Pražský výběr

  • Zveřejněno: 24 prosince 2005, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Koncert

Ve středu 14.12. se v libereckých Lidových Sadech konal koncert Pražského Výběru. A nebyl jen tak ledajaký, protože, jak Kocáb několikrát připomenul, má být na nějakou dobu poslední…

Kapela přišla na pódium s asi půlhodinovým zpožděním, všichni tak, jak jsme na ně zvyklí, se svými atributy a dobrou náladou. Jako první kus zazněl „Hrabě X“, během něhož si Kocáb podával ruku s fanoušky v prvních řadách, pak hráli jednu hitovku za druhou. Nezapomněli ani na „Snaživce“, kterého věnovali Paroubkovi, Bublanovi, a celé vládě. Asi nejvíc mě zaujala skladba jménem „Reminiscence“ (aspoň myslím, že se tak jmenovala, slyšela jsem ji totiž prvně), zaobírající se obsazením Československa vojsky států Varšavské smlouvy, během níž se tanečnice (byly dvě a obě výborné) převlékly do stylové uniformy a nehnutě s tváří kamennou stály nad kapelou, čímž jen podtrhovaly dusnou atmosféru. V tu chvíli mi vážně běhal mráz po zádech:). Již tradičně se loučili písní „Proč Jen Já“. Jako přídavek zahráli mimo jiné i „Chvastouna“, při němž se publikum vyřádilo nejvíc a pomáhalo jim řádně hlasitým pěveckým doprovodem. Následovalo výtečné Kryšpínovo sólo, a celé vystoupení zakončil Čok tím, že si štípačkami přestříhal struny na base.

Musím říct, že to byl jeden z nejlepších koncertů, které jsem letos navštívila. Měli parádní nazvučení i pódiové provedení, a když nad tím teď tak přemýšlím, vůbec jim nemám co vytknout. Těší mě, že i když je, bohudík, socialistický režim za námi, má tahle kapela pořád co říct. Všichni podali výborný výkon, ale je fakt, že od sestavy Kocáb, Pavlíček, Čok, Kryšpín jsem ani nic jiného nečekala. Takže jen doufám, že slibovaná pauza nebude moc dlouhá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved