Praha a Bratislava na nohou, přijíždí rebelka Emilie Autumn

Praha a Bratislava na nohou, přijíždí rebelka Emilie Autumn

Žena tisíce a jedné tváře, Emilie Autumn, žije momentálně život zpěvačky a proto se rozhodla zaktivovat svou nekonvenční doprovodnou kapelu The Bloody Crumpets a vyrazit s ní na rozsáhlé evropské turné.. Přesně tímto úvodníkem jsme zvali před téměř dvěma roky na její plánované česko – slovenské koncerty. Těsně před jejich vypuknutím musela ovšem Emilie zrušit část svého turné ze zdravotních důvodů a proto jsme museli čekat přes dva roky na další šanci. Ta přijde v termínech 17. a 19.03., kdy se Emilie Autumn představí na živých koncertech v Praze a Bratislavě. Vstupenky jsou již nyní k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace naleznete na www.obscure.cz.

 Kabaretní kostýmy, teatrální show, mix alternativní elektroniky, industriálu, gothic rocku a punku, Emilie svou hudbu nazývá jednoduše jako „victoriaindustrial“.

Výsledkem rovnice o dvou neznámých (a nevypočitatelných?), tedy Emilie Autumn + The Bloody Crumpets, pak snad ani nemůže být nic jiného, než totálně výstřední, zábavná, ale hlavně nádherně zvrácená show, která je lahůdkou nejen pro uši, ale i pro oči. Ostatně, čekali byste něco jiného od ženy, která věří, že každá žena je víla a jejíž pes nosí křidýlka a je svou paničkou nazýván „fairy-dog“…?

Na jedné straně extravagance sama, na straně druhé neuvěřitelně talentovaná a všestranná umělkyně, to vše v sobě skrývá postava jménem Emilie Autumn.

Již ve svých čtyřech letech se začala učit na housle a následně vystudovala na konzervatoři skladatelství, dirigentství a hudební historii. Jejím největším vzorem byl tehdy famózní houslista Nigel Kennedy, jehož odkaz často cituje i nyní. Od té doby ovládá s přehledem také piano, violu nebo cembalo.

Každopádně jak šel čas, Emilie začala už na konzervatoři pobuřovat své okolí extravagantním chováním a oblékáním, pro které již tehdy byly typické utažené korzety, těžké boty a dlouhé fialové vlasy. Následně začala sama studovat různé hudební žánry, zejména jazz, rock a středověké, renesanční a barokní melodie. S těmito žánry začala pracovat a pomalu se tak rodil mix, který je tak charakteristický pro její hudbu i nyní.

Už ve svých sedmnácti letech nahrála desku „On a Day..“, která je kromě předělávek od známých skladatelů tvořena i několika vlastními skladbami. Na dalším nosiči, pojmenovaném „Enchant“ (2003), už je to typická Emily v podobě, jak jí známe i nyní. Nabízí kombinaci rocku, kabaretu, klasické hudby a irské lidové muziky, která okamžitě dostává označení „fantasy rock“ a Emilie se s tímto materiálem dostává do povědomí širšího okruhu fanoušků, a to i v Evropě. Rozjezd slibné kariéry pokračuje ještě tentýž rok v podobě nabídky na spolupráci ze strany podobně ulítlé umělkyně Courtney Love, bývalé to Kurtově partnerce, se kterou Emilie jako anarchisticky laděná houslistka absolvovala světové turné, aby se následně podílela i na jejím albu „ America´s“.

Během práce na albu „Opheliac“, které začala nahrávat poprvé se svou novou doprovodnou kapelou The Bloody Crumpets, dostala nabídku spolupracovat s další výraznou osobou hudební scény, kytaristou a zpěvákem Smashing Pumpkins Billym Corganem.

Emilie Autumn se v té době stala zavedeným pojmem na poli alternativního umění a její tvorba ukazuje, jak originálně lze kombinovat svět hudby a kabaretně/teatrální show. Mj. Emilie v sobě objevila i návrhářský talent, který stylově plně koresponduje s hudbou, kterou tvoří a proto už se asi nepodivíte zprávě, že v roce 2006 předestavila, jak jinak než pořádně ulítlou, kolekci oblečení ve stylu nazvaném jako „puktoriánský“, která se následně stala obrovským hitem zejména mezi mládeží.

Když se vrátíme k desce „Opheliac“, tak ta nabídla zase nové originální postupy, a tak se k elektrickým houslím přidal například zvuk bicích, cembala a překvapivě agresivní zpěv. Na albu je také několik velmi temných písní, ve kterých se Emilie vyzpívává ze své bolesti ze znásilnění, kterému čelila ve svém mládí. Již plně etablovaný hudební styl „victoriandustrial“ je ke slyšení i na posledních deskách „Laced/Unlaced“, z nichž některé skladby byly použity do soundtracku ke známému horroru „Saw“. V současnosti se očekává vydání novinkového alba, které dostalo název „Fight Like a Girl“.

 

Jak již bylo zmíněno, Emilie je na svých koncertech doprovázena skupinou The Bloody Crumpets. Tato čistě ženská kapela je jedinečným doplněním živých koncertů a zároveň se velkou měrou podílí na nenucené absurdnosti celé teatrálně/hudební show.

Všestrannost Emilie se projevuje i v současnosti, kdy kromě hudby pracuje i pro svou produkční agenturu, píše básně a pohádky pro dospělé, provozuje vlastní módní značku a nedávno se začala věnovat i natáčení krátkých filmů.

 

 

Související linky:

www.myspace.com/emilieautumn

www.kvizpraha14.cz

www.majestic.sk

www.obscure.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Cynic přijedou do Prahy

Cynic přijedou do Prahy

Uctívaná modla progresivní hudby CYNIC zavítá v rámci svého evropského turné také do Prahy. Formace v čele

Praha na nohou, přijíždí rebelka Emilie Autumn!

Praha na nohou, přijíždí rebelka Emilie Autumn!

Žena tisíce a jedné tváře, Emilie Autumn, žije momentálně život zpěvačky a proto se rozhodla


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved