Tip z nabídky digitálního servisu vydavatelství Supraphon: 3x Waldemar Matuška a písně známé z filmu, televize či Večerníčku

Důvodů, proč se některé tituly z bohatého archivu tuzemské filmové a televizní tvorby pro děti i dospělé dodnes těší oblibě diváků, může být hned několik. Napínavý děj, nevšední příběh, originální zpracování, bravurní herecké výkony… anebo hudba! Skvěle zásobený e-shop Supraphonline nabízí ke stažení nahrávky s písničkami z filmu Fantom Morrisvillu, z Večerníčku O pradědečkovi a s šansony z televizního filmu Pražská romance – vše v podání Waldemara Matušky, jedné z nejzářivějších hvězd československé hudební scény 60. a 70. let 20. století.

Písně z filmu Fantom z Morrisvillu

FM01 (c) Bontonfilm

Fantom Morrisvillu, česká filmová parodie na brakové sešitové romány odehrávající se v ponurých šlechtických sídlech plných tajných chodeb, intrik a dávných tajemství, patří k perlám zlatého fondu československé kinematografie. Do paměti některých diváků se Fantom Morrisvillu zapsal nezapomenutelnými hláškami („Vyloučíme-li všechny osoby, které zločin spáchat nemohly, dojdeme k závěru, že ho mohl spáchat kdokoli jiný.“ „Manueli! Ty živ?“ ad.), ale také hereckým a pěveckým výkonem Waldemara Matušky, který se objevil po boku Oldřicha Nového, Květy Fialové, Víta Olmera, Jaroslava Marvana, Františka Filipovského a dalších legend. Autorem hudby je Julius Kalaš, který skládal jak vážnou, orchestrální a komorní, tak i populární hudbu, nejvíce však proslul právě díky své tvorbě pro film.

FM03 (c) Bontonfilm

Nahrávka Waldemar Matuška a Orchestr Václava Hybše – Písně z filmu Fantom z Morrisvillu je ke stažení zde:

www.supraphonline.cz/album/4247-pisne-z-filmu-fantom-z-morrisvillu

Celková stopáž 11:47, cena digitálního titulu určeného ke stažení: 59 Kč

O pradědečkovi

Jak pradědeček letěl balonem, Pradědeček, prababička a tři přání, Jak se pradědeček nestal Edisonem, Pradědeček, prababička a vodník, Jak pradědeček vyletěl do povětří… Pět dílů jednoho z prvních večerníčkovských seriálů mělo premiéru o Vánocích 1965. Coby milý, zpívající vyprávěč – pradědeček se představil Waldemar Matuška. Hudba k pohádkovým příběhům je dílem Petra Hapky.

Nahrávka Waldemar Matuška & Václav Hybš se svou skupinou – O pradědečkovi je ke stažení zde:

www.supraphonline.cz/album/2717-o-pradedeckovi

Celková stopáž 24:27, cena digitálního titulu určeného ke stažení: 59 Kč

Pražská romance. Šansony z TV filmu

Hudební komedii Pražská romance natočil v roce 1969 režisér Jan Moravec s Waldemarem Matuškou, Olgou Blechovou-Matuškovou, Hanou Talpovou, Darkem Vostřelem, Milošem Kopeckým, Josefem Hlinomazem či Karlem Effou. V jedné z rolí se objevil i slavný silniční motocyklový závodník František Šťastný.

Nahrávka Waldemar Matuška – Pražská romance. Šansony z TV filmu je ke stažení zde: www.supraphonline.cz/album/80457-prazska-romance-sansony-z-tv-filmu

Celková stopáž 11:21, cena digitálního titulu určeného ke stažení: 39 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved