První máj bez komunistů a nikdy jinak

  • Zveřejněno: 7 května 2006, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Slavnost

Bylo určitě víc důvodů proč v pondělí prvního máje navštívit Letnou. Fanoušci Sparty, například, se mohli jít podívat jak Sparta uboze porazila Zlín 1:0. No každopádně my šli radši podpořit anti-komunistický postoje kousek vedle sparťanský arény, kde se v rámci projektu „trikem proti komunismu“ pořádala akce nazvaná První máj bez komunistů a nikdy jinak.

Chtělo by se napsat akci První máj na Letné, oni se tam posledních asi čtyřicet let scházely komunistická prasátka a vzájemně si tam referovali o tom, jak je ten komunismus děsně kůl a jak skvěle se máme, respektive posledních zhruba 15 let spíš jak byl ten komunismus děsně kůl a jak se máme blbě. Letos jim lidi okolo projektu „trikem proti komunismu“ a bývalí politický vězni takříkajíc vypálili rybník a uspořádali na Letný koncert. Pokud je mi známo, rozpočet celého projektu byl nula a všichni zainteresovaní věnovali prostředky a čas bez nároku na jakoukoli odměnu, což pokud platí pro skutečně všechny, včetně realizačního týmu, stage, zvuku apod. tak je to myslím docela unikátní. V průběhu dne vystoupili Helena Hegerová, Ivan Hlas, Laura a její tygři, Bůhví, Hudba Praha, Děda Mládek Illegal Band, Skyline a Aneta Langerová (ne v tomhle pořadí).

Neviděli jsme je všechny, i když velkou část z nich jsme aspoň slyšeli (jednak jsme dorazili docela pozdě a hlavně jsme kombinovali hudební vložky s pitím piva a posedáváním různě po Letný), za sebe můžu vypíchnout Skyline, začíná se mi nějak líbit, a pak překvapivě Anetu, která už to má skutečně velmi „vychytaný“ a na české hudební scéně stojí bezpochyby hodně vepředu. Akorát by nemusela zpívat pořád ty samý písničky.

Takže příští rok si to doufám zopákneme, nemějte rádi komunisty (sou to prasata hnusný) a jestli ještě nemáte tričko tak si koukejte aspoň jedno koupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved