Ska-P – Tesla aréna

Ska-P – Tesla aréna
  • Zveřejněno: 14 února 2009, Autor: , Počet komentářů: Jeden komentář
  • Kategorie: Koncert
  • Témata:

Bídné počasí v úterý 10. února nemohlo zkazit náladu více než desetitisícovce fanoušků, kteří dorazili do pražské Tesla arény na koncert kapely Ska-P. Tato madridská ska-punková formace se po tříleté odmlce dala opět dohromady, vydala nové album Lágrimas i Gozos [Slzy a radost] a nyní na turné po Evropě vyprodává jednu halu za druhou (o velkém zájmu o Ska-P vědí své i pořadatelé v Česku, kde byl koncert dvakrát přesunut; z původní příliš malé haly Folimanka přes Incheba arénu až do definitivní Tesla arény).

Role předskokanů se zhostily české kapely; mladí Prague Ska Konspiraci s výbornou zpěvačkou Marianou a po nich Fast Food Orchestra – the ska rocksteady warriors, kteří už nejméně deset let koncertují jak v České republice tak i v zahraničí.

Publikum bylo nažhavené, prostor haly se zaplňoval voňavým trávovým kouřem, na pódiu bylo vše připraveno a během zhruba čtvrthodinového čekání potemnělá aréna kapelu bouřlivě vyvolávala. Za ohromujícího přivítání začala skvělá hudební show v rytmu ska a s punkovým nasazením sérií známých skákavých songů ze starších alb [El Gato Lopez, Mestizaje, Tío Sam, A la Mierda]. Frontman kapely Pulpul prokázal znalost místních poměrů když pozdravil Dobrý večer!! a pokračoval výkřiky Děti! a Praha! Skvělá hudební show v rytmu ska a nasazením punku začala.

Dá se říct, že Ska-P jsou silně politická kapela (tj. kapela s názorem), v textech se omílají témata jako sociální nespravedlnost, lidská práva, antifašismus, samozřejmě legalizace marihuany, zrušení trestu smrti a jsou taky proti býčím zápasům. Nakonec sám název nové desky Lágrimas i Gozos [Slzy a radost] prý odkazuje na úryvek tajného vatikánského dekretu popírajícího pedofilii a sexuálního obtěžování v církvi. Stejný námět má i text písně Libertador [Osvoboditel], která na koncertě taky zazněla.

Témata písňových textů doplňuje kapela odpovídající show a rekvizitami. Takže například při písni Romero el Madero na pódium přiběhne policista s plexisklem, položí jednoho z kapely na zem a potom mává obuškem a skáče, to vše v rytmu ska s neuvěřitelně rychlým proudem slov od Pulpula. Při Welcome to Hell byl Pipi [vedlejší zpěvák] za červeně osvícenou mříží, během písně Vergüenza zase pobíhal po pódiu oblečený jako toreador a naháněl ostatní členy kapely jako býky. Když ke konci koncertu zahráli Ska-P výbornou písničku v rytmu valčíků Kaspozos, pro změnu po pódiu infantilně tančil tuším že Luismi [bicí] v bílém kombiné a se slušivým deštníčkem.

Z nového alba zazněly například Libertador nebo Crimen Solicitación, ze starých známých v druhé části koncertu třeba legalizační Cannabis, Planeta Eskoria a další. Pauzy mezi písněmi vyplňoval frontman Pulpul různými průpovídkami, bohužel ve španělštině, vždycky když dopovídal ale vykřikl Praha! a celá Tesla aréna byla okamžitě v transu.

Kapela nenechala fanoušky vydechnout (no neskákejte na nejlepší evropskou ska punk kapelu současnosti), dávala jeden song za druhým, celkem jich zaznělo včetně přídavků snad skoro třicet. Atmosféra koncertu byla nevídaná, ohlušující projev mnohatisícového davu ukázal, o jak výjimečnou hudební událost šlo. Nezbývá než doufat, že samotní Ska-P si koncert užili podobně a že se jich tedy v Čechách brzy zase dočkáme.

Ska-P – Tesla aréna 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Legendární punkoví SKA-P vystoupí v únoru v Tesla Areně

Legendární punkoví SKA-P vystoupí v únoru v Tesla Areně

12. října 2007 Ska-P oznámili návrat, který oficiálně uskutečnili 24. dubna 2008. 7. září 2008

Změna ceny vstupenky na koncert SKA-P!!!

Od nového roku se cena vstupenky na koncert legendární španělské skupiny SKA-P v Tesla Areně

Koncert SKA-P přesunut – 10.2.09 Tesla Arena

Ano, přátelé, to o čem se již pár dní šuškalo, je pravda. Kapela Ska-P, která


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved