Pozvánka na pohřeb – 23.4. Praha – Black Pes.

  • Zveřejněno: 31 března 2009, Autor: , Počet komentářů: Zatím bez komentáře
  • Kategorie: Bleskovky

Po loňském nezapomenutelném vystoupení finského pohřebního ansáblu SKEPTICISM, přichází pro všechny příznivce kvalitního doom metalu další lákavá pozvánka, tentokráte na koncert kapel MOURNFUL CONGREGATION, MOURNING BELOVETH a LONGING FOR DAWN. Zmíněná trojice kapel se představí 23. dubna v Praze-Klánovicích v klubu BLACK PES v rámci svého evropského turné s názvem „Milestones of Misery Tour 2009“.

Respektovaní Australané MOURNFUL CONGREGATION vyrážejí na toto turné vyzbrojeni zbrusu novým albem s názvem „The June Frost “, které je opět plné depresivního mikrokosmického temného doom metalu, který ocení každý fanoušek daného stylu. Zachovány zůstaly i typicky minimalistické a puristické vyjadřovací prostředky, které tak dodávají hudbě MOURNFUL CONGREGATION správně temný „funeraldoomový“ sound. Celému albu kraluje téměř sedmnáctiminutová skladba „White Cold Wrath Burnt Frozen Blood “, která je netradičně protkána i několika kytarovými vyhrávkami, což ovšem nepůsobí nijak nepatřičně, naopak to dodává celé kompozici na zajímavosti. Tříčlenná sestava MOURNFUL CONGREGATION jakoby vzdala tímto albem hold starému dřevnímu doom metalu a zároveň i sama sobě.

Irové MOURNING BELOVETH jsou v místních končinách koncertně prověřenější formací než jejich australští kolegové a během svých tuzemských vystoupení si dokázali vytvořit i respekt budící základnu příznivců. Jejich plánované loňské turné a návštěva Prahy bylo nečekaně zrušeno kvůli personálním problémů, ale nyní již tomuto irskému trojlístku nic nebrání v účasti na turné a proto se na ně můžeme opětovně těšit, nyní snad se šťastnějším koncem. MOURNING BELOVETH hrají těžkotonážní doom metal s výjezdy až do death metalových sfér a tím pádem nabízí poněkud extrémnější a dravější verzi pohřebního metalu než třeba právě MOURNFUL CONGREGATION. Přesto všechno však nečekejte nic jiného než těžkou mrazivou a hypnotickou doom metalovou deku plnou rozmáchlých kompozic a typického growlingu střídaného s výpravným epickým vokálem. Poslední hudební připomínkou kapely je album „A Disease for the Ages “ z roku 2008.

Třetím vystupujícím bude kanadská funeral/doom metalová formace LONGING FOR DAWN. Během sedmi let od svého vzniku dokázali vyprodukovat již tři plnohodnotná alba, což je na doom metalovou skupinu počin úctyhodný. Poznávacím znamení jejich hudby je bezesporu vícevrstevnost, masivní zvuk a důraz na atmosférické pasáže, díky nimiž se kapela snaží nepřešlapovat na místě, ale stále se snaží nalézat nové cestičky a to i v hudebním žánru natolik svázaném jako je doom metal. Pro bližší poznání doporučujeme jejich zbrusu nové album s názvem „ Between Elation and Despair “.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v předprodeji přes web www.shindy.cz za 220,- Kč, cena na místě bude činit 250,- Kč. Více informací na webu www.obscure.cz a tel. čísle 774 220 183.

Související linky:

www.myspace.com/ mournfulcongregation

www.myspace.com/ mourningbeloveth

www.myspace.com/ longing for dawn

www.obscure.cz

www.shindy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved