Průšovy vánoce aneb Tři sestry v Paláci Akropolis

Tři sestry se před Vánocemi rozhodly převálcovat Prahu šňůrou čtyř klubových koncertů s názvem „Průšovy kovárenské Vánoce“. Od 17. 12 do 22.12. zahrály v klubech Delta, Rock Café, Paláci Akropolis a vinohradské Retro Music Hall. Každý koncert měl speciálního hosta, takže se v roli předskokanů představilo hned 5 spřízněných kapel – MHZ, Doctor P.P., Disabled, DeBill Heads, E!E. O toto miniturné byl pekelný zájem, což potvrdilo vyprodání lístků během několika dní. My jsme se vypravili na úterní koncert do Paláce Akropolis, kde hostovala turnovská kapela DeBill Heads.

Jelikož jsem do té doby neměla tušení, co že jsou ti DeBill Heads zač, bylo pro mě jejich vystoupení jedno velké překvapení. A začalo to zostra! Na první dvě skladby s názvy Rozhodčí je …… a František je teplý jsem vyvalila oči a snažila se zjistit, jestli to ti chlapi myslí vážně. Ovšem stačilo si poslechnout jejich hlášky nebo se podívat na taneční kreace zpěváka Honzy Havlíčka a měla jsem jasno. Nikdo, kdo se v centru Prahy naváží do pražáků a k tomu ve skladbě o vyhulené hlavě předvádí pohyby ala pochodující kachnička, nemůže být vážnější než Mr. Bean. Takže jsem se La strategie de base du black jack a ete etablie sous forme de tableau montrant toutes les probabilites possibles adaptees a chaque situation. bavila! Melodie byly podle mého gusta melodické a texty zábavné. Srandičky neskončily ani v momentě, kdy kapela přitvrdila rammsteinovskou parodií v písni Goro, za kterou si vysloužili mohutný potlesk – hlavně od své vesnické základny!

Už během koncertu DeBill Heads se v Akropoli téměř nedalo hnout a o frontách na baru ani nemluvě. Takže se zdálo výhodnější držet si svůj flek a do davu se raději moc nepouštět – pro mě to byl boj s větrnými mlýny, který jsem brzo vzdala a raději se odebrala na bezpečné místo, odkud sice nebyl moc dobrý výhled, ale slyšet bylo vše na výbornou.

Vystoupení Tří sester bylo tradičně vypečené! Na pódiu nechyběl výčep, který zchladil nejedno rozpálené hrdlo. Nechyběly všechny notoricky známé hitovky, průpovídky, vychytávky…ani ta tradiční přestávka v půli koncertu nechyběla. Obzvlášť v ráži byl bubeník Franta Vrána, kterému nestačilo rozhazovat rukama při hře na bicí, ale údy mu lítaly i ve chvílích, kdy právě nehrál. ;-) Sestry opět bavily a vůbec na nich nebylo znát, že už za sebou mají 2 odehrané koncerty v předchozích dnech. Ovšem jak to bylo doopravdy, to ví jen sami muzikanti.

Pro nás končil úterní koncert až ve středu, což znamená, že se domů jelo až po půlnoci. Jelikož se jednalo o poslední koncert v roce 2006, který jsem navštívila, tak bylo nutné užít si ho do sytosti. To se také stalo, a proto můžu vřele doporučit do dalších let…před svátky je nezbytné navštívit „Průšovy kovárenské Vánoce“!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Dodržujeme tradici a i letos v prosinci se můžete těšit na pořádnou předvánoční veselici

Žhavá novinka! !   KELTI JDOU RADEGAST TOUR 2015 kapel TŘI SESTRY a KRUCIPÜSK zavítá

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

Tři Sestry, Bozkov 2011

A je to tu zase… V Bozkově se jako každý podzim objevily spolu s prvními

Buchlovské hudební léto 2011

Buchlovské hudební léto 2011

V zámeckém amfiteatru v Buchlovicích se letos již po třinácté koná Buchlovské hudební léto, tak jako

Masters of Rock 2011

Prožili jsme spolu s vámi další neopakovatelný ročník největšího rockového festivalu v České republice. Masters


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved