preASSAULTshow

Po dlouhých letech zoufalého čekání a úpěnlivých proseb ze strany tuzemských fanoušků konečně přichází tolik žádaná zpráva. Do České republiky totiž přijedou v červenci předvést své umění švédští „mistři disharmonií a zvrácených hudebních postupů“ MESHUGGAH. Původně bylo v plánu tuto zastávku uskutečnit na 12. ročníku festivalu Brutal Assault, ale jelikož jsou Meshuggah celý srpen plně vytížení mixováním své nové desky a my jsme vás jako pořadatelé nechtěli mučit dalším čekáním, dohodli jsme se s managementem kapely, že zahraje jako headliner na oficiální preASSAULTshow a tím alespoň částečně vykompenzují neúčast na letošním Brutal Assault festivalu.

A aby toho nebylo málo, celá show bude obohacena ještě o našlapané metal-crust-coristy MISERY INDEX, kteří se při svých vystoupeních v české kotlině mohou vždy opřít o mohutnou podporu věrných příznivců.

Jak již bylo uvedeno, celý večer pak bude koncipován jako preASSAULTshow, což v praxi znamená, že návštěvníci akce, kteří se prokáží zakoupenou vstupenkou na letošní BRUTAL ASSAULT festival, budou mít cenově zvýhodněné vstupné (150,- Kč), zatímco cena vstupenky pro ostatní návštěvníky bude 500,- Kč. Více informací o zvýhodněném vstupném naleznete na www.brutalassault.cz .

Ale nyní zpět k formacím, které se nám představí v Rock Café. Pro fanoušky znalé tvorby MESHUGGAH je bližší představování jejich produkce, tedy pokud ji lze vůbec trefně popsat, stejně zbytečné jako mlácení prázdné slámy. Ale pojďme se přesto blíže podívat na fenomén MESHUGGAH – kapely, jejíž název je v židovském jazyce Jidiš synonymem pro slovo “šílený”.

Počátky kapely zasahují na úplný konec osmdesátých let a nesou se ve znamení tehdy ultramoderního thrashového hoblování ve stylu METALLICY aj. Tento hudební styl však MESHUGGAH naštěstí opustili hned po vydání prvního EP “Psykisk Testbild” a jali se vytvářet svůj osobitý mix hudebních extrémů, který jim v současnosti přináší tolika respektu a obdivovatelů. Postupem doby se hudební experimentování této pětičlenné sestavy stávalo stale rafinovanějším a neuchopitelnějším. Typické jsou aritmeticky přesné bicí, ubíjející disharmonické kytarové rify, lomozící baskytara a v neposlední řadě i řev Jense Kidmana. Pro mnohé těžko stravitelná hudba, pro druhé vrchol muzikantského umění a instrumentální náročnosti. Kytarová práce Fredrika Thordendala a Märtena Hagströma na jejich sedmi a osmi-strunné nástroje je v současnosti natolik originální a specifická, že sama o sobě vytváří určitý výkonnostní level, kam kromě MESHUGGAH žádná jiná kapela ještě ani nenakoukla.

Přesto se kapela, jejíž osobitá produkce je pro mnohé těžce stravitelným soustem, paradoxně stále posunuje na žebříčcích prodejnosti desek do vyšších pater a těší se vzrůstajícímu mezinárodnímu respektu. Průlom v tomto směru nastal zejména s albem „Nothing“ z roku 2002, na nějž navázalo minialbum „I“, které obsahuje jen jednu skladbu se stopáží 21 minut a dosud poslední deskou je pak dva roky stará, poněkud kontroverzní, „Catch Thirty-Three“. Tato nahrávka, kterou sama kapela nazvala jako experiment, je specifická například užitím programovaných rytmických prostředků v podobě softwaru, na jehož vývoji se podíleli sami členové MESHUGGAH. V současnosti kapela připravuje materiál pro zbrusu nové album, které by mělo vyjít na podzim tohoto roku.

Přesah do jiných dimenzí a zavržení jakékoliv lidskosti, pro výlet za hranice normality zkrátka neexistuje lepší průvodce než hudba MESHUGGAH.

A další bonbónek. MISERY INDEX jsou zapsáni do myslí fanoušků jako formace nespokojenců a odpadlíků z řad DYING FETUS. Počátky kapely se vážou k jaru roku 2001, kdy se jednalo o studiový projekt tehdy již ex-členů DYING FETUS, Jasona Nethertona (basa, zpěv), Mikea Harrisona (kytara) a excelentního bubeníka Kevina Talleyho. Debutová nahrávka „Owerthrow“ byla vydána ještě na podzim téhož roku. Kapelu doplňuje další ex-Fetus člen Sparky Voyles. Nyní po několika dalších deskách MISERY INDEX potvrdili statut formace, jež jde pilně za svým cílem a neohlíží se ani vlevo ani vpravo. Jen těžko budete hledat na undergroundové metal/crust/corové scéně uznávanější jméno, než jsou právě MISERY INDEX.

První předkapelou večera budou plzenští Made By The Fire, kteří jsou stylově velmi inporováni headlinerem tohoto večera a pokud jste ještě neměli tu čest se s touto formací setkat a jste fanoušky hudby Meshuggah, určitě budete velmi potěšeni, že u nás taková kapela vůbec existuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pomozte při tvorbě knihy o BA

Pomozte při tvorbě knihy o BA

Náš tým v současné chvíli usilovně pracuje na knize, jež by orámovala dvacetileté výročí festivalu

BRUTAL ASSAULT Festival 2014 finishuje.

BRUTAL ASSAULT Festival 2014 finishuje.

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal Assault

BRUTAL ASSAULT nabízí dobrovolnické pozice!

Pokud se chceš stát součástí festivalu Brutal Assault a získat cenné pracovní zkušenosti, pak čti

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř   www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal

Brutal Assault oznamuje jméno letošního headlinera.

Brutal Assault oznamuje jméno letošního headlinera.

SLAYER potvrzen jako headliner festivalu BRUTAL ASSAULT 2014! oficiální trailer 2014 – http://www.youtube.com/watch?v=mHm3ZXhHWWM Dnešním dnem


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved