Pražský Majáles 2006

V úterý 2.května se na lehkoatletickém stadinu v pražském Edenu konal Pražský Majáles 2006. Byla to velká akce a dle mého názoru se letošní ročník zařadil mezi TOP české festivaly. Přečíst si můžete hned dva reporty…

Když se minulý rok před vysokoškolské koleje na Jižním Městě naměstnalo tisíce lidí na ne příliš rozlehlé parkoviště a do toho začalo ještě pršet, přiznávám, že jsem si kapely v tlačenici tolik neužil. O to více jsem byl překvapen jak se podařilo organizátorům vyřešit hlavní problém s umístěním letošního ročníku oslav jara, mládí a studentstva vůbec. Na Pražský Majáles 2006 jsem se skupinou přátel dorazil po šesté hodině před vchod lehkoatletického stadionu Eden očekávajíce „pořádnej bigbít“. Rektor VŠE, který nad akcí převzal záštitu, nám totiž slíbil na druhý den volno, proto jsme mohli hodit starosti za hlavu a užít si volna.

Prazsky_Majales_2006_016.JPG Prazsky_Majales_2006_028.JPG Prazsky_Majales_2006_036.JPG Prazsky_Majales_2006_050.JPG
Tleskač Cocotte Minute Horkýže Slíže Polemic

První kapelou, která měla tu čest prověřit náš trénovaný sluch, byla formace BUTY. Po chvíli jsme se přesunuli na Metropolis stage, která byla mimochodem velice šikovně postavena tak, aby se s Unreality stage nepřeřvávaly. Poslechli jsme si Ready Kirken, kteří sice moc nového nepředvedli, přesto byli zaslouženě obecenstvem odměněni. Od pop-rocku se Metropolis začala ubírat spíše k taneční muzice (Skyline, Mp&The Nihilists), která mi není tolik blízká a proto jsem se vydal poslechnout si skupinu Kryštof. Pro R. Krajča a jeho spoluhráče to byl podle jeho slov letos jediný pražský koncert, jelikož jsou už nějakou dobu zavřeni ve studiu a pracují na nové desce. Přehráli všechny známé i neznámé písně – nějakou novou o mažoretovi (jediné slovo, které mi utkvělo v hlavě. pozn. autora). Již se schylovalo k půlnoci, když na pódium vtrhli J.A.R a opět dokázali, že jsou páni muzikanti. Škoda, že jsem slyšel jen několik pro mě neznámých písní a musel se vydat domů. Petr

Prazsky_Majales_2006_053.JPG Prazsky_Majales_2006_061.JPG Prazsky_Majales_2006_076.JPG Prazsky_Majales_2006_095.JPG
Buty Ready Kirken Kryštof Skyline

Vojta napsal:

V rámci akce Český majáles 2006 (majáles, jak píšou na webu, je „studentský svátek, oslava krás studentského života, ale také prezentace studentských dovedností“…co to? asi dovednosti pití piva), v který jsou sdružený ty největší český majálesy, proběhl v úterý 2. května na stadionu v Edenu majáles pražskej. Program sliboval 2 stage a celou řadu slibných jmen, namátkou Kryštof, J.A.R., Horkýže, Skyline …(kompletní program vzadu).

Zrovna já teda nedorazil úplně brzo, někdy na začátku Polemicu, Horkýže dohrály, ještě než sem se stačil rozkoukat po areálu. Z něj musím vyzdvihnout luxusně krátké fronty na pivo (tedy v té správné části areálu u píp, jinak samozřejmě delší až nechutně dlouhé, viz. stánek na straně u vstupu, kde někteří nejspíš ještě čekají) a modrý stánek společnosti, co prodává cigarety LM, kde jste se mohli zaregistrovat a vyhrát triko. Sotva jsme stihli dát 3 piva a už začly hrát Buty, který jednak nijak zvlášť neoblibuju, ale hlavně mě vyloženě sral Pastrňák (zpěvák a hlavní xicht kapely), protože pořád ironicky mlel něco o tom, jak sou ty študenti študovaný děsně chytrý a on chudák řepoň blbej (podotýkám, že to vyznívalo – aspoň mě – dost jízlivě a ironicky, říkal sem si, že dělat si prdel zrovna z vysokoškoláků a ještě k tomu na majálesu je docela kokotina). No prostě jsme se radši přesunuli na horní stage a mrkli na kapelu Ready Kirken, ale nijak aktivně, spíš jsme se vedle povalovali na zemi a pili pivo. Kolem půl osmý už jsme byly dole na Kryštofy, který zahráli pár starejch známejch kousků a taky nějaký neznámý z novýho alba (které kapela momentálně natáčí, tudíž koncertují minimálně, dokonce, jestli jsem dobře slyšel, byl tenhle koncert do konce roku jejich poslední pražský). Kryštofové se mi docela líbili. Mnohem víc se mi ale líbila kapela Skyline, na kterou už navíc pařil velmi slušněj kotel lidí, na mě osobně teda bylo ještě moc brzo, ale i tak bylo moc zábavný je vidět na živo. Následující zhruba hodinu a půl, tj. vystoupení Tata Bojs a MP&The Nihilist, strávila naše crew sbíráním sil a doplňováním tekutin v back stage, takže výše uvedené jsem neviděl, jen konec Tata Bojs, a pěkný, maj to kluci prostě vychytaný. To ale jen v rychlosti, za chvíli jsme se přesunuli na pro mě celkem zlatej hřeb večera, a to vystoupení skupiny Sunshine. Užil jsem si ho skutečně náramně, téměř hned jsme se prohopsali až k nášlapům a začlenili se do kvalitního kotle, chvílema to vypadalo skoro jako opravdový pogo. Lidi prokázali pěknou výdrž a pařili se stejným nasazením celej koncert. Prostě až na toho kluka co mi hlavou málem vymlátil zuby úplně perfektní zakončení celý akce.

Pražskej majáles se bezpochyby zařadil hned za záda největším českem festivalům a my už jsme teď zvědaví, čím nás překvapí příští ročník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pardubický Majáles se blíží

Zkouškové období se pomalu blíží, proto by si každý správný student měl od věčného biflování


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved