Tensticks, Baraki

Reportáž z koncertu v pražském klubu XT3, který se konal 18.10.2007, sice přináším s mírným zpožděním, ale nic naplat, když se jedná o výjimečnou „miniakci“, je dobré o ní napsat i za půl roku. Tohoto čtvrtečního večera se v žižkovském klubu premiérově představila brněnská kapela Tensticks, hrající tzv. „progressive rock“, a pražská čtveřice Baraki, která svůj styl nazývá „street rock“.

Jako první si XT3 vzali do parády Tensticks a ukázali Praze, jak hutně zní moravské kytary. Kapela zahrála téměř hodinový set, ve kterém se objevily skladby ze dvou dosud vydaných alb Pohledy a Zrozeni, a přidali také několik nových věcí, které budou k slyšení na právě dokončovaném CD s názvem Živé terče. Mezi nejchytlavější songy večera patřila bezesporu rozehřívací Hej, novinkové Živé terče a závěrečná Kdo?. Kapela prodělala v letošním online casino australia roce několik personálních změn, ale musím uznat, že jim to ladí perfektně a z podia srší pořádný ranec energie. Každopádně radím zajít, na tuto v Čechách dosud nepříliš známou partičku, a na vlastní kůži si ověřit, že za názvem „progressive rock“ se skrývá kotel peprné hudby doplněný vydařenými českými texty.

V polovině večera se muzikanti na pódiu vystřídali a nástrojů se chopili pražští Baraki. Tato kapela doposud nahrála 2 dema, z nichž poslední v roce 2004. Z těchto dvou počinů zaznělo během koncertu jen pár písní a větší část pocházela z nového materiálu. Žánr hudby spolu s tempem skladeb během několika prvních písní mírně zklidnil náladu v klubu. Ale představu o zapalovačích a romantickém ploužení si klidně nechte zajít. Pořád se hrálo pořádně nahlas a v pořádném tempu! Jelikož Baraki hrávají převážně v Praze nebo po Čechách, Morava tak trochu utírá nos. Ovšem neznepokojujme se – co není, může být! A když se zadaří, dojde i na první dlouhohrající platňu.

Shrnutí koncertu je tedy takové. Obě kapely hrají, řekněme, odlišný styl hudby. Ale ne natolik, aby se spolu nemohly sejít jednoho večera na jednom pódiu. Tensticks jsou úderní, skákaví a výrazově přímočaří, zato Baraki kladou více důrazu na texty a emotivní kytarový sound. Jisté je, že není nad to, zajít sem tam na koncert skupin, jejichž jméno na vás nekouká z každého hudebního periodika a plakátu velkého letního festivalu. Už jen pro ten pocit, že právě vy můžete být jedni z prvních, kdo navštívil koncert těch týpků, co za pár let vyfouknou místo na titulce jakýmsi Kabátům.

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved