Therion se těší na Jamrock, co vy?

Therion se těší na Jamrock, co vy?
  • Zveřejněno: 16 května 2011, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

Již za necelý měsíc uvede jeden z největších českých multižánrových festivalů skvělou švédskou kapelu Therion! Tento kult světového symfometalu vystoupí ve čtvrtek 9. června , který je věnován (až na žánrové zpestření v osobě skvělého Lou Fanánka) celý metalu a jeho veskrze tvrdším formám.


Therion zahrají nejen písně z loňské desky „Sithra Ahra“, která vyšla v polovině září 2010, ale krom ještě starších známých pecek i úplné novinky! Celé vystoupení bude obohacené o navrátivšího se Nalleyho Påhlssona, který se zbavil svých závislostí a plně se vrátil ke kapele na své původní místo basáka. Poslední deska, jak jinak než mystická, řeší dualitu světa a vyšla z pera klávesáka Christofera Johnssona. Jako každý další počin od Therionu přináší hudební odlišnosti, nicméně jako celek koresponduje s jejich dosavadní tvorbou, takže každý fanoušek téhle severské formace si přijde na své.

Deska „Sitra Ahra“ vznikala více než jedenáct let a byly na ni použity skladby, které nezapadaly do konceptů předchozích titulů. Není to však možné chápat jako „využití zbytků“, ale naopak, jak říká jejich autor Christofer Johnsson „Jsou jako víno, které s léty zraje“! Autor i kapela na nich pracovali a upravovali je tak dlouho, až vzniklo CD, které mnozí řadí k tomu nejlepšímu co kdy Therion, kapela, která jako první vůbec vystoupila naživo se symfonickým orchestrem, vydal.

Během metalového čtvrtku vystoupí česká legenda Locomotive, která si dává přídomek heavy weight hardcore a která patří mezi to absolutně nejlepší u nás z kategorie „fakt upřímný tvrdý muziky“. Kapela již od poloviny devadesátých let brázdí českou hudební scénu a dosáhla mnohých úspěchů. Mimo jiné vystupuje na největších metalových festivalech spolu se světovými jmény typu TESTAMENT, MACHINE HEAD, PRO-PAIN, NAPALM DEATH, AGNOSTIC FRONT a mnoho dalších... Své fanoušky si získavají především svou živelnou show plnou energie a potu, kterou předvedou poprvé i na letošním JamRocku. Zahrají zde svoje nejznámější skladby a zároveň představí úplné novinky, mezi které patří i zbrusu nový song Peklo.

Mezi velmi oblíbené kapely patří i domácí Shatter, který zde uvede nového zpěváka, jenž znamená posun k dalším dimenzím kapely, vzhledem k tomu, že, jak sami ostatní členové Shatteru říkají „nejen výborně řve, ale umí i melodicky zpívat“. Zároveň zde naplno rozbalí i čerstvě natočený klip Incarnate.

JamRock od letošního ročníku začal aktivně vyhledávat nové kapely, které svým uměním mnohdy předčí leckterou „slavnou“. Mezi největší objevy českého domácího alternativního hardcoru patří pražští Momma Knows Best, kteří se svým nekompromisním přístupem k nástrojům, jež bravurně zvládají, i výborným vokálům podporujícím dobře vystavěné skladby, brzy zařadí mezi úplnou českou špičku žánru.

Žánrové zpestření vytváří skvělý Lou Fanánek, tentokráte s rockovějšími Syny Výčepu, kde zastoupí zesnulého Frantu Sahulu. Uslyšíme jejich nejlepší „pecky a fláky“ a o zábavu a dobrou muziku zde rozhodně nebude nouze.

Metalový čtvrtek festivalu JamRock je rok od roku lépe obsazen a to včetně zahraničních hvězd. Letos tak nabízí výbornou podívanou a fanouškům skvělé zážitky , to vše jen za 390korun. Více o kapelách a festivalu najdete na www.jamrock.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved