Richie Kotzen na Chmelnici

Richie Kotzen na Chmelnici

datum: 20.11.2012
místo: Nová Chmelnice – Praha

Podzim je, co se týká koncertů, čím dál víc výživnější. Není snad dne, kdy by se něco nedělo a jsou to samé hudební bonbónky. Za jedním z nich jsem zamířil na Novou Chmelnici, která se opět stává dobrým stánkem s dobrou muzikou.

Musím říct, že příchod do velmi skromně obsazeného sálku, byl lehkým šokem s otázkou, Kde ti lidé jsou? Ale bylo zatím asi příliš brzo a časem se sál přiměřeně zaplnil. Ohlášení koncertu s prosbou o nekouření v sále jsem přijal celkem s povděkem (i když sám závislák) a je jen škoda, že ne vždy to všichni pochopí.

Co psát o muzice? Byla jednoznačně super, protože Richie je opravdovým Mistrem šesti strun. Tradičně nedávám jednotlivé songy, ale bavilo mě to velmi. Až mě to dostalo v jistých chvílích do jiných dimenzí, ne zcela spojených s koncertem. A nakonec mě to přivedlo k jisté úvaze. Protože, když jsem se tak zaposlouchával do suprové práce celé kapely a viděl jsem, co se před podiem děje, tak si to nemohu nechat pro sebe. Nechci být mravokárcem, mentorem, učitelem, ale v jistém okamžiku jsem měl dojem, že ne vše je v pořádku. Zcela chápu snahu o „urvání“ několika pixelů z koncertu a obrázky kapely. Neřešíme obsah, kvalitu, nadšení do focení, používání fotek. To celé je mimo mísu a s tím, o čem mluvím, to nesouvisí. Ať si každý fotí co chce, kdy chce, kde chce (pokud mu to pořadatel dovolí). Ale řeším způsob JAK. A tím je používání blesku. Nevím jak by komukoliv bylo příjemné pokud by mu při práci x hodin někdo flashoval do tváře, potažmo očí. Příjde mi to ještě k muzikantům dost neuctivé. Je jedno kdo hraje, je jedno kdo fotí, ale za nákup lístku je umožněn vstup, poslech, pobavit se a vše kolem. Ale nikoho to asi neopravňuje, aby si udělal z muzikantů terč na svoje blesky. A záměrně vynechávám pointu jak blesk celou atmosféru koncertu zmasakruje. Foťte, lovte pixely co to jde, ale zkuste u toho respektovat, že muzikant tam není rukojmím na odstřel bleskem, ale někdo kdo pracuje. A pracuje pro Vás, abyste měli nej zážitek, tak proč to kazit? A především jemu, on za touhu mít fotky nemůže a od toho tam není.

Sorry, že jsem odbočil, ale fakt jsem si včera chvilku i přál, aby se Richie pochlapil a kopl dotyčného přímo mezi oči. Bylo jich tam povícero, ale jeden konkrétní s pidikompaktem byl skutečně na zabití. Taky bylo občas i vidět, že je z něj Richie dost otrávenej.

Tak zpátky k muzice a koncertu. Jedním slovem pecka a bylo i jedno, o jakou éru Richieho tvorby se jednalo. Bubeník navíc slavil ten den narozky, takže se na podiu i přálo a hrálo Happy Birthday. No a třicátiny to už by chtělo pořádnej mejdan. A muzika na něj byla skvostná. Fakt se mi to líbilo -a asi i o to víc mě štvalo to před chvilkou zmíněné. Ale nechci to dál rozmazávat. I když by mě Váš názor na to zajímal. Stejně tak ke koncertu. Za mě byl velmi super a když skončil, tak se ani moc nechtělo do toho velmi mlžného večera.

Richie Kotzen na Chmelnici 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Japonci Loudness zavalí Prahu

Japonci Loudness zavalí Prahu

  LOUDNESS (Japan) + support Praha, Klub Nová Chmelnice – 16.11.2015 PRVNÍ ZASTÁVKA NEJSLAVNĚJŠÍ JAPONSKÉ

Richie Kotzen opět zavítá na Novou Chmelnici.

RICHIE KOTZEN (USA) Support:The Konincks(CH) 23.9.2014. 20:00,Vstupné 450,-Kč PRAHA – Nová Chmelnice, Koněvova 219 Richie

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

datum: 5.11.2013 místo: Nová Chmelnice – Praha Při každém úvodu do článku přemýšlím, jak úvod

Slaughterfest na Chmelnici

Slaughterfest na Chmelnici

místo: Nová Chmelnice – Praha datum: 18.10.2013 Opadávájící listí ohlásilo definitvní podzim a muzika se

Solo Tour 2013

Solo Tour 2013

  V České republice jste mohli Richieho Kotzena vidět již několikrát, v Brně na Melodce


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved