Pražský Majáles 2008

Pražský Majáles 2008

30.4. je každoročně datum, kdy se upalují čarodějnice nejrůznějšího druhu. Letos však tento den patřil pražským studentům. Koupaliště Džbán se stalo dějištěm Majálesu 2008 a kromě hudby se tentokrát vše točilo kolem volby krále Majálesu.

Program oslav byl stanoven na 13:00, což připadalo příliš brzo nejen mně, ale zřejmě většině studentů. Z doslechu jsem se dozvěděla, že areál se začal plnit až kolem 17. hodiny. Na Džbán jsem šla poprvé a musím přiznat, že okolí je vážně moc hezké. Navíc jarní barva přírody je nesrovnatelně veselejší než v jiném ročním období. Již cestou k areálu jsem slyšela, že vystoupení Davida Kollera je v plném proudu.

Po Kollerovi přišlo na řadu závěrečné vystoupení tří kandidátů na krále Majálesu. Tato část by se dala nazvat jako volná disciplína. Kandidát za VŠE Lukáš Pavel předvedl coververzi slavného hitu Gangsta´s Paradise pod názvem „Studentský ráj“. Text byl sice z taháku a občas vypadával, ale myslím, že Lukáš předvedl hodně zdařilý výstup. Tomáš Nigrin alias Klementin II. z Univerzity Karlovy zarecitoval svůj předvolební program v županu a za podpory svých poddaných. Posledním kandidátem byl Zdeněk Horák neboli Petrklíč z ČVUT. Ten učil publikum poslušnosti, když předzpívával melodii, kterou po něm studenti opakovali.

Na hlavní pódium se chystali vtrhnout Skyline a druhou stage už nějakou dobu okupovala brněnská kapela Insania. Skupina na svých stránkách píše, že hrají tzv. crossover-post hardcore, z čehož člověk nevyrozumí ani hlavu ani patu. Já osobně bych konstatovala, že zpěv v angličtině jejich stylu sedí líp, i když většinu repertoáru mají v češtině. V anglických písních jsem občas zaslechla Sunshine, ale znáte to, nikdo nemá rád škatulkování!

Po vystoupení Skyline konečně došlo k vyhlašování krále Majálesu. Stal se jím Lukáš Pavel z VŠE, který podle mého přesvědčil studenty svým přátelským přístupem a notnou dávkou charismatu. Ovšem jestli tím předčí loňského krále Martina Palána, to se teprve ukáže. Každopádně to nebude mít snadné! Klíč od města předal novému úřadujícímu králi primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. Čerstvě korunovaný král přizval ke spoluúčasti na vládě i další dva nezvolené kandidáty s inovativní myšlenkou „víc hlav, víc ví“.

Korunovační ceremoniál byl u konce a na hlavní scéně publikum hlasitě přivítalo headlinery večera, kapelu Chinaski. Ti předvedli výběr svých největších hitů a v nočních hodinách přenechali slavící studenty posledním hvězdám večera, skupině Support Lesbiens. Kapela slavnostní večer zakončila, nikdo nebyl upálen a všichni se dobře bavili! Takový byl Majáles 2008!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Evile vyráží na své další evropské turné

EVILE (uk) PORTRAIT (swe) Dr. LIVING DEAD (swe) 14.01.2012, Praha – Modrá Vopice Britská thrashová

Masters of Rock 2011

Prožili jsme spolu s vámi další neopakovatelný ročník největšího rockového festivalu v České republice. Masters

Britští thrasheři Evile odhalují detaily nového alba

Nová deska britské thrash metalové bandy EVILE ponese název „Five Serpents Teeth“ a vyjde 29.

SATYRICON (NOR), EVILE (UK) + support 7.12. ve Futuru

SATYRICON (NOR), EVILE (UK) + support 7.12. ve Futuru

Z bohatého a plodného norského blackmetalového podhoubí se na počátku 90. let vylíhla řada kapel,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved