The Sisters of Mercy? Nemilosrdně.

The Sisters of Mercy? Nemilosrdně.

místo: Praha – Divadlo Archa
datum : 17.5.2014

Když jsem se tak toulal Germánií a ze všech stran se na mě sypaly info o tour The Sisters of Mercy, chvilku jsem měl pocit z ochuzení tuzemských fans. Naštěstí pro příznivce kapely, agentura 10:15 Entertainment nezaváhala a dnes již legendu přivezla i do našich luhů. Polemikou o hájích bych zbytečně odbíhal.
Den D nastal a kličkovanou mezi kapkami deště jsem se dofuněl až k Arše. Ještě že nestojí na bájné hoře a dá se jít přímo do děje. Předkapelu LOSERS si vzala sama hlavní star večera a musím přiznat, že to byla sázka na jistotu kvality. Hudebně sice pluji v jiných vodách, ale uznávám, že jako předkrm to bylo záživně výživné. I když druhým dechem dodávám, že s ohledem na nutnost cosi řešit, jsem neměl možnost poslechu celého setu (čímž mohu dát prostor někomu z Vás), ale co jsem měl možnost slyšet, vidět, se mi líbilo a dobře znělo. Za mě osobně plusovka.
Když nyní podumávám, kdy jsem se prvně setkal s tvorbou THE  SISTERS OF MERCY, tak jsem bezmála v temné minulosti nejen o století vzad, ale příjde mi to až neskutečně vzdálené. Nevím jak to mají jiní (možná by se hodil názor), ale pro mě je to ten typ muziky, kterou sice nesleduji, ale zažere se pod kůži. Nehodlám ani Vám, ani sobě, nalhávat, že jsem bezmezný fanoušek a znám vše z tvorby, navíc i pokus o sestavení setlistu lehce vyhořel (ale uvítám ho od vás). I když jsem měl pocit, že všechny hrané skladby znám a sám sobě kladu otázku proč je vlastně ta muzika tak podmanivá. Už roku L.P. 1997 jsem byl na koncertě lehce konsternován a dnes tomu nebylo jinak. Kapela tradičně tone v mlhách z blat, světelný park spíše zadělává na epilepsii a přesto mám pocit králíka v teráriu kobry.

Neměl jsem tu možnost „sjet“ poslední návštěvu kapely u nás a tudíž neposoudím rozdíl zvuku a kvality celého koncertu od minula, přesto mám pocit, že kapela dostála slibu, že vše bude zvukově O.K. Navíc dostáli svému příslibu od leadra kapely Andrewea Eldrichte, že dovezou tradiční světelný park jejich koncertů. To mě vždy pobaví, zvláště pokud se nominuji s pixellapkou.

Probírám se pamětí a dostávám se až k kdovíjaké v pořadí This Corrosion a i když se mi do toho míchají (pro mě) bezejmenné instrumentálky (mimo jiné výtečné záležitosti), tak po další skladbě následuje jedna z hitovek Vision Thing, která startuje první drobnou pauzu pro vytleskávání kapely zpět. Návrat s instrumentálkou, další song a pak následný hit hitů Temple of Love a je finito.

Stojím, koukám, jestli se ještě něco nedá přihodit do placu, ale nedá. Tak si tak cestou po schodišti k východu přerovnávám v hlavě nakolik jsem ovlivněn oficiálním zářezem (poslední skladba s Ofrou Haza) a jaké to bylo live. Bylo by to ale dloubání pod papír, nechávám to spát a s dobrým pocitem jdu světem.

Takže závěrečně shrnuto.

Za mě super,,Co vy? Jo a protože nedošlo na mojí oblíbenou Under The Gun, tak přikládám… https://www.youtube.com/watch?v=U0i_uKUJCUI
Jo a příště? Tak příště rozhodně zase!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

The Toy Dolls v roce 2016 slaví 36. výročí

 Slavit se bude i v Praze! The Toy Dolls nejsou žádná tuctová punková kapela. S písničkami jako

Diana Krall se po třech letech vrací do České Republiky

DIANA KRALL Světová jazzová hvězda Diana Krall se během svého světového turné k albu Wallflower zastaví

Chorvatský klavírní virtuos Maksim Mrvica opět navštíví Českou republiku a to hned dvakrát

Maksim Mrvica duben 2016   16. dubna vystoupí v Brně a 17. dubna v Praze. Maksim se

Australská rocková kapela Tracer se 1. března vrací do Prahy, doplní je švýcarské duo The Weyers

  Koncert pořádá 10:15 Entertainment. Australská rocková trojice Tracer vystoupila v říjnu tohoto roku jako předkapela

Finská rocková skupina Apocalyptica dorazí již za několik týdnů do České republiky

APOCALYPTICA ● 10:15 ENTERTAINMENT Apocalyptica 10.října představí své aktuální album Shadowmaker v pražském Forum Karlín.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved