SOILWORK (Swe) + ONE WAY MIRROR (Fra) 4.12.2008

  • Zveřejněno: 23 listopadu 2008, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

Praha-Smíchov, FUTURUM (http://futurum.musicbar.cz)

Kapela s pověstí dříčů, workoholiků a muzikantů sehraných jako hodinky, kteří na pódiu pokaždé odevzdají duši. Tak by šlo ve stručnosti charakterizovat populární Švédy SOILWORK .

Na začátku své kariéry (konec 90. let a začátek nového století) vydali v rychlé řadě za sebou pět alb, prakticky v ročním odstupu. Nezapřeli tehdy silný vliv skandinávské melodické klasiky (IN FLAMES, DARK TRANQUILLITY), ale zároveň tehdy stáli (spolu s krajany THE HAUNTED, DARKANE a dalšími) u zrodu neo-thrashové vlny. Pro jejich styl se proto stalo typické střídání melodičtějších a energičtějších pasáží. Rychlost, s jakou dokázali vychrlit pět kvalitativně vyrovnaných nahrávek, počínaje „Steelbath Suicide“ (1998) a konče „Figure Number Five“ (2003), dodnes vyráží dech, svědčí o obrovské vůli i kreativitě a na současné metalové scéně prakticky nemá obdoby, alespoň v této „váhové kategorii“.

SOILWORK navíc dokázali nejen udržet vysokou laťku, ale ještě se konstantně zlepšovat a vyvíjet – postupně do své muziky přidávali nové prvky a „barvy“ – vedle hitových melodických kytarových vyhrávek a klávesových ploch se jejich poznávacím znamením staly klenuté refrény hlasově stále „rostoucího“ frontmana Björna Strida; to vše samozřejmě vždy v kontrastu se silovým řevem, odsekávanými riffy a razantní rytmikou. SOILWORK díky tomu byli perfektně připraveni na nástup metalcorové vlny a sami jí dali nemálo impulsů; dodnes se k nim hlásí mimo jiné řada amerických nebo německých trendových kapel.

Bohužel, nastoupené vražedné tempo nešlo vydržet donekonečna. Po několika letech na vrcholu slávy, ale především poznamenaných prakticky nekonečnými turné, se začíná dostavovat únava, první zrnka písku v soukolí a také jistý tvůrčí útlum. Intervaly mezi vydáním desek se prodlužují, dochází k obměnám sestavy, ale celá mašina jede dál, jako vlak bez brzd, a kapela na sobě neustále maká, tak aby jejich živá vystoupení byla pro diváky co nejintenzivnějším a nejpůsobivějším zážitkem, při kterém proudí megawatty energie. O tom, že kapela chytila druhý (či již několikátý) dech i s novou kytarovou sekcí, přesvědčili SOILWORK tuzemské publikum již svým svižným vystoupením na letošním ročníku festivalu Brutal Assault, ale klubová atmosféra je opět něco jiného – publikum na dosah ruky a kapela jakbysmet…

Druzí, ale rozhodně ne do počtu, budou francouzští instrumentalisté ONE WAY MIRROR, kteří produkují technický industriálně zasažený metal, který osloví především přítomné fajnšmekry a obdivovatele precizního hudebního řemesla.

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více info naleznete na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 774 220 183 a 775 095 666.

Související linky:

www.soilwork.org

www.myspace.com/onewaymirrorband

www.obscure.cz

www.shindy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved