Sociální síť R. Müllera, M. Horáčka a M. Pavlíčka byla pokřtěna a současně ověnčena Zlatou deskou

Přestože od vydání nahrávky Sociální síť, která vzešla ze spolupráce tří legend české a slovenské hudební scény Michala Horáčka, Michala Pavlíčka a Richarda Müllera, uplynul pouhý měsíc, její prodeje již dosáhly na statut „zlaté desky“. Trio autorů ji z rukou zástupců nahrávací a vydavatelské společnosti Universal Music převzalo v závěru minulého týdne při křtu alba v Jazz Docku.

Jak už název napovídá, deska reflektuje přednosti ale i neduhy současné internetové doby a fenoménu sociálních sítí. Nabízí milostná vyznání i tvrdé výkřiky deziluze a hněvu v atypických villonských baladách v rockové hudební úpravě a v šansonovém pěveckém podání.

Ambicí alba „Sociální síť“ není vycházet v ústrety vkusu posluchače, ale nabídnout mu inspiraci a příležitost konfrontovat svoji životní zkušenost s tím, o čem jednotlivé písně vypovídají. Mezi námi a posluchačem chceme rovnocenný vztah: všichni se něčeho obáváme a z něčeho se těšíme, všichni hledáme, co to obnáší žít – na Slovensku, v Čechách, ve světě“ přibližuje textař Michal Horáček desku, jejíž náročný vznik si vyžádal tři roky.

Universal Music Stage 2015_@Jiří Štarha (97)

Zatímco Michal Horáček s oběma dalšími hudebníky již tu čest měl, Michal Pavlíček a Richard Müller zde spolupracovali prvně.

Bylo to pro mě velmi zvláštní, psát hudbu někomu, koho dobře znám z nahrávek, ale jako člověka v podstatě minimálně. Navzdory tomu jsme ale našli společnou řeč bez problémů. Michal Horáček stanovil svými villonskými básněmi obsah a koridor, v kterém jsem se pohyboval a snažil se ušít hudbu Richardovi na míru. Samozřejmě ale tak, abych si zachoval svůj rukopis. A on písně svým výjimečným způsobem umocnil.“ přidává svůj pohled Michal Pavlíček.

Universal Music Stage 2015_@Jiří Štarha (40)

Vždy jsem obdivoval texty Michala Horáčka. Zároveň jsem celý život sledoval tvorbu Michala Pavlíčka. Nápad, že bychom my tři mohli udělat společné album, jsem dostal na jednom koncertě. Michala Horáčka ta myšlenka zaujala a po čase dodal bravurní texty v osobitém žánru villonských balad. Ty, které jsme vybrali, jsme poslali Michalu Horáčkovi a on vytvořil skvělá dema.“ vysvětluje Richard Müller původ nápadu společného díla a jeho tvůrčí proces. „Natáčeli jsme v Praze, povětšinou u Michala Pavlíčka ve studiu Na Kloboučku. Byla to dlouhá cesta a došlo na všechny druhy peripetií, ale to, co vzniklo při této spolupráci, je podle mě nevídané. Podařilo se nám spojit zdánlivě nespojitelné.“ netají se spokojeností z výsledku Richard Müller, který spolu s kytaristou Andrejem Šebanem právě křižuje česká a slovenská města v rámci turné „15 let bez Filipa“. Sérií bezmála dvaceti koncertů vzdávají tito slovenští hudební velikáni poctu jejich kamarádovi, skladateli a textaři Jaru Filipovi, který před patnácti lety odešel z tohoto světa. Fanoušci Richarda Müllera mají poslední možnost toto turné zhlédnout buď v Ostravě (14.11.), v Piešťanech (16.11.) nebo 18.listopadu v Bratislavě.

Poprchává – Lyric video /z alba Sociální síť/

https://www.youtube.com/watch?v=-gbWcAgusf0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved