Smetanova Litomyšl uvede hudební hvězdy Hollywoodu v české premiéře Umučení Krista

Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl patří uvedení vokální symfonie Umučení Krista (The Passion of the Christ Symphony) s hudbou ze stejnojmenného filmového hitu režiséra Mela Gibsona.

Umučení Krista_csfd

Poprvé v České republice zazní v neděli 21. června od 21.00 na nádvoří zámku Litomyšl v podání Filharmonie Brno pod taktovkou autora – Johna C. Debneyho, jednoho z nejúspěšnějších hollywoodských filmových hitmakerů.

UMUČENÍ_John_Debney nahled­

Skladba o prologu, sedmi zastaveních Křížové cesty a epilogu vznikla na podkladě a z motivů mimořádně emocionální, mistrovské hudby, kterou John C. Debney zkomponoval pro film Mela Gibsona Umučení Krista v roce 2004 a za níž byl o rok později nominován na Oscara. Světová premiéra Debneyho symfonie se uskutečnila ve Vatikánu a provázely ji patnáctiminutové nadšené ovace. Vedle Johna C. Debneyho se v Litomyšli osobně představí další hollywoodská star, zpěvačka Lisbeth Scott, která nazpívala vokály k řadě známých filmů, např. Mnichov, Království nebeské, Avatar, Transformers, sérii Shrek nebo seriálu True Blood. Spolu s ní při této výjimečné příležitosti vystoupí hráč na etnické dechové nástroje Pedro Eustache, sólisté opery Národního divadla v Praze Alžběta Poláčková a Aleš Briscein a Český filharmonický sbor Brno.

Lisbeth Scott

Debneyho vokální symfonii Umučení Krista považuje za letošní festivalový tahák první třídy dramaturg Smetanovy Litomyšle Vojtěch Stříteský: „Už když jsem před lety viděl stejnojmenný Gibsonův film, jeho hudba na mě působila neskutečně intenzivně! Nejenže umocňovala snímek, jeho už tak mimořádnou atmosféru, vždyť byla po právu nominovaná na Oscara, ale cítil jsem, že její velká síla určitě může fungovat i mimo biograf.“

Smetanova Litomyšl L S

Vstupenky na českou premiéru monumentálního vokálně-instrumentálního díla Umučení Krista jsou v prodeji v síti Ticketportal – www.ticketportal.cz

Více informací – www.smetanovalitomysl.cz

Kontakty

Oficiální stránky 57. Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl: http://festival.smetanovalitomysl.cz/

Mediální servis:

2media.cz s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved