak si jich dali více jak méně. Nejspíš ve výčepu hned vedle parketu. Já jsem šel ještě s pár přáteli zkusit štěstí do některé z hospod nedaleko kulturáku. Překvapení bylo, že všechny ty hospody byly již zavřeny a to nebylo víc jak něco málo po půlnoci. Podnikatelé v Kardašce asi nebudou zas tak podnikavý. Zachránila nás nedaleká benzína, kde nám slečna u obsluhy prostrčila skrz bezpečnostní okénko pár lahváčů.

Co říct závěrem. Akce v Kardašce jsou opravdu tradiční a nikdy nezklamou, respektive vždy odjíždíte s velmi kulturním zážitkem. Mohu jen doporučit akce chystané na zbytek roku a to: hned za týden 18.11. Krucipüsk + Debill Heads a 2.12. Wohnout + Vypsaná fixa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Dodržujeme tradici a i letos v prosinci se můžete těšit na pořádnou předvánoční veselici

Žhavá novinka! !   KELTI JDOU RADEGAST TOUR 2015 kapel TŘI SESTRY a KRUCIPÜSK zavítá

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

Tři Sestry, Bozkov 2011

A je to tu zase… V Bozkově se jako každý podzim objevily spolu s prvními

Buchlovské hudební léto 2011

Buchlovské hudební léto 2011

V zámeckém amfiteatru v Buchlovicích se letos již po třinácté koná Buchlovské hudební léto, tak jako

Masters of Rock 2011

Prožili jsme spolu s vámi další neopakovatelný ročník největšího rockového festivalu v České republice. Masters


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved