Roisin Murphy v Lucerně představí své vynikající album Hairless Toys

Roisin Murphy v Lucerně představí své vynikající album Hairless Toys

D Smack U Promotion a Red Triangle uvádějí

Roisin Murphy (UK)

14.11.2015 – 20:00

Praha, Lucerna – velký sál

790,- Kč + poplatky v předprodeji sítě Ticketpro, Ticketportal a www.goout.cz

990,- Kč na místě v den koncertu

video k songu Evil Eyes je ke shlédnutí zde: https://youtu.be/vvaWPm6WQPs

Dlouhých osm let trvalo, než Roisin Murphy, zpěvačka Moloko, natočila své další sólové album. Loni, když na něm usilovně pracovala slibovala, že desku vydá letos, ale zamíří na něm do míst, kam se většina pop music nikdy vstoupit neodváží. Svůj slib splnila. Hairless Toys, jak se album jmenuje, skutečně vydala letos v květnu a výsledek předčil všechna očekávání – ve všech hudebních médiích v zahraničí nahrávka sbírá nadšené ohlasy plné superlativů. Ale i náš hudební časopis FullMoon ve své velmi pěkně napsané recenzi desku hodnotí těmito slovy: ”Album jako místnost plná starých, cizích hraček, kterými byste se dokázali probírat celé dny, až do zemdlení.”

Roisin Murphy k desce samozřejmě připravuje i turné v jehož programu naštěstí nebude chybět ani Praha. Zpěvačka, která si velmi zakládá také na originalitě vizuální podoby svých koncertů, vystoupí 14.listopadu ve velkém sále pražské Lucerny.

„Vždycky se mi líbili divňáci“, říká Roisin. „Začalo to v Manchesteru koncem osmdesátých let. Nejdřív to byli Sonic Youth, The Jesus and Mary Chain, Spaceman 3, Dinosaur Jr., My Bloody Valentine, Butthole Surfers, a pak jsem objevovala The Stooges, The Velvets, a The Angry Young Them. “Derek & Clive” změnili můj život. Pak přišly kluby s Dub Reggae a R’n`B na Moss Side, kde jsem se naučila tancovat. A pak byl Acid House a Hacienda a objevení staré desky Grace Jones na blešáku.“ 

Na “Astral Weeks” s Minnie Riperton jsem dostala svůj první pořádný sound systém. Pak byl Sheffield a DJs Parrott and Pipes a Winston Hazel, všechny ty mejdany v suterénu a úžasná muzika, tancování a skvělé kamarádství. A pak jsem byla v kapele a chodila s klukem a propasírovala jsem všechna svoje „pro“ a „proti“ na první desku a ono to všechno vyšlo, aniž bych se musela nějak moc snažit. Tohle kouzlo trvalo roky a šlo pořád hlouběji, až do Londýna, pak začaly narůstat tlaky a byl čas vyrůst a začít zas všechno od začátku.“

Róisín Murphy působí zvláštně a nevypočitatelně, její dvacetiletá kariéra je na první pohled trochu roztěkaná. “ Spadla jsem do tohohle „zaměstnání“ úplně náhodou a myslím, že za to vždycky mohla moje divoká kreativita, takže jsem na první místo vždycky dávala bláznění a otevřenost, protože tak to začalo.“

wawaw - kopie

Když přišla k Marku Brydonovi a procedila „Líbí se ti můj těsnej svetřík? Mrkni, jak sluší mýmu tělu,“ zrodila se kapela. „Potkala jsem Marka ve špinavém suterénu na mejdanu v Sheffieldu a trochu ho vyděsila a trochu dostala… a myslím, že takhle působím na lidi během celé své kariéry.“

Skupina Moloko vznikla v roce 1995 a pokračovala až do roku 2000. Největším hitem byla písnička ‘Sing It Back’, která je dostala do větších hal po celém světě, ale zároveň jejich úspěch přinesl nevyhnutelný tlak. Romanticky se rozešli, ale stihli natočit poslední desku – krásné album o zlomeném srdci s názvem ‘Statues’.  Po obavách a nejistotě co dál bez Marka oslovil Róisín Matthew Herbert, jehož album ‘Around The House’ se Róisín moc líbilo. Přitakala bez rozmýšlení, ale přece jen na začátek spolupráce si museli všichni počkat, protože měla strach z neúspěchu.

V momentě, kdy se do toho pustili, šlo všechno mnohem snadněji a po pár měsících vzniklo v roce 2005 album ‘Ruby Blue’.

Druhé album ‘Overpowered’ z roku 2007 přineslo rozsáhlé koncertování. “ S ‘Overpowered’ jsme dostali živé show na úplně novou úroveň a byla to asi nejvíc uspokojující činnost, kterou jsem dělala, co se týče tvořivosti.“

Vystoupení byla inventivní, se skvělou produkcí, pódiem a choreografií, s kostýmy pro každou píseň – a zároveň velmi vyčerpávající. Róisín potřebovala zvolnit. V roce 2008 otěhotněla a dala si pauzu, kdy vydala jen pár skladeb mezi svým prvním dítětem a druhým, které se narodilo v roce 2012.

V roce 2014 vydala EP s coververzemi italských písní ‘Mi Senti’ nazpívané v italštině. Bylo výsledkem spolupráce mezi Róisín, jejím partnerem Sebastianem Properzim a Eddie Stevensem. Dalo by se popsat jako “velice dospělé Disco”.

Eddie Stevens, který byl hudebním režisérem Róisín od roku 1997 a který od druhého alba Moloko hrál v kapele na klávesy a staral se o aranže smyčců a dechů, se stal ideálním producentem při přípravě třetího alba – sama Róisín ho bere jako sourozence a spřízněnou duši.

Loni v zimě spolu strávili pět týdnů v Eddieho studiu – výsledkem jejich spolupráce bylo na třicet písniček, z nichž osm vybrali na nové album ‘Hairless Toys.’

„Deska mohla být delší, ale tahle kombinace mi přišla naprosto ideální a sekvencování vycházelo snadněji než u mých předchozích alb,“ říká Murphy.

Album je bohaté a sofistikované. Silné a vzpurné. Příběhy v příbězích rámované příběhy. Fascinace láskou dobývající zklamání. Překvapuje nás. Oděrky ze vztahů nás dělají tím, kdo jsme. K čemu je nakonec život bez viny??

Ne, tohle není pop v pravém slova smyslu. Nahrávka ale přináší jednu zásadní otázku, “Natočí někdy Roisin Murphy špatnou desku?” 

roisin-murphy_A2_2-view

Vstupenky koncert Roisin Murphy, který se uskuteční 14.listopadu ve velkém sále pražské Lucerny, budou k zakoupení od čtvrtka 18.června za 790,- Kč + poplatky v sítích Ticketpro, Ticketportal a www.goout.cz. Na místě v den koncertu za 990,- Kč.

Více info:

www.roisinmurphyofficial.com

www.facebook.com/roisinmurphy

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Baroness se ve zdraví vracejí na pódia s novou deskou, v březnu přijedou i k nám

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí Baroness / USA 17.03.2016 – 20.00

Lucerna Music Bar rozdovádí kalifornská kapela !!! – (Chk Chk Chk)

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí !!! (Chk Chk Chk) / USA

The Algorithm z Francie v Praze předvedou, jak smíchat drumandbass s metalem

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí The Algorithm (F) 07.04.2016 – 20:00

Protomartyr přivezou z Dallasu pořádnou dávku post-punku

Protomartyr přivezou z Dallasu pořádnou dávku post-punku

D Smack U Promotion uvádí PROTOMARTYR (USA) 21.04.2016 – 20.00 Praha, Basement Bar 200,- Kč

Soulfly přivezou v únoru svoji novou desku do Roxy

D Smack U Promotion a Red Triangle uvádějí Soulfly (BRA) + support: King Parrot (AUS)


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved