Přesun festivalu do Forum Karlín!!

Přesun festivalu do Forum Karlín!!

PRAGUE SOUNDS GOOD! FESTIVAL S DREAM THEATER V ČELE SE USKUTEČNÍ VE FORU KARLÍN

Prague Sounds Good! Festival, který se uskuteční 28.června v Praze, se přesouvá do Fora Karlín“, oznámil dnes za pořádající agenturu NuCoast Patrik Svitek. „Všechny vstupenky zůstavají v platnosti vyjma lístků zakoupených do skyboxů a na tzv. klubová sedadla, za které bude návštěvníkům vstupné vráceno v místě zakoupení.“ doplnil Svitek.

Prodej vstupenek i nadále zajišťuje výhradně společnost Ticketportal.

Beze změny zůstává samozřejmě zachován i program, v rámci kterého se návštěvníci mohou těšit na progresivně rockovou legendu Dream Theater, bývalé členy Thin Lizzy vystupující dnes pod názvem Black Star Riders a slovenskou skupinu s mezinárodním renomé Persona Grata.

Večer zahájí v půl sedmé Persona Grata, po které převezmou pódium o hodinu a půl později Black Star Riders. Hlavní hvězdy večera Dream Theater vystoupí se svým devadesátiminutovým programem na oslavu 30.výročí jejich existence v půl desáté.

DREAM THEATER

Skupinu Dream Theater založili v roce 1985 pod názvem Majesty John Petrucci, John Myung a Mike Portnoy. Přestože v průběhu uplynulých let kapela prodělala několik personálních změn, všichni výše zmínění původní členové spolu zůstali až do roku 2010, kdy je opustil Mike Portnoy. Ten byl nahrazen ve stejném roce bubeníkem Mikem Manginim. Do dnešního dne skupina prodala přes deset miliónů desek a DVD. V roce 2012 byli Dream Theater poprvé ve své kariéře nominováni na Grammy v kategorii „nejlepší hard rock/metal vystoupení“ se skladbou “On The Backs Of Angels”. Druhou nominaci na Grammy ve stejné kategorii jim vynesl singl „The Enemy Inside“ ze zatím posledního alba Dream Theater z roku 2013, které debutovalo v hitparádě časopisu Billboard na 7.místě a jen za první týden se ho prodalo 34 000 kopií. Letos v únoru se Dream Theater sešli opět ve studiu, kde zahájili přípravy nového alba. Zatím bezejmenná novinka by se pod záštitou vydavatelské společnosti Roadrunner měla v prodeji objevit letos na podzim.

Dream Theater

BLACK STAR RIDERS

Thin Lizzy jsou už známý příběh, ale s Black Star Riders se posouváme do míst bez historie a to je zatraceně vzrušující. Už léta jsem si hraní neužíval tak jako teď.“ říká kytarista Scott Gorham, který spolu s Damonem Johnsonem, Marco Mendozou a Rickym Warwickem založili Black Star Riders v roce 2012. V roce 2013 vydali kritikou vysoce ceněný debut All Hell Breaks Loose, na který letos v únoru navázali albem The Killer Instinct v produkci Grammy oceněného Nicka Raskulinecze (Rush, The Foo Fighters, Alice In Chains, Mastodon aj.).

Black Star Riders

PERSONA GRATA

Persona Grata je progresivně rocková formace, která s jediným albem na svém kontě dosáhla mezinárodního renomé. Její debut z roku 2013 Reaching Places High Above, při jehož recenzích nejen tuzemská ale i zahraniční média nešetřila chválou, byl nominován na „album roku“ v kategorii Hard and Heavy na Radiohead Awards slovenského rádia FM a následně jej v té samé kategorii nominovala asociace ZAI (Zväz autorov a interpretov), která rovněž hodnotila skupinu samotnou jako „objev roku“. Vloni tito Bratislavané absolvovali úspěšné turné s venezuelským kytarových virtuózem a designérem speciální 14ti strunné kytary – Felixem Martinem. Absolvent Berklee School of Music spojil své síly s kapelou Persona Grata na osmi koncertech v České republice a na Slovensku. Signfikantní zvuk Persona Grata a její originální pojetí progresivního rocku učarovalo pak i samotnému Miku Portnoyovi z Dream Theater natolik, že skupinu vloni pozval do Spojených Států na nejprestižnější progresivní festival Progressive Nation at Sea.

Persona Grata cover photo with logo (web)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Rise Against zavítají do Karlína

Rise Against zavítají do Karlína

RISE AGAINST PŘEDSTAVÍ V ČERVNU V PRAZE NOVÉ ALBUM Americká skupina Rise Against se v

Dýně zasypaly Fórum Karlín

Dýně zasypaly Fórum Karlín

čas:20.2.2016 místo: Praha – Fórum Karlín Musím hned na úvod přiznat, že cestou na koncert

Zážitek roku 2016 má své jméno i datum

KING CRIMSON SE V RÁMCI SVÉHO REUNIONU ZASTAVÍ V PRAZE ZAHRAJÍ ALE JEN PRO OMEZENÝ

Satrianiho pražský koncert se přesouvá do Fora Karlín

Koncert amerického kytaristy Joe Satrianiho, který vystoupí v Praze už tento čtvrtek, se z logistických

Apocalyptica čelila naplněnému Fóru

Apocalyptica čelila naplněnému Fóru

datum: 10.10.2015 místo: Praha – Fórum Karlín O půl roku odložený koncert dostal konečně své


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved