Rick Wakeman zatopí v plzeňském Pekle.

RICK WAKEMAN (UK)

22.2.2015. 20:00

PLZEN – KD PEKLO, Pobřežní 2220/10

Vstupné – sektory na číslované sezení v cenách 690 Kč,790 Kč,890 Kč a stání v ceně 590 Kč

plan_pekla_wakeman

     Rick Wakeman je ztělesněním artrocku! Impozantní a majestátný vzhledem v každém zavlnění pláště, gestu a notě.Vidět jej hrát naživo je zážitkem na celý život, i ty nejtěžší party hraje s lehkostí a nonšalancí, dokáže střídat rejstříky i klaviatury a přitom si s úsměvem povídat s nejbližším spoluhráčem.

Rick-Wakeman

     Narodil se jako Richard Christopher „Rick“ Waleman 18. května 1949 na předměstí Londýna do hudebně založené rodiny.V pěti letech začal zkoušet hrát na klavír, od sedmi pod dozorem v hodinách, ve dvanácti zkusil elektronické nástroje,ve čtrnácti již muzicíroval poloprofesionálně. V roce 1968 byl přijat ke studiu na věhlasnou Royal College of Music,jeho obory byly: hra na klavír a klarinet, orchestrace a neartificiální hudba. Po vyloučení ze studia se stal vyhledávaným studiovým hráčem, například Davidovi Bowiemu přispěl mellotronem na album Space Oddity a klavírním doprovodem

i na další jeho skladby. Sólem ozdobil Morning Has Broken Cata Stevense.

Rickwakemanmoog

      První vážnější Rickovo angažmá bylo v letech 1970 a 1971 u Strawbs, kombinujících folk s rockem. Wakeman rozšířil výrazové prostředky skupiny o klasicizující postupy. To samé v bleděmodrém zopakoval u Yes, kde nahradil Tonyho Kayeho.Kapela se již v té době vezla na vítězné vlně, po příchodu Steva Howea a Ricka Wakemana se z ní však stala doslova supergroup,kdy na každém z postů hrál muzikant světové extratřídy. Yes i členové ovládali před polovinou sedmdesátých let žebříčky a čtenářské ankety neskutečným způsobem.Je zajímavé, že Wakeman nikterak nenarušoval zavedené kompoziční postupy Yes, svou baterií kláves ale bezmála nahradil symfonický orchestr, sound souboru i díky tomu získal neuvěřitelnou barevnost a dynamiku, stačí si poslechnou živák Yessongs. Yes tehdy hráli skutečnou vážnou hudbu pro rockery. Další společné osudy Ricka a Yes vydají na knihu, nelze proto než doporučit Na samém kraji útesu Chrise Welche.

      Paralelní, avšak rovněž velkolepou sólovou kariéru zahájil Rick v roce 1973 tematickým instrumentálním projektem Six Wives Of Henry VII. O rok později nahrává naživo v Royal Festival Hall se symfonickým tělesem, sborem a recitátory svou adaptaci Verneovky Cesta do středu Země. V roce 1975 v podobné bombastické konstelaci vydává studiovku Myths And Legends Of King Arthur.

      Do konce sedmdesátých let přidává Wakeman LP Lisztomania, No Earthly ConnectionWhite Rock,Rick Wakeman’s Criminal Records a Rhapsodie. V osmdesátých a devadesátých létech vydává Rick Wakeman bezmála padesát alb s relaxační, filmovou i jinou hudbou. Z nadprodukce stojí za zmínku především Return To The Centre Of Earth z roku 1999.

wakeman02_15

      V tvůrčí činnosti Rick Wakeman nepolevuje ani novém tisíciletí, i když se více soustředí na koncertování a přehrávání svého špičkového repertoáru ze sedmdesátých let.Setlisty současných koncertů jsou více než slibné. Přátelé, neváhejte, podobná příležitost slyšet a vidět classicalrockovou klasiku ve vrcholném autentickém provedení jejího autora, Mistra Ricka Wakemana, se už nemusí opakovat! 

Související odkazy: www.rwcc.com ,www.ozzyapotkan.cz

Info a vstupenky ag.Ozzy a potkan-tel.603 531 943, e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz

Předprodej vstupenek též v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz, www.ticketportal.cz, www.eventim.cz a www.plzenskavstupenka.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Marillion míří do Plzně

Marillion míří do Plzně

MARILLION (UK) Live  2016 9.8.2016,  20.00 – PLZEN – Depo, Presslova 14 Vstupné 890, –

Jeff Scott Soto(USA) Live In The Vertigo Tour 2016

  11.4.2016.20.00 – PRAHA – Nová Chmelnice, Koněvova 219 Vstupné 450, – Kč JEFF SCOTT

Circle II Circle zavítají 2x do ČR

  CIRCLE II CIRCLE (USA) Reign Of Darkness Europe Tour 2016   15.5. 2016 BRNO –  Metro Music,

Don Airey hlásí návrat do ČR

DON AIREY & band (GB) (Deep Purple) European Tour 2016 13.3. 2016 PRAHA- Nová Chmelnice,

Trio Wonderworld míří do ČR na dva koncerty

Trio Wonderworld míří do ČR na dva koncerty

  WONDERWORLD(NOR/ITA) Support:Blue Rocket(CZ) 17.10.2015.20.00 hod., PLZEN – Kalikovský mlýn, Radčická 40 18.10.2015.20.00 hod., BRNO


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved