Rubbish Fest 2010

Rubbish Fest 2010

V sobotu 26. června se na louce za obecním úřadem v Doubí u Turnova konal již pátý ročník rockového festivalu Rubbish Fest. Letošní ročník přinesl zajímavé změny. Mezi nimi byl posun oproti loňsku o dva měsíce vpřed, pořádný zvukař, větší podium a víc hudebníků. Jak se s tím pořadatelé, respektive kluci z kapely Rubbish, která festiválek zaštiťuje, poprali, si můžete udělat z tohoto krátkého reportu.

Nádherné počasí přivítalo v Doubí první kapelku už od poledne a čekal nás maraton až do dvou ráno. Naše uši jsme začali pořádným nářezem mučit ale až něco po třetí hodině, kdy tříčlenná partička Vidock zahrála pár drsnějších kousků. Kluky neznám, ale velmi dobře se to v parném sluníčku poslouchalo. My ale přišli především na následující libereckou formaci Vetrol. Zde nejde nezmínit výkon Čudly za mikrofonem, který celému uskupení dodává svými (nejen vokálními, ale i pohybovými) kreacemi říz a šťávu. Čudla se ujal také spolumoderování tohoto jednodenního maratonu a musím přiznat, že jsem se u jeho vstupů velmi bavil.

Slunečné odpoledne pak zaplnily zvuky vyluzované nástroji členů skupin Evellyne nebo Egotrip, ale více mě zaujali až následující Imodium. Výborná komunikace se sice nepočetným publikem, ale za to adresnější. Kluci už si nějaké jméno na české scéně udělali a i v Doubí dokázali, že se u hraní nejen baví, ale že se to dá i poslouchat.

Roli předskokana hlavní hvězdy si tentokrát střihli pořádající Rubbish. Tuhle místní formaci jsem už nějaký ten rok neměl šanci slyšet a musím kluky pochválit, že se neustále zlepšují – a to jak hudebně, tak organizačně. Bohužel ač organizace i propagace festivalu byla z mého pohledu bez chyby, nějaký letní šotek způsobil, že do areálu dorazilo návštěvníků jen opravdu málo. Škoda, Rubbish to chtěli rozjet trochu ve větším a bohužel na to dojedou jejich peněženky.

Po jejich padesáti minutách na podium vrthnul na podium Tomáš Vartecký, který přivezl nejen své dlouhatánské dredy, ale také letošního headlinera Kurtizány z 25. Avenue. Kapela si očividně nědělala vrásky z malé návštěvnosti a na podiu se pořádně pařilo.

Neznaje následující skupinu Liveevil jsem jejich set strávil občerstvováním a čekáním na kamarády z Nothinghamu. Výherci Turnovské pecky hrají opravdu výborně, a proto jsem neodolal a vylezl za nimi i na podium. Tedy se nemůžete divit té spoustě jejich fotek v galerii.

Datem založení nováčci, ale zkušeností velmi vyzrálí hudebníci z Clockwok Ceremony zakončili parádní večer. Ač v okleštěné sestavě s půjčeným basákem a bez zpěváka, zůstalo na ně do pozdních popůlnočních hodin pěkolik statečných a mohli tak slyšet songy, které se podle mého názoru jednou stanou hity. Doufám, že tyhle parádní chytlavé melodie i texty jednou budu vlastnit i v podobě kulatého plastového výlisku o průměru 12 centimetrů.

Co říci na závěr? Kdo nedorazil, ten může jenom litovat – a že vás je hodně. Já jen doufám, že se kluci z Rubbish i jejich bankovní konta rychle otřepou a napřesrok pro nás zase přichystají další ročník – ať již v jakémkoliv složení kapel či velikosti.

Petr Tvrdík

Rubbish Fest 2010 5 komentářů reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Nothingham, Cruel a Snap Call na Střelnici

Nothingham, Cruel a Snap Call na Střelnici

Po delší době jsem se zase vydal za trochou rockové zábavy do prostor turnovské Střelnice

Masters of Rock 2013

Masters of Rock 2013

místo: Liqueur company area Vizovice datum: 11.- 14.7.2013 Čtvrtek Tak konečně nám dorazilo léto i

Festival Malá Skála 2013 – první informace

Festival Malá Skála 2013 – první informace

Festival Malá Skála oznamuje: ta pravá oslava léta se koná 27.července od 13 hodin na

Festival Koza 013

Festival Koza 013

Ve vší stručnosti a upřímnosti – festival Koza 013 byl i letos extrémně vydařený a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved