Pomozte společně s Katalyzátorem Wabi Daňkovi na kazetu!

Před třiceti lety vyšlo kultovní album Wabi Daňka Rosa na kolejích – tehdy na vinylové LP desce a na magnetofonové kazetě, a v říjnu nestárnoucí trampský bard vydal novinkové album Příběhy písní, které je k dispozici „jen“ na CD a v digitální verzi. Příběhy písní Wabi nahrál s kapelou Ďáblovo stádo a právě v týmu kolem Ďáblova stáda se záhy zrodil odvážný plán: Vzkřísit tradici a vydat novinku i na zdánlivě pozapomenutém zvukovém nosiči, klasické audio kazetě!

5c611ffd

Nápad, který potěší skalní fanoušky country & folkové hudby, s nostalgií na svých kazetových magnetofonech přehrávající písničky u táborových ohňů, na čundru či v trampských osadách, milovníky retra a také sběratele pozoruhodných hudebních rarit. Ti všichni, a samozřejmě kdokoliv další, může na vydání MC Příběhy písní přispět prostřednictvím Katalyzátoru (www.katalyzator.cz), nové české platformy pro crowdfunding, a otevřít si tak cestu k některé z lákavých odměn. Na výběr je například Wabim podepsaná audiokazeta Příběhy písní + tužka na přetáčení kazety, podepsané CD Příběhy písní a k tomu oba díly stejnojmenné knihy Michala Bystrova, ze kterých album vychází, nebo jedinečný novoroční hospodský koncert s Wabim a Ďáblovým stádem včetně welcome piva, buřtu s chlebem a CD nebo MC. Odměny jsou odstupňovány podle výše konkrétního příspěvku.

 Příběhy písní vydal Supraphon ve spolupráci s labelem Tranzistor, nahrávalo se v autentické atmosféře posázavské hospody. Album překvapuje neotřelým pojetím odrhovačky Jesse James, country rock’n’rollem o vraždě ze žárlivosti, Francka a Johnny, zprostředkovává atmosféru new orleanského pohřbu, posluchače zavede k močálům do St. Louis i k břehům irských jezer. Zlidovělé texty i takřka neznámé klenoty vyprávějí spolu s Wabim a Ďáblovým stádem také výjimeční hosté – Radůza a Jaromír Nohavica. Ti se představují nejen jako interpreti, ale i autoři textů. Nohavica se připojil písní Partyzán, kterou přetextoval už v osmdesátých letech, nahrána však byla až letos. Radůza si vybrala k otextování dva slavné kusy, dvousetletý oblíbený námořnický zpěv Shenandoah a satiru Tam za Cukrovou horou. V historce o opilém Skotovi se jako autor představuje sám Wabi Daněk.

Více na: http://www.katalyzator.cz/projekt/8-wabi-danek-patri-na-kazetu

Kontakty

www.katalyzator.cz

www.supraphon.cz

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved