Příjemný podzimní večer s Emilíanou Torrini

Příjemný podzimní večer s Emilíanou Torrini

Zpěvačka Emilíana Torrini se v rámci turné k albu Me and Armini vrátila po půlroce zpět do Vídně, aby v neděli 18. října vystoupila v Halle Gasometer. Evropský úspěch singlu Jungle Drum ani vyšší kapacita sálu v jedné z věží pozoruhodného industriálního kolosu Gasometer nebyly překážkou pro příjemnou klubovou atmosféru celého večera.

Program zahájila bez výraznějšího zpoždění islandská zpěvačka Lay Low v roli předskokanky. Pohodová muzika tvořená převážně dvěma akustickými kytarami a zpěvem, stylově podobná samotné Torrini, byla na zahřátí ideální. Podobnost kromě roztomilého islandského přízvuku podtrhoval i fakt, že se u nástrojů při obou vystoupeních střídali vesměs ti samí hráči, a ani pro Lay Low nebyla její půlhodinka poslední chvílí, kdy se objevila na pódiu.

Po pauze přišel na řadu hlavní bod večera – Emilíana Torrini. Útulně řešená  scéna vyvedná v návaznosti na vizuální styl singlu Big Jumps dávala tušit, že by se koncert mohl skládat převážně  z poslední tvorby. Tento příslib se také naplnil, ale nechyběly samozřejmě ani věci starší, nepředbíhejme však…

Z úvodu se zdálo, že zpěvačka vsadila na klidnější repertoár. Zahájila koncert první písní  aktuální desky – Fireheads. Následovaly ji poslechové Heartstopper, Today Has Been OK a další. Zážitkem byla obzvláště pomalá Hold Heart jen za doprovodu kytary. Drobná Torrini zpívala se zaťatými pěstmi a stoupajíc si na špičky vypadala jako malé dítko, které se snaží seč může, což jsme jí baštili do jednoho všichni. Blok melancholických a pohodových písní, ke kterým by víc pasovaly sedačky než místa na stání, narušila jen trochu svižnější Big Jumps.

V druhé polovině  se tempo mění a Torrini ji zahajuje rozpustilým uvedením titulní  písně alba Me and Armini. Její vznik připisuje ženě, která pronásledovala a špehovala muže a jejíž duch se po její smrti usídlil v lahvi whisky – v té, kterou se Torrini ve studiu při skládání Me and Armini opila  spolu se svým producentem a spoluautorem písní Danem Careyem.

Následovaly To Be Free z Love In The Time Of Science (klip k tomuto singlu se mimochodem natáčel na hradě Pernštejně) a s velkým ohlasem vítaná Jungle Drum, u které se publikum konečně začalo trochu hýbat. Při další vydařené náladovce Tuna Fish se basy chopila Lay Low a vrcholem vystoupení pak byla Gun, předposlední píseň aktuální desky. Torrini si za podpory své kapely hrála s publikem jako kočka s myší. Píseň gradovala jakoby se schylovalo k bouřce, až člověku běhal mráz po zádech, a pak zase jako když utne, přišlo zklidnění. Gun tak skvěle zakončila hlavní část koncertu a troufám si říct, že byla i jedním z jeho nejsilnějších momentů.

Jako přídavek si zpěvačka střihla sympatický dvojhlas s publikem na Dear Prudence od Lennyho Kravitze a večer pak definitivně uzavřela symbolicky Heard It All Before.

Celý koncert trval něco kolem hodiny a půl a do playlistu se vešly všechny písně z aktuální desky i průřez tím nejlepším z předchozí  tvorby. Kapela na pódiu sice nevymýšlela žádné inovace a odehrála si to své, ale na dobré úrovni a ani samotná Torrini nikde nepřešlápla. Nezbývá tak dodat nic jiného než přání, aby se podobná muzika začala dostávat i k nám o něco rychleji tak, aby součástí dalšího turné mohlo být i některé z českých měst. Dostatek fanoušků na samostatný koncert by se v Gasometeru našel.

Lucka „Dirty Mind“ Ostrčilová (foto+report)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pozvánka k sousedům: Ve vídeňském Gasometeru vystoupí Emilíana Torrini

Pozvánka k sousedům: Ve vídeňském Gasometeru vystoupí Emilíana Torrini

Pozvánka k sousedům: Ve vídeňském Gasometeru vystoupí Emilíana Torrini Islandská zpěvačka a skladatelka Emilíana Torrini


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved