RGM Hudební ceny Óčka 2008

RGM Hudební ceny Óčka 2008

První česká hudební televize Óčko předávala 1. února 2008 již popáté ceny těm nejlepším a nejúspěšnějším interpretům roku 2007. Ceremoniál se poprvé uskutečnil ve sportovní hale T-Mobile Arena a dá se říci, že na české poměry měl velice dobrou úroveň. Předáno bylo celkem 12 cen zlatého oka z dílny výtvarníka a hudebníka Milana Caise. Slavnostní večer byl opět pojat jako jeden velký festival, proto nebyla nouze o hudební zážitky!

Živá produkce začala úderem 19. hodiny a plnící se hale předvedla svůj výkon skupina Project 1923, která se stala vítězem óčkařské hitparády Výtah. Hned po nich nastoupili energičtí Toxique, kteří dokázali do promrzlé T-Mobile Areny přinést pořádnou zahřívací smršť. Zpěvačka Tereza je ďáblice, která by svým elánem a nekonečnými převleky roztančila i sněhuláka. Musím říct, že Toxique mají perfektně našlápnuto a nebylo by se čemu divit, kdyby se zanedlouho objevili mezi headlinery všech festivalů i hudebních cen. Zahřívací kolo pak zakončil sympatický folkrockový hudebník Tomáš Klůs, který měl v publiku slušnou řádku fanoušků, ale rozjetý sál svými melancholickými pohodovkami spíš uspával.

První cena večera byla udělena v kategorii zahraniční klip, kterou si z rukou mistra Evropy v krasobruslení Tomáše Vernera převzala slovenská partička Horkýže slíže za jejich povedený parodický klip Bernardýn. V zápětí přišel cenu za domácí klip roku předat ředitel TV Óčko Jiří Balvín spolu s režisérem Karlem Janákem. Vítězství si nakonec vychutnala Aneta Langerová díky klipu k její písni Malá mořská víla. Po vyhlašování přišel čas na nějaké to hudební oživení, a proto Horkýže slíže předvedli svého Bernardýna i živě.

A jelo se dál! Cenu v kategorii objev roku si odnesla skupina Airfare, která později publiku i divákům zahrála a došlo i na křtění jejich prvního alba s názvem Hotel Moscow. Této zodpovědné funkce se chopil moderátor Pavel Anděl, který neodmyslitelně patří ke všem hudebním událostem v ČR. Na podiu se mezitím představila Ewa Farna a oblíbení Gipsy.cz.

Cenu za nejlepšího zahraničního interpreta v kategorii rap & hip hop a r&b pro zpěvačku Rihannu přišel předat Marek Eben, který svým gentlemanským humorem opět dokázal pobavit. V kategorii zahraniční pop& dance zvítězil boyband US5. Aby se jednotlivé kategorie s hudebními výstupy příliš netřískaly, na podium byl přizván český dance projekt Le Monde.

Další ocenění bylo vyhlášeno v kategorii heard & heavy a odnesla si jej emo kapela My Chemical Romance, což upřímně řečeno působilo trošku jako pěst na oko. Konečně však došlo i na české vítěze. Cenu za nejlepšího domácího zpěváka si odnesl Daniel Landa a téměř hodinu po něm v rukou svírala sošku pro nejlepší zpěvačku roku i Lucie Vondráčková. Na podiu se mezitím vystřídala pěkná řádka kapel jako Gaia Mesiah, Vypsaná Fixa, Bůhví nebo Support Lesbiens. Poté, co byl Mika vyhlášen nejlepším zahraničním zpěvákem roku, vystoupila v hale poslední dvě hudební esa. Prvním byl Petr Kolář a večer uzavírala slovenská legenda Elán.

Aby byl výčet oceněných kompletní, dodávám že v kategorii zahraniční zpěvačka zvítězila Avril Lavigne, zahraniční kapelou roku se stali My Chemical Romance a cenou pro nejlepší domácí kapelu se mohou pyšnit Chinaski, kteří si ji převzali již dříve na tiskové konferenci, jelikož se slavnostního ceremoniálu nemohli zúčastnit.

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved