Slavnosti Svijanského piva

  • Zveřejněno: 22 července 2005, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Slavnost

Svijanské slavnosti se stále rok od roku rozrůstají. Letos přibyla především velká scéna na které zahrály kapely: Turbo, Doctor PP, Harlej nebo Tři sestry.

Na Svijanské slavnosti jsem se dlouho těšil. Bylo to kvůli loňskému ročníku, který se velmi vydařil, a taky kvůli kapelám které tam hráli: Aleš Brichta, Žlutý pes a Mňága a ždorp. Letošní seznam kapel měl pro mě ještě zvučnější jména, která slibovala fajnový večírek.

Letos, stejně jako loni, jsem působil na pódiu jako bedňák (to je ten, co stěhuje kapely). Minulý rok jsem si při práci stihl slavnosti užít jak se patří, ale hlavně kvůli letošním změnám se scénou jsem byl tentokrát zapřaženej celou dobu. Protože tam nebyla ochranka, museli jsme hlídat zákulisí a dělat živé nášlapy, ale o tom až později.

Do Svijanského Újezdu jsme přijeli asi v jedenáct. První překvapení bylo, že pódium stálo úplně jinde než mělo být. Odnesli jsme lavice z kotle a ze stolů udělali nášlapy tak, že jsme je převrátily na jednu stranu a svázali vázacím drátem.

Pak se začalo hrát. Odpolední kapely -Hitmakers a Joe Silver si moc nevybavuju – protože jsem buď něco dodělával na pódiu nebo hlídal zákulisí. O Hush snad jen ze zpěvák byl opět ve vejškách falešnej. Na Turbo se před pódium navalili mraky lidí a nášlapy před pódiem se v jednom místě provalily. Harlej a Doctora PP jsem slyšel už mnohokrát a tentokrát na slavnostech jsem na ně skutečně neměl náladu.

Vrchol večera byly jak pro lidi tak pro bedňáky Tři sestry. Protože když začali hrát, pařilo se na ně tak nehorázně, že to naše nášlapy ze stolů nevydrželi a my je museli celou dobu koncertu držet (navíc tam přiběhli napomoc i lidi co přijeli se Sestrama…). Myslím že tenhle koncert Sester si budu ještě hodně dlouho pamatovat. DeBill Heads předvedli jako vždy vostrou show božích těl založenou na tvrdých rytmech, alias homosexuální balet. Udělali mi radost, že hráli především nový písničky ze třetího, dosud nenatočenýho alba.

Co říct závěrem? Svijanský slavnosti vyšly skvěle, co se týče počasí, kapel a všeho okolo. A já pro sebe si odnáším ponaučení, že na příští ročník pojedu pařit a ne pracovat. Howgh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved