Současná špička amerického post-hardcore si podmaní Prahu

Současná špička amerického post-hardcore si podmaní Prahu

V pražském LUCERNA MUSIC BARu se 5. října představí tři představitelé současného amerického post-hardcore, hudebního stylu, kterému se dostává zejména v poslední době velmi protichůdných recenzí a hodnocení, ale který zjevně dokázal nejen v USA pobláznit celou generaci nadšených teenagerů. Hádanku, zda má tento žánr šanci si nejen své publikum, ale i svou celkovou identitu obecně udržet i do budoucna, možná pomůže rozluštit i středeční, stovkami fanoušků toužebně očekávaný koncert.

 

V roli headlinerů se představí arizonský kvintet BLESSTHEFALL, který reprezentuje větev silně ovlivněnou sub-žánrem „screamo“. Právě nadšení z tvorby jeho esenciálních představitelů, jakými byli Alexisonfire, The Used, Emery, Silverstein či Underoath, přivedlo v lednu 2004 ambiciózního bubeníka Matta Traynora k založení kapely. Traynor našel brzy společnou řeč s dalším zakládajícím členem, baskytaristou a screamerem Jaredem Warthem, a do dnešní doby je zmíněná dvojice největší hybnou silou Blessthefall.

 

Vzhledem k velké popularitě daného stylu na jihozápadě USA neměli Traynor a spol. od počátku nouzi o zájem fanoušků a médií, a po krátké době dostali nabídku od Science Records k realizaci debutového alba „His Last Walk“, které vyšlo v dubnu 2007. Brzy však kapelu postihla neočekávaná a nepříjemná událost – koncem roku 2007 jí v průběhu britského turné pro osobní neshody opustil původní zpěvák Craig Mabbitt, který se posléze (po neúspěšném pokusu o usmíření) rozhodl v létě 2008 přijmout nabídku nevadských Escape The Fate, jejichž dosavadní zpěvák Ronnie Radke měl problémy se zákonem, díky nimž nemohl absolvovat jakákoliv turné.

 

Po Mabbittově odchodu působili Blessthefall celých devět měsíců pouze jako kvarteto, a v tomto období vypustili dokonce dnes již raritní videoklip ke skladbě „Rise Up“. V září 2008 byl ale představen nový frontman a vokalista kapely – Beau Bokan. Po roce neúnavného koncertování po celé zeměkouli bok po boku uskupení jako Story Of The Year, Saosin, Enter Shikari či August Burns Red, spatřilo v říjnu 2009 světlo světa druhé album Blessthefall nazvané „Witness“, po jehož vydání kapela pokračovala další cca rok a půl v nekonečných turné.

 

Českou republiku poctí Blessthefall svou první návštěvou přesně jeden den po vydání svého třetího alba „Awakening“, jehož na Floridu situované nahrávání probíhalo od poloviny května do konce července letošního roku. Na svém největším dosavadním evropské turné jsou navíc doprovázeni dvěma zajímavými hosty.

 

Z jihokalifornského San Diega pocházející PIERCE THE VEIL mají mnohem blíže k ještě tradičnějšímu sub-žánru „emo“. Ovlivněni generací kapel z přelomu tisíciletí, jakými byli Elliott, At The Drive-In, Futher Seems Forever, The Juliana Theory, Finch, The Early November, Spitalfield či Matchbook Romance, tvořili bratři Fuentesové svou vlastní, tradiční, ale zároveň experimentální verzi post-hardcoru v nejrůznějších uskupeních už od roku 1998. Nejprve si říkali Early Times, posléze Before Today a nakonec – posledních pět let – Pierce The Veil. Kapela pod tímto názvem vydala dvě řadová alba („Flair For The Dramatic“ a „Selfish Machines“) na kultovním labelu Equal Vision, po čemž podepsala letos v srpnu nově smlouvu s entuziastičtějšími Fearless Records.

 

Ještě před Pierce The Veil vystoupí nejméně známé hudební těleso s mystickým jménem MOTIONLESS IN WHITE. Tato parta z Pennsylvánie se nepokrytě inspiruje zejména Misifts, Marylinem Mansonem, filmy Tima Burtona a komiksy o upírech. Jejich prezentace je stavěna především na goth-horrorovém imagi a hudebně mají daleko blíže k metalu, přesněji řečeno k jeho až téměř parodické formě a la Cradle Of Filth, než k post-hardcore, jehož prvky se ale do jejich tvorby přece jen občas derou.

 

Večírek s atraktivní hudební náplní bude začínat v 19:30h. Vstupenky v hodnotě 340,- CZK jsou k dispozici v obvyklých předprodejních sítích do úterní půlnoci, na místě je pak pořídíte za 400,- korun.

 

 

BLESSTHEFALL, PIERCE THE VEIL, MOTIONLESS IN WHITE

Středa 5. 10. 2011 od 19:30h, LUCERNA MUSIC BAR, Vodičkova 36, Praha 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Blue Fest přiveze do pražského Lucerna Music Baru špičku současné bluesové scény

Hudební fanoušky a speciálně příznivce bluesové scény potěší druhý ročník festivalu Blue Fest. V pražském Lucerna

K 20.narozeninám Lucerna Music Baru popřeje i beatboxer Dub FX

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Dub FX (AUS) 07.10.2015 – 20.00

Kvelertak předvedou ve Futurum Music Baru metalovou smršť v norštině

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Kvelertak (NOR) 11.11.2015 – 20.00 Praha,

Irští Kodaline si na únor naplánovali cestu do Prahy

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Kodaline (IRL) 20.02.2016 – 19:00 Praha,

Americká kapela Interpol vyhlašuje pátrání po svých fanoušcích v České republice

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Interpol (USA) 12.08.2015 – 20:00 Praha,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved