Tarantinovští Tito & Tarantula 28. dubna v pražském Rock Café

Praha, 7. února 2007 – Kapela Tito & Tarantula, která se proslavila především díky temným písním ve filmech „Od soumraku do úsvitu“ režiséra Quentina Tarantina a „Desperado“ Roberta Rodrigueze, přijede 28. dubna do pražského Rock Café. Tito & Tarantula jsou přední představitelé tzv. „Tex-Mex-Rocku“, tj. rocku z pomezí USA a Mexika.

Jejich koncerty spojují velkou dávku divokosti se značnou dekadencí. Kromě hudby ke zmíněným filmům si kapela či její frontman, Tito Larriva, ve zmíněných snímcích i zahrála – v „Od soumraku do úsvitu“ v baru Titty Twister (odtud pochází jejich největší „hit“ – píseň „After Dark“), v „Desperadu“ pak Tito zastřelí postavu, kterou hraje Quentin Tarantino. Tito Larriva, rodák z Mexika, kapelu založil v roce 1992. Slovo „Tarantula“ se vztahuje ke stejnojmennému sci-fi hororu z roku 1955. Zlomu v kariéře, kdy je objevil režisér Roberto Rodriguez a zároveň se stal jejich velkým ctitelem, předcházelo časté hraní a jamování v klubech a kavárnách Los Angeles. Tito Larriva je autorem skladeb k řadě dalších filmů režisérů Wima Wenderse či Olivera Stona. Kapela přijede v obvyklé čtyřčlenné sestavě: Tito Larriva – zpěv, Peter Atanasoff – kytara, Johnny Hernandez – bicí a Jennifer Condos – baskytara. Naposledy v České republice hráli na festivalu United Islands of Pague. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro do konce února za 350,- Kč, poté za 380,- Kč včetně poplatků. Koncert pořádá agentura Transmusic Booking East Europe.

Kapela za dobu existence vydala čtyři alba, s debutem v roce 1997 nazvaným „Tarantism“ jim producentsky pomáhal i režisér Roberto Rodriguez. Zatím poslední album „Andalucia“ vyšlo v roce 2002.

Tito Larriva se narodil v Mexiku, s rodinou však brzy přesídlil do El Pasa v Texasu. Zde se učil hrát na housle a flétnu jako člen školní kapely. Po ukončení střední školy chvíli koketoval s myšlenkou na studium na univerzitě, nakonec však v polovině 70. let skončil v Los Angeles. Zde hrál Tito Larriva v punkových kapelách “Flesh Eaters”, “The Impalas”, “Plugz” či “Cruzados”. V roce 1992 založil s kytaristou Peterem Atanasoffem spíše jako žert kapelu Tito & Tarantula. Rychle se z ní stala velmi oblíbená kapela na místní klubové scéně. Zde ji také objevil režisér Roberto Rodriguez.

Kromě snímků Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze složil Tito Larriva skladby i do dalších filmů: např. „U-Turn“ Olivera Stona, „The Million Dollar Hotel“ Wima Wenderse, „Pravdivé příběhy“ Davida Byrna a další. Zahrál si postavy psanců či desperádů ve filmech jako “The Million Dollar Hotel”, „Desperado“, „Od soumraku do úsvitu“, “True Stories”, “Born in East L.A.”, “A Little Harmless Sex”, and “Americas Most Wanted”. Za hudbu k filmu “Der Schrei des Schmetterlings” získal v roce 2001 německou televizní cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved