Tři kvalitní kapely potěší na prvního máje v Chapeau Rouge příznivce post-hardcore

Tři kvalitní kapely potěší na prvního máje v Chapeau Rouge příznivce post-hardcore

První májový večer letos nabízí hudebním fanouškům strávit ho trochu netradičně – poté, co se políbí pod rozkvetlou třešní, mohou si přijít dát hned se setměním reprízu na intimní koncert do sklepních prostor domu na pražském Starém městě, ve kterém se nachází již více jak patnáct let oblíbený bar (a po dobu necelých 5 let i hudební klub) Chapeau Rouge.

Zbystřit pozornost by měli zejména ti, kdo mají v oblibě experimentánější pojetí post-hardcore…tj. příznivci například Saosin, Dance Gavin Dance, Chiodos, Devil Sold His Soul, Circa Survive, The Fall Of Troy, The Mars Volta, Coheed & Cambria, Sights And Sounds, Hands Like Houses, Heights, Broadway, Pierce The Veil, Sleeping With Sirens, Of Machines či pozdních Architects. V Chapeau Rouge totiž vystoupí tři hudební soubory – každý z trochu jiné části světa – které se všemi jmenovanými interprety sdílí žánrovou spřízněnost.

CLOSURE IN MOSCOW možná nebudou pro všechny návštěvníky tím hlavním hřebem večera, nicméně uvádíme je jako první, neboť pocházejí jednoznačně z největší dálky – až z australského Melbourne. Vznikli v roce 2006 a jejich kvality dokazuje i to, že jim zabralo až neuvěřitelně krátkou dobu zaujmout hudební posluchače na ostatních kontinentech. Pokud máme být konkrétnější, v USA podepsali už koncem roku 2008 kontrakt s legendárním post-HC labelem Equal Vision Records a záhy u něj vydali album „First Temple“. Na jeho následovníku v současné době Closure In Moscow, patřící v Austrálii k nejuznávanějším progresivně-rockovým kapelám, podle vlastních slov usilovně pracují.

Pro nemálo příchozích budou hlavním lákadlem britští THE ELIJAH, kteří svým ambientním a atmosferickým post-hardcorem zaujali v Praze během posledního roku a půl již dvakrát, a to v klubech 007 a Futurum. Tato sympatická pětice opět přiveze strhující „křehce hlučnou“ směs hudebních kompozicí převážně delší stopáže, kterými jistojistě strhne i pozornost publika v Chapeau Rouge, a jeho majoritní část si magicky podmaní.

Třetím účastníkem večera bude pražský soubor MARINA, který i přes mládí svých členů překvapuje poměrně vyzrálým hudebním projevem, výrazně inspirovaným nejmodernější post-hardcoreovou tvorbou. Kapela na sebe díky stylové rozmanitosti, a nesporně i určité imagi a kontroverzi, dokáže přesvědčivě poutat pozornost, z níž vyplývají i početné zástupy příznivců.

Na koncert zve pořadatelský kolektiv Conspiracy, začátek je naplánován ve 20. hodinu, vstupné v hodnotě 250,- CZK zakoupíte u vstupu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved