Přeštěnice 2006

S menším zpožděním vám přináším jeden z pohledů na letošní festival v Přeštěnici. Letos se konal již po šestý, a z toho již po čtvrté na periferii Milevska u obce Přeštěnice. Za dobu existence se v nejedněch očí návštěvníka jeví tento festival jako nejpohodovější minimálně v jižních Čechách. Pro mne to byl druhý ročník a mé pocity se nijak neliší od většiny spokojených návštěvníků.

Letos nám pořadatelé připravili přes padesát skupin na dvou pódiích. Hlavní pódium bylo jedno z největších co bylo v Čechách kdy postaveno. Bylo opravdu megalomanských rozměrů a jeho použití na takovém to menším festivalu bylo myslím minimálně nepotřebné. Mimo jiné jeden z mála bodů záporné kritiky ze strany diváků. Na fesťák jsme dorazili s předstihem, tak abychom chytli dobrej flek na parkovišti a ve stanovém městečku. Za auto na hlídaném parkovišti jsme nechali pěkných 150kč za celej fest a taktéž hlídané stanové městečko bylo gratis. Maličkosti, které potěší a na jiných festivalech zbytečně kazí první dojem z festu ještě než vkročíte do areálu. Ještě menší problém nastal při shánění fotopasu respektive žlutého pásku opravňující nás ke vstupu do zákulisí, kterých měli omezený počet a na mě už se nedostalo. Celej den jsem musel vysvětlovat ochrance, že žluté pásky došly a že jsem opravdu „fotograf“. Na druhou stranu byla ochranka velmi profesionální a vstřícná po celý festival a utvrzovala tak pohodovou atmosféru celého festivalu.

Skoro bych zapomněl, že v Přeštěnici jsme se sešli především kvůli muziceJ. Jako první to rozbalili Mauritius, a kdyby to před nimi rozbalila Vypsaná Fixa, tak si nikdo nevšimne, že se muzikanti vyměnili. Je to velmi okopčené, ale na druhou stranu stejně tak chytlavé s výrazným textem a zpěvem. Poté nastoupili UDG, američtí Torgue, kteří by potřebovali aspoň šero, aby to rozjeli. Víc to rozhýbali až Volanti a po nich již osvědčená formace z Rakouska Julia a ještě více profláklí Polemici, při kterých byla jediná šance se svlažit jinak než od místních hasičů a to krátkou, za to ale vydatnou sprškou. Green Frog Feet, dle mého nej kapela z ciziny, která letos v Přeštěnici vystoupila, udržela rytmus a dokázala, že si zaslouží místo mezi stálicemi tohoto festu. Gaia Mesiah, Wohnout a Vypsaná Fixa trojka, která už se stává nezbytnou součástí většiny festivalů u nás. A je to jen dobře. Jako hlavní hvězda tohoto dne byla představena německá kapela 4Lyn, která dle mého zůstala daleko za očekáváním. Myslím, že kreace zpěváka předčily um celé kapely. Aspoň bylo co fotit. Toho dne nám ještě zahrála Znouzectnost, německo angličtí Transmitter a Yellow Page z Rakouska.
Samozřejmě toto vše se odehrávalo na hlavním pódiu. Na druhou stage jsem zabrousil také, ale už bohužel nedám dohromady, kdo, co a jak pěl. Toho dne jsem tak náruživě fotil, že jsem odvařil foťák, a proto můj fotoreport končí u 4lynL.

Druhý den, díky parádní koupačce v nedaleké Orlické přehradě, jsme se dostali do areálu až když hráli Post It. Před nimi vystoupili Imodium, Dirty Airlines a holandští Taxi To The Ocean na který jsem se docela těšil. Poté zahráli Laura a její tygři, Jaksi Taksi, Blue Effect s Radimem Hladíkem, Ticho de pre Cupé Band následovaní toho večeru hlavní hvězdou Čechomor. Ne, tak očekávaný jako Čechomor, za to ale o to lepší byl Mig 21. Nejsem žádný velký fanda tohoto seskupení, ale to co předved Jirka Macháčků toho dne, se jen tak nevidí. Rval sem si vlasy, že nemám čím fotit. Jeho hereckému vystoupení zdárně sekundoval čistě odehraný set celé kapely. Prostě dobrá muzika okořeněná výborným hereckým výkonem. Po jedenácté hodině se nejeden stánek vylidnil a pódium se otřáslo jako by ho přejížděl konvoj traktorů. Správně, na pódium nastoupila známka dobrého punku Visací Zámek. Následoval Tleskač, dle hojného počtu návštěvníků zlatý hřeb celého festu. A celý fest zakončili skate punkový Flying Windmill z Německa. Z vedlejší stage musím vyzdvihnout českobudějovický In Memory, kteří hrajou výborně nejen převzaté (např. Doors) věci.

Na webovkách festivalu byl spuštěn odečet dnů do dalšího ročníku. Snad nám tímto organizátoři festivalu dávají najevo, že se již teď můžeme těšit na další pohodový festival v Přeštěnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Přeštěnické slunce rozsvítí Jahcoustix

Přeštěnické slunce rozsvítí Jahcoustix

K prázdninové pohodě se rozhodli přispět pořadatelé přeštěnického Open Air Musicfestu další hudební lahůdkou. V nabitém lineálu

Přeštěnice se spojí s Milevskem

Přeštěnice se spojí s Milevskem

Festival otevře ve čtvrtek 19. 7. charitativní Jonášův plácek        Zásadní novinkou letošního Open Air

Přeštěnice – na festivalu vyroste Helpmusic stage

Přeštěnice – na festivalu vyroste Helpmusic stage

Magazín Helpmusic spojil síly s pořadateli Open Air Musicfest Přeštěnice 2012 a představí na festivalu svou

Přeštěnice zvou na soutěž o nejoriginálnější hudební skupinu

Přeštěnice zvou na soutěž o nejoriginálnější hudební skupinu

Skutečnou novinkou, která nemá v historii zdejších festivalů obdoby, je hlavní cena pro nejoriginálnější hudební

Přeštěnice odtajňují program a zahajují předprodej vstupenek

Přeštěnice odtajňují program a zahajují předprodej vstupenek

Dnes již kultovní jihočeský festivalu Open Air Musicfest ohlašuje 12. ročník a s ním několik


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved