The Cranberries nadchli Bratislavu, nyní míří do Prahy

The Cranberries nadchli Bratislavu, nyní míří do Prahy

Původní irská čtyřčlenná skupina THE CRANBERRIES v čele s jedinečnou Dolores O’Riordan, vystoupila 13. října 2012 v Bratislavě. Bylo to jejich historicky první vystoupení v Slovenské republice a zcela zaplněná Incheba Aréna nadšeně zpívala společně s kapelou jejich největší hity jako Linger, Dreams, When You’re Gone i aktuální Tomorrow z nového alba Roses.

Právě k novému albu se aktuální světové turné THE CRANBERRIES vztahuje, ale dle očekávání skupina představila průřez celou svojí tvorbou. Před více než 6000 diváky zahráli 25 skladeb, které vynikaly nebývalou energií, vynikajícími kytarovými riffy a jedinečným hlasem Dolores O’Riordan. Ta se netradičně představila s blonďatým přelivem, čímž pozitivně šokovala mnoho svých fanoušků.

THE CRANBERRIES, kteří nyní hrají opět v původní sestavě, strhli úplně každého, atmosféra byla vynikající a v závěru koncertu byla na nohou celá aréna a zpívala společně s kapelou přídavkové hity, kterým vévodila nejznámější píseň Zombie. Po téměř dvouhodinové show této úžasné kapely odcházeli všichni diváci plni pozitivních emocí ze skvělého hudebního zážitku.

Kapela nyní pokračuje ve svém světovém turné v Itálii, Lucembursku, Belgii, Holandsku, Švýcarsku, Francii nebo Rakousku. 30. listopadu 2012 přijede zahrát fanouškům také do Prahy, TIPSPORT ARÉNY, a to po více než 10 dlouhých letech. „Jsem ráda, že opět hrajeme po celém světě, chyběl mi celý ten kolotoč koncertování, nahrávání desek a vůbec očekávání, co krásného se nám ještě podaří fanouškům přinést a jak na to budou reagovat,“ řekla frontmanka skupiny Dolores O’Riordan.

Nová éra The Cranberries začala v roce 2010, kdy se vydali na vzpomínkové turné po celém světě. Všechny koncerty byly beznadějně vyprodané a sklidily ohromný divácký úspěch. Během tohoto turné kapela vymýšlela nové hudební nápady a melodie, kterými by mohli obohatit svůj již tak pestrý a bohatý repertoár.

Výsledkem je album „Roses“, které obsahuje 11 zcela nových skladeb, které se opět nesou v tradičním duchu fenoménu zvaného The Cranberries. „Vždy jsem měl tušení, že vydáme další album,“ říká kytarista Noel Hogan. „Před lety jsme se domluvili, že potřebujeme nějaký čas na odpočinek. A nyní je skvělé být zpět!

Svým comebackem The Cranberries zaplňují díru v žánru akustického rocku, která tam po nich před lety zůstala. Nikdo totiž nedokázal přijít s tak originálními melodiemi a celkovým hudebním projevem, aby The Cranberries mohl plnohodnotně nahradit. Každý jejich koncert je jedinečným a neopakovatelným zážitkem, nepropásněte šanci být 30.11. v Praze u toho.


THE CRANBERRIES – Roses Tour 2012

30. 11. 2012 od 19:00 – PRAHA, TIPSPORT ARENA

 

Tiskový balíček s fotografiemi z Bratislavy v tiskové kvalitě:

http://tiskovecentrum.ticket-art.cz/Cranberries-Bratislava-fotky.zip

Více informací a přímý odkaz na předprodej:

http://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=predstaveni&id=6642

Videospot k akci:

http://youtu.be/WrowKxW7v14

Produktový web k akci:

http://cranberries.cz

 

HISTORIE THE CRANBERRIES

Skupina vznikla v roce 1989, kdy zakládajícími členy byli všichni členové kromě toho nejdůležitějšího, Dolores O‘ Riordan. Před ní zaujímal místo zpěváka Niall, který tam ale vydržel pouhých pár měsíců. Skupina se proto rozhodla udělat konkurz, kde se poprvé objevila šestnáctiletá Dolores. Skupina byla ohromena tím, že někdo malý může mít takhle silný hlas. Zajímavostí je, že Dolores zpívala jejich první hit, píseň „Linger“, kterou složila noc před konkurzem. A bylo rozhodnuto – kapela měla novou zpěvačku, která se pro skupinu stala hnacím motorem.

Již po několika měsících vydali v nákladu 300 kopií svoje první album Nothing Left At All, které bylo po několika dnech v místních obchodech rozebráno. Po tomto úspěchu si kapela změnila název na The Cranberries a začala pracovat na ukázkové kazetě pro hudební vydavatelství. Rozeslali ji všem nahrávacím společnostem, o kterých kdy slyšeli. Nakonec podepsali smlouvu se společností Island Records. V roce 1991 začali v Londýně nahrávat album Uncertain. Na něm byly umístěny první verze skladeb „Dreams“, „Linger“ a „Put Me Down“. Album nedopadlo v Anglii vůbec dobře a v anglických časopisech bylo odsouzeno.

Po tomto neúspěchu Dolores trpěla neustálými depresemi, protože skupina byla označována dokonce jako druhořadá. The Cranberries si tedy našli nového manažera (Geoff Travis) a v Dublinu v roce 1992 nahráli své debutové album Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?, i toto album bylo v Anglii kritizováno, ale i přesto se Cranberries vydali v roce 1993 na turné. Po Británii s kapelou Belly, po Evropě s Hothouse Flowers a po Americe s The a Suede. Hlavně turné po Americe bylo velice úspěšné. Do Irska se vrátili jako hvězdy. Po americkém úspěchu začalo album stoupat i v britských a evropských hitparádách. Jejich prvními hity byly „Linger“ a „Dreams“.

V roce 1994 začíná skupina nahrávat své druhé album, které se stane jejím nejslavnějším a nejprodávanějším. Vše probíhalo bez problému do té doby, než se kapela vydala na prázdniny lyžovat. Dolores, která stála na svahu poprvé v životě, spadla a vážně si poranila koleno. Z tohoto důvodu se musela zrušit všechna turné k albu No Need to Argue. To ale albu vůbec neuškodilo a hity jako „Zombie“, „Ode To My Family“, „Ridiculous Thoughts“ nebo „I can’t Be With You“ patří k jejím nejslavnějším. Píseň „Zombie“ se během několika málo týdnů stala celosvětovým hitem a dokonce si odnesla prestižní ocenění stanice MTV „The Greatest Hit Of The Year“. Do dnešního dne se alba prodalo celosvětově okolo 17 milionů kusů, což z něj dělá jedno z nejúspěšnějších alb 90. let.

V roce 1996 skupina nahrává své již třetí řadové album s názvem To the Faithful Departed Album je věnováno příteli skupiny Dannymu Cordellovi a dědečku Dolores Joemu, kteří oba dva umřeli tentýž rok. U tohoto alba se vyskytuje několik kontroverzí. Album nebylo podle skupiny tak úspěšné a sama Dolores o něm říká, že to není dobré album. Na druhou stranu se těší vysoké oblíbenosti fanoušků skupiny a obsahuje několik hitů jako je rockpunková pecka „Salvation“, „When You Are Gone“, „Hollywood“ nebo „Free To Decide“. Alba se do dnešních dnů prodalo přes 6 milionů kopií. Toto album je jejich nejtemnější a skupina zpívá o globálních problémech a v té době aktuální válce na Balkáně.

V roce 1998 se skupina pouští do dalšího alba, kde jsou obsaženy hity jako populární „Animal Instinct“, „Promises“, „You and Me“ nebo „Just My Imagination“. Album není na rozdíl od předešlých dvou tak nostalgické a melancholické, naopak je z něj cítit pozitivní energie a album se už na začátku těšilo veliké oblibě.

Posledním řadovým albem, které skupina před svou uměleckou pauzou nahrála je Wake Up and Smell the Coffee. Singly z tohoto alba byly „Analyse“, „This is The Day“. Poté je vydáno už jen album s největšími hity a skupina se rozpadá, aby se členové věnovali svým sólovým kariérám. The Cranberries se za dobu svého působení staly jednou z nejúspěšnějších rockových skupin 90. let.

Koncem roku 2009 se The Cranberries opět sešli na novém turné a ohlásili tak společný návrat, přičemž začátkem roku 2010 ohlásili přípravu na natáčení nové desky. Na svatého Valentýna, tedy 14. února 2012, vychází dlouho očekávaná deska „Roses“ a Cranberries vyjíždějí na nové světové turné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

The Cranberries roztančili Prahu

The Cranberries roztančili Prahu

datum: 30.11.2012 místo: Tipsport Aréna – Praha Pražská Tipsport Aréna na Výstavišti se stala během

Katarína Knechtová bude předskokankou The Cranberries

Katarína Knechtová bude předskokankou The Cranberries

Populární slovenská zpěvačka a bývalá členka skupiny Peha Katarína Knechtová bude předskakovat koncertu legendární rockové

Kinokavárna LFŠ na Colours of Ostrava

Kinokavárna LFŠ na Colours of Ostrava

hudba z Islandu, film noir, oceněné dokumenty i americký sen… Filmový program, který na mezinárodním festivalu

Prozrazeny hlavní hvězdy Colours of Ostrava 2010

Prozrazeny hlavní hvězdy Colours of Ostrava 2010

Hlavní hvězdami letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava 2010, který proběhne od 15. do 18.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved