Stále populárnější Britové ENTER SHIKARI vystoupí v ČR již pošesté

Stále populárnější Britové ENTER SHIKARI vystoupí v ČR již pošesté

Ve středu 14. září bude pražský klub Roxy patřit všem, kdo mají rádi pořádný hudební odvaz – vystoupí zde totiž britský kvartet ENTER SHIKARI, jehož popularita u nás neustále stoupá, doplněn navíc o další dvě nářezové partičky – YOUR DEMISE a LETLIVE.

 

Enter Shikari z londýnského předměstí St. Albans, patří k nejzmiňovanějším jménům při výčtu objevů britské hudební scény třetího tisíciletí. Tato parta tehdy sotva zletilých výrostků začala před necelými osmi lety ve své tvorbě používat dosud neslýchanou kombinaci – tvrdý a energický kytarový post-hardcore smíchaný s elektronickými riffy a samply, doposud používaných výhradně v tzv. „taneční“hudbě.

 

Debutní album kapely „Take To The Skies“ z března roku 2007 zaznamenalo nebývalý úspěch – přestože nevyšlo u žádného nadnárodního vydavatelství, podařilo se ho prodat čtvrt miliónu kopií, což je v éře internetového stahování skutečně unikátní výsledek. Enter Shikari logicky neušli pozornosti médií a následující roky posbírali jednak neskutečné množství různých ocenění, ale také obrovské koncertní zkušenosti z účinkování na největších britských i evropských festivalech, jakož i na klubových šňůrách v USA, Japonsku či Austrálii.

 

V červnu 2009 pak vyšlo druhé album kapely, nazvané „Common Dreads“, které na jednu stranu přineslo ještě experimentálnější sound a aranže, ale rovněž příjemně překvapilo skalní fanoušky zachováním angažovanosti kapely a závažných témat v textech.

 

Enter Shikari vystupovali v ČR už pětkrát – kromě účinkování na festivalech Rock For People a Trutnov Open Air, a předskakování slavnějším Linkin Park a The Prodigy, absolvovali rovněž v pražském Lucerna Music Baru před cca osmnácti měsíci svůj první samostatný koncert na našem území, s nezapomenutelnou, a enormně divokou atmosférou.

 

Aby pohostili své fanoušky skutečně tak, jak se patří, přivážejí Enter Shikari na své letošní evropské turné i dva speciální hosty dle svého vlastního výběru.

 

LETLIVE z Los Angeles jsou jedním z nejpříznivěji přijatých zjevení na HC/punkové scéně od dob Refused či At The Drive-In. Jejich originální, energií prosycená tvorba vyvolává příměry ke Glassjaw, The Bled, Daughters, Dance Gavin Dance, The Locust, Misery Signals, Defeater či Fall Of Troy…přičemž ani jeden z nich není zcela přesný. Kapela vydala re-edici svého debutu na Epitaph Records, a má před sebou velikou budoucnost.

 

YOUR DEMISE pocházejí ze stejných předměstí Londýna jako Enter Shikari, a obě kapely logicky pojí dlouholeté přátelství, přestože YD zůstávají u tradičnějšího pojetí hardcore – podobně jako jejich vzory Sick Of It All, Shai Hulud, Comeback Kid či Have Heart. Stejně jako Enter Shikari, rovněž Your Demise v našich končinách vystupovali již několikrát, a stačili si zde získat velmi slušnou fanouškovskou základnu.

 

Vstupenky na středeční nářez v ROXY seženete do úterního večera v síti Ticketportal za 466 Kč, na místě pak za rovnou pětistovku.  Vzhledem k plnohodnotným vystoupením tří kapel lze očekávat ostrý začátek akce již v 19 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved