Pražský Majáles bude na Výstavišti!

Letošní vyvrcholení historicky přelomových studentských oslav se uskuteční ve dvoudenním programu v areálu pražského výstaviště INCHEBA. Na rozsáhlém prostoru nabídne v rámci hudebního programu to nejlepší z české scény a doplní exkluzivními zahraničními hosty.

Mezi největší tuzemské (cs) taháky patří kapely Čechomor, Kryštof, Tata Bojs, No Name nebo Mig 21, zahraniční hvězdy pak reprezentují nemečtí Oomph!, britští Transglobal Underground, američtí Dog Eat Dog, švédští Clawfinger nebo italští Persiana Jones. Vzhledem k novému areálu ale Pražský Majáles nabídne svým návštěvníkům více prostoru pro další oblíbené žánry – hip-hop, ska, punk či drum’n’bass. Příkladem kvality žánrové dramaturgie je např. účast legendárního projektu London Elektricity (zde jako DJ Set frontmana), nebo hip-hopové scény reprezentované PSH, Kontrafakt, H16 a WWW.

Letos má Praha opravdovou šanci sesadit svou velikostí a významem z trůnu Brněnský Majáles, který po 3 roky vévodil žebříčku největších studentských akcí v Česku, přestože Praha statečně doháněla „roční“ skluz v obnovené tradici. Akce je zaštítěna primátorem hl. města Prahy Pavlem Bémem, který teď na studenty vzpomíná při slézání světových velehor a dále rektory UK Václavem Hamplem, ČVUT Václavem Havlíčkem, VŠE Richardem Hindlsem, ČZU Janem Hronem a VŠCHT Vlastimilem Růžičkou.

Vzhledem k faktu, že na první den oslav připadl státní svátek, podporují rektoři účast svých studentů odpoledním rektorským volnem ve středu 2. května (s výjimkou VŠE, kde je naopak vyhlášeno rektorské volno „na odpočinek“ na následující den) pro účastníky akce.

Letošní ročník oslav nezůstane ochuzen o volbu krále, dokonce by měl být po 7-mi leté odmlce obnoven velký majálesový průvod, o němž hodlají pořadatelé informovat záhy.

Aby bylo možné na oslavách uvítat opravdu skoro každého, drží se pořadatelé prakticky diskontní cenové politiky. Jednodenní vstupenky na akci jsou totiž v předprodejích k dostání za 150,- Kč a součástí každé vstupenky je navíc kupon na studentský volňásek do multikin Palace Cinemas. Dvoudenní vstupenky jsou k dispozici za ještě výhodnějších 250,- Kč na celou akci (opět vč. kuponu).

Majáles přes svůj studentský statut nezůstává uzavřený veřejnosti. Akce tedy nemá žádné věkové či jiné omezení vstupu, pouze to, že děti do 12 let mohou na akci pouze v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Samozřejmostí jsou bezbariérové přístupy a bezplatný vstup pro jednočlenný doprovod držitelů průkazu ZTP či ZTP-P.

O předprodejních místech, stejně jako o všech akcích širšího programu oslav (kterých je letos také rekordní počet – namátkou Okultění, Pavlač, Majáles Underground, Filmachři a další) informují stránky www.majales.cz.

Širší program oslav Pražského Majálesu nabídne stejně jako v minulých letech přehlídku krátkých filmů studentů a absolventů filmových škol v Praze, Zlíně a Písku FILMACHŘI, festival Pavlač pořádaný Fakultou sociálních věd UK nebo nový festiválek Okultění, určený nejen studentům religionistiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pardubický Majáles se blíží

Zkouškové období se pomalu blíží, proto by si každý správný student měl od věčného biflování


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved